פסנתר הוא כלי נגינה ממשפחת כלי המקלדת שהומצא בתחילת המאה ה־18

פסטיבל הפסנתר

מוזיאון תל -אביב

הבלוג בוחר מתוך השפע המוצע את

חמשה – שישי ה 15.11.19 מופע צהריים

פולי טרי – שישי. 15.11.19. מופע ערב

בלקן ביט בוקס – מוצ”ש. 16.11.19

להתחיל עם הבנות ? בטח. שישי , צהריים מוקדמים , על הבמה חמש מוזיקאיות מובילות מסצינת האינדי המקומי , ואחד פסנתר.כי בפסטיבל הפסנתר חייבים פסנתר , גם אם מדובר בקלידים חשמליים ( וראה בלקן ביט בוקס בהמשך ) . והנה הן המופלאות : נומקה,עומר מושקוביץ,ביז’ו,קיקי מלינקיאביגיל קובארי. מופע מיוחד לפסטיבל שמוגדר איכשהו כחד פעמי , אבל בטוח שעוד יהפוך לרב פעמי, כי כך צריך לקרות לו. ואם להקדים מוקדם למאוחר הרי שהמופע הזה של חמשה ( חם-סה ) עושה לבלוג צמרמורות ומקבל את הציון הגבוה מבין שלושת המופעים בהם צפה כבוד בלוגי זה.

צילום : מיכאל רורברגר

וזה לא רק היופי הנשי הכולל של המופיעות , כמו השילוב המרגש שבהן כולן לוקחות חלק ביצירות של כולן. מתחלפות בעמדות, מגביהות ומנמיכות מיקרופונים, ויוצרות בשותף שירים יפים ,כל כך יפים, בהרמוניות מושלמות שקשה לעמוד בפניהן ללא ניגוב קליל של קצה העין מאותן טיפות רגש נוטפות של מבקר המוסיקה הנכבד.

וזו נומקה : צילום מיכאל רורברגר
קליפים נוספים בטיוב

___________________________________________________________________________________

הלאה :

ערב שישי. על במת הרחבה שימי תבורי, לצידו דוכן יינות במחירים מופקעים וריחות שמן שרוף של דוכן הצ’יפס הסמוך בפנים רגוע בהרבה.שלטי הכוונה אל עבר אולמות המופעים.אוירה תרבותית.הבלוג ורעייתו שתחיה עושים צעדיהם אל עבר גלרית התמונות העליונה.

Folly Tree

אורות מנצנצים תחת עצי הפולי
צילום : מיכאל רורברגר

פולי טרי – ובעברית : עץ חוסר הדעת ( נכון , שם קשה ללהקה ) , הם אלכס משה , הזמרת בעלת הקול המלאכי, בתוספת נגני הליווי , מתן אגוזי הנותן בחשמלית, שלי לוי הקלידנית ומאור שוורצברג על הבס. אומרים שאמורים היו גם להיות תופים, אבל אלה זכו לסירוב ההנהלה , עקב ההופעה בתוך גלרית בלומנטל שחלילה וחס לא יגרמו, עקב ויברציות קיצוניות לנפילתן של התמונות. התוצאה : מופע אינטימי משהו.יותר מידי אינטימי לטעמו של הבלוג.

קליפ נוסף בטיוב

ההופעה שמתחילה באיחור רוקנ’רולי אופיני לא מצליחה לסחוף .הכל כאן יפה,קורקטי,במה קטנה מוקפת אורות מנצנצים,נגני ליווי טובים, נעים לאוזן וזהו. יתכן שזה קורה בגלל חלל ההופעה השגוי, סידורי הישיבה הצפופה ( לא רואים כלום ) , ובכלל , האוירה הרגועה מידי למרות תוספות אלקטרוניות של סינטיסייזרים ,מקלדות,ביטים וסימפולים. כן , גם בגלל איכות החומרים.הרצון הטוב היה שם. התוצאה : שירים יפים על סף השעמום, לא משהו שלא שמענו קודם. לבלוג היו ציפיות.נו טוב.

יפה ואינטימי – פולי טרי
צילום : מיכאל רורברגר

—————————————————————————————————————————————

והנה הם הבלקן ביט בוקס.

תומר יוסף ב.ב.ב.
צילום : מיכאל רורברגר

איך להתחיל. ואו ! . כן, הבלקן ביט בוקס הם תמיד הואו הזה בתגלמותו. טוב, לא משווה למינימל קומפקט, כי כל הופעה אחרי מינימל תופסת איכשהו שוונג בירידה ( אופס, השוותי ) ובכל זאת , אם לעבור לג’אנרים אחרים, מקפיצים בטירוף, הרי שתומר יוסף, הוא הוא הפורטיס המשוגע של הב.ב.ב. ואם מחצית ההופעה תופסת מרחב אקוסטי, כי אסור לשכוח שמדובר בפסטיבל הפסנתר,הרי שהחצי השני נעמד על רגליו ומחזיר את הב.ב.ב. למחוזות האנרגיה הבלתי נדלית שעליה גדלנו וצמחנו פרא.

אקוסטי :

והלא אקוסטי :

קליפים נוספים בטיוב

אז האקוסטי היה יפה , אפילו יפה מאוד, רק שהב.ב.ב. לא בנויים לאקוסטי הזה ולכן גם מגיע הקטע השני שבו האקוסטי הזה מושלך לעבר יציאות החירום של האולם, ואז תומר, תמיר ( מוסקט) , כלי הנשיפה, התופים, הקלידים ( תעבירו לי את שם הקלידנית ) הגיטרות וההקשה הופכים למבול של להט בלתי פוסק אל מול הקהל שעומד על רגליו, נע לעבר הבמה, ולא מפסיק לקפץ ולרקוד כשהלהקה מבצעת לבקשתו עוד שני שירים , הלהקה נענית לבקשות, ואז הכל נגמר. ורציתי עוד.

BBB ולא מדובר בהמבורגר
צילום : מיכאל רורברגר

הבלוג מסכם : שלושה מופעים. התרגשות עד לכדי דמעות עם חמשה החד פעמיות, בתקווה לעוד שלהן בהמשך. פולי טרי שיכלו לעשות טוב יותר רק שהלכו לאיבוד בין התמונות. והפינלה המקפיצה של מסיבת הסיום המלהיבה של ה בלקן ביט בוקס.

ועד לפסנתר של השנה הבאה , להתראות

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in Live Concert, mickrobi, photography, Reggae, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי, פסטיבל, רגאיי, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s