אינגלישמן

רובין היצ’קוק

לבונטין 7 , 2.2.2020

Robyn Hitchcock

היצ’קוק בשמי האורז
צילום : מיכאל רורברגר

כידוע הבלוג אוהב לצטט והפעם את עצמו , 2013 בבארבי. רובין ולהקה :

לוקח את הזמן אחורה.נזכר בחבורה של אפורי שיער.זקנים בכאילו ,צמודים בכיף למאסטר שיכול היה ,אם רצה,להגיע לפסגות הכרה בינלאומית,אבל איכשהו הצטנף אל תוך יופי שיריו הכל כך מענגים. לו רק היה שולח חיישנים ליוטיוב,לו רק היה מצמיד לעצמו עדת יחצנים, היה זוכה אולי למיליוני מעריצים כדוגמת מושאי הערצתו,הביטלס והבירדס וכל מה שביניהם.אז הנה הוא ההיצ’קוק הזה,בלי שום קשר להיצ’קוק ההוא,ההיצ’קוק הזה שעושה את הפאן הפופי לאוזניים שאולי לא מכירות את החומרים,אבל צמאות לשמוע כל תו ותו שלהם,כי כאן בבארבי ,עושה רושם, נרשמו עוד דפים נצחיים לגדולתו,המון דפים

ועוד ציטוט. ענת גורל רוברגר רגעים ספורים לאחר ההופעה העכשווית :

רובין היצ’קוק – זמר שהוא גם יוצר, גיטריסט, פסנתרן, משורר, סטנדאפיסט, ליריקן ואדם פואטי מיסודו. שר נהדר, מדבר המון ובעיקר מביא ניחוח של תקופות הענקים המוזיקליים שהוא משתייך אליהם : בוב דילן ( אותו העריץ כנער וגם ביצע שיר שלו), דיויד בואי, ג’ון לנון, חברי אר.אי.אם. שחלקם עוד משתפים פעולה איתו ועוד כמה…ערב קסום. מינורי. אחר. בהדרן רץ לבמה בעודו רוכס כותונת פרחים חדשה ופרחונית ונתמך בי ובאחרים. אחרי ההדרן זה שוב קרה והוא הסביר : אני לא רואה כלום. מאור לחושך. אחרכך הבטיח שיבוא לחתום בעצמו על “השרידים הקדושים” שלו בחוץ. איזה יוצר ענק. איש יפה, צנוע וידידותי עם שואו בגובה העיניים בלי שום גינונים מיותרים. וזה כל הקונץ.

סוף ציטוט

אז מה היה לנו.? לבונטין מלא בקהל אוהד . הופעה שניה מתוך שתיים. ואחד היצ’קוק עם אסופה נכבדת של שירים , גיטרה אקוסטית ופסנתר. אמרו עליו שהוא סוריאליסט. כל כך נכון. לרגע הבלוג מנסה לשחזר הנאות. מה עבד כאן יותר, השירים , או דברי הביניים שביניהם, לפניהם ואחריהם. השיחות עם הסאונד מן ? – תעשה עכשיו שאני אשמע כמו ג’ורג’ האריסון , תביא לי פידבק רוקנ’רולי, …ועוד כאלה . אבל לא כאן טמון הסלבאדור דאלי,ואולי יותר המאגריט ההיצ’קוקי. דמיינו לעצמכם שמיים עשויים מגרגרי אורז, או אנשים קטנים בגובה מטר נכנסים לקפסולה חללית יחד עם חברי הרולינג סטונס גם הם קטנים, כי ככה היה פעם,כשכולם היו קטנים. והנה השירים , מודה לא כל כך קל היה לי איתם בהתחלה, בעיות קשב ,הבנה וריכוז. זה לא שצמחתי וגדלתי עליהם למרות דרכוני האנגלי שפג תוקפו ממזמן, ורק אז כשעלה וניגן בפסנתר, נפתחו חומות ההגנה, וכל השירים שבאו לאחריו עם פסנתר או בלעדיו תפסו חזק, ולהודות , נסחף הבלוג. ואולי כדאי לסיים עם דברי המאסטר, שמודה כי לראות אותו בהופעה מקביל איכשהו לצפיה בחדשות,רק מה בחלום.כי גם לא מדובר כאן בהנאה לשמה,רק שבניגוד לדילן שהולך ושוקע משיר לשיר, אני ( זאת אומרת הוא ) מנסה להשמע כמו מי שעושה לכם כיף,אבל מה הוא אנגלי, ואנגלים לא מתקלחים, הם משפשפים את הגוף בחצץ. . משהו כזה.

פעם הייתי קטן
צילום : מיכאל רורברגר
מכסים את עצמם בסבון
צילום : מיקרובי
גבעת חיים מאוחד
צילום : מיקרובי

בתודה : הבלוג שמתנהג אחרת

סופר אנגלית ברוורס
צילום : מיקרובי

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in mickrobi, photography, Review, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי, ענת גורל - רורברגר and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s