מאיפה משתין הפאנק , ? !

The Business

תיאטרון תמונע , 16.1.2020

חימומים :

Eternal Struggle + טברנק

להגיע בתשע ולגלות שהמופע מתחיל בעשר. המדור מתמקם בפתח המועדון , תוך כדי המתנה לפתיחת הדלתות, פותח בשיחה עם זה שעומד לידו. מנסה לברר מי הם בדיוק הביזנס האלה.לא שההוא יודע בדיוק. ” אצלנו ברוסיה לא היה פאנק, נולדתי שנתיים אחרי ” בודקים ויקיפדיה. מתברר שהיו כבר בארץ. מתברר גם שזה שעמד בראשם , מיקי פיץ’ הפך ז”ל. מת מסרטן. מתברר עוד שיש כאן שלושה מן ההרכב המקורי ואולי לא . מתברר גם שיש עוד. פליטי ומקורבי להקות פאנק ואוי כשאחר כך על הבמה עולים שרים, נחים, מתחלפים, חוזרים, שרים, צורחים , קופצים, יורדים, מזיעים, משתוללים, זורחים מנחת , איך לא.

אבל רגע. בואו נדבר על החימומים. היו שניים כאלה. “אטרנל סטראגל ” , הארדקור כפרסבאי. וטברנק אלה שהבלוג מת לראותם כבר מאז שפרצה שמועתם ברבים. והנה בהפתעה הם כאן ( כי הבלוג לא ידע שיהיו ) ואושר על פניו. ההתלהבות מאטרנל היתה זמנית , אחר כך דעכה משהו, עודפי רעש ללא תכלית. שני שירים ראשונים אנטיים שכאלה הקפיצו לבלוג את בלוטות ההתלהבות . אחר כך נסוג אחורה לכיוון הבר. הגיע זמן לגימה. הבלוג צילם וידאו וגילה לתדהמתו שיצא הפוך. לא נורא.

ועכשיו – טברנק.

קלונקס , מישהו ?
טברנק
צילום : מיכאל רורברגר

מנסה לקלוט את מה שקורה כאן. מעלה באוב את יוסלס איי.די. , את בוא לבר, את האחים צברי, עכשיו יש לי גם את טברנק. הטירוף הזה כובש. לא בטוח שקולט את התמליל. פאק תמליל. האנרגיות שורפות.תקראו לזה פאנק ישראלי. תקראו לזה מה שבא לכם. הופעות כאלה עושות סיבוב על האשכים ( סליחה בנות ) . טברנק , מה זה טברנק ?

הלאה. The Business

ביזנס + קהל
צילום : מיכאל רורברגר
ועוד ביזנס + קהל
צילום : מיכאל רורברגר

עכשיו, אם טברנק הטריפו את השכל , הגיעו הביזנס ,והראו לכולם מאיפה משתין הפאנק או האוי, לא משנה. חבורת מטורללים שכזו מזמן לא נראתה על במות ארצנו. וזה עוד קורה בתמונע. מעוז תרבותי מהוגן שהופך בין רגע ( נו, עלו ברבע אחרי חצות ) למאורה לונדונית אפלולית עמוסה בסקינהדס ואלמנטים פאשיסטיים אחרים. חחח. לא. לא אצלנו. למרות שרשראות , ניטים , פירסינגס וטונות של קעקועים שנראו בקרב הקהל. הפאנק של הביזנס הוא פאנק עם הומור. פאנק בכיף , שום דבר לא מפחיד כאן, שום דבר גם לא התיימר להפחיד.והנה הפוגו על רצפת התמונע. פוגו נלהב, לא פוגע, ,וכנ”ל גם הסטייג’ דייווינג, וזה קורה כאן אפילו בקרב חבורת ילדים עם חולצות טברנק ( הבנים של ? ) והבמה סוערת , והזמרים עולים ויורדים , עולים ויורדים ,ואי שם באחת אחרי חצות , שעת הזאבים, עולות הבנות לבמה, שפע של בנות , ( ר’ וידאו מצורף ) וזה כבר מרגש.יותר ממרגש. יופי של סיום לערב פאנק מוצלח. מישהו אמר – מת הפאנק ? אז אמר.

סקינהדס ? חחח. לא בדיוק
צילום : מיכאל רורברגר
טברנק : החימום
ביזנס – ככה זה התחיל
ביזנס – ככה זה המשיך
ביזנס – ככה זה נגמר

This entry was posted in Live Concert, mickrobi, Punk, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי, פאנק and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s