קראמפ – טחורים וקינוחים

קראמפ

תיאטרון מחול אבשלום פולק

אולם סוזן דלל

8.11.19

השמיני לאחד עשרה אלפיים ותשע עשרה , הבלוג חוגג את יומהולדתם של תאומיו בני העשרים ואחד ומגיח לעוד מופע מחול של תיאטרון המחול של אבשלום פולק. מופע קודם שלהם נסקר כאן בבלוג ( https://mickrobi.wordpress.com/2019/09/20/%d7%a2%d7%a0%d7%a0%d7%99%d7%9d%d7%a2%d7%a0%d7%a0%d7%99%d7%9d/ ) מה שעורר את סקרנותו לבדוק עוד מופעים של אותו יוצר . והנה כשהגיעה ההזדמנות נרתמו בני הבלוג פאתי נווה צדק , הפסידו את ההתחלה עקב פקקי התנועה הבלתי נסבלת של ימי החמישי בואך אוהבים אמנות עושים אמנות , הושבו כלאחר כבוד ביציע המאחרים והנה המשוב פרי עטה שופע המכמנים של ענת גורל רורברגר כתבתנו לעניני תיאטרון ותיאטרון מחול.סילוופלה .

צילום : אבשלום פולק

קראמפ הוא תיאטרון מחול,יצירה של אבשלום פולק. עם אלמנטים היסטוריים המזוהים בנקל. חצרו של המלך לואי ה-14 למשל, שנחשב לשמש העמים ותיאבונו המיני והקולינרי לא ידע שובע. המחול, כולל הטקסט הצרפתי הבוטה המדוקלם בבוטות מעודנת ע”י המלך, הוא הרקדן/שחקן צבי פישזון הותיק, בא לתאר ממלכה מרקיבה, מפוחדת, שהנתינים בה הם פיונים מרקדים, דחלילים אומללים, וכולם ממשיכים את הסחרחרה הבלתי נלאית בה מענג המלך המשועמם את עצמו ואת קיבתו.קראמפ הוא סוג של ריקוד רחוב, אך גם עוית כאב, עוית מעיים בהקשר של הטקסט הנאמר כאן ומדבר על טחורים חומים, כבד שחור והמוני קינוחים המושלכים לפיו של המלך עם רדת ליל.ואכן גם הרקדנים מפזזים היטב, נאחזים זה בזה בשרשרת של ידיים ואיברים, וביחד הם גם ממחישים את מכאובי הגוף, מכאובי המלך, שפוקדים, מטפורית לפחות, גם אותם.האוירה היא דקדנטית במודע, אך יש גם הומור, כולל ההומור העצמי השחור של המלך האימתני והגרגרן.זהו מופע מחול קצר, שאינו מספק די תשובות לגבי מערכות יחסים אפשריות, יוזמה חופשית, או מצב רוחו של המלך, שמן הסתם הוא על הגל העכור.לקראת הסוף הפכו הרקדנים למעין דבוקה אנושית, והנה רגע חסד קסום: מן התקרה נשטף הכל בגשם של עלים אדומים, פרחים, תקווה, רגע של חסד בתוך הגרגרנות הגדולה והסביאה חסרת המנוח.המוסיקה נפלאה, מדבקת, הרקדנים טובים. כעיקרון משהו חסר ביצירה המעניינת הזו כדי להפוך את התיאטרון והמחול לחוויה עוצמתית ואמירה משמעותית יותר.ולמרות אלה…

בסך הכל נרשם עונג.

הבלוג שמתנהג אחרת C.)

This entry was posted in art, Dance, mickrobi, בא בלילה, דאנס, מחול, מיקרובי, ענת גורל - רורברגר and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s