כאילו והתיכו את כל הלהקות

The Underground Youth + Jealous

לבונטין , 6.10.2019

האנדרגראונד יות’ מכים בשנית. אז במאי 2016 באוזן בר

https://mickrobi.wordpress.com/2016/05/19/%d7%94%d7%aa%d7%a4%d7%a8%d7%a7%d7%95-%d7%94%d7%a0%d7%a2%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%9d/

הבלוג נטרף מרוב הנאה ושום דבר לא ימנע ממנו לקום עכשיו מספתו הרכה ולשרוך דרכו למאורת הרוקנ’רול של רחוב לבונטין. ואם להקדים סוף להתחלה, היה כדאי, בטח כדאי. או ליתר דיוק היה ואו,מדהים,רועש,קולוסאלי,מטריף,מאתגר, מדליק, פיצוץ חושים על קולי.

ולרגע נעצור. היה חימום. או שמע נאמר הייתה חימום. ג’לוס טריו נשי ברלינאי, עם טאץ’ מקומי. אליס הוייט,פז בונפיל ועדי קום. להזכיר את הוייט סטרייפס ? , למה לא. אבל לא רק. כי ג’לוס הם המכה שמתחת לחגורה הגברית , עם מתופפת אנדרוגינואידית ושתיים אחרות שהפוסט פאנק & גאראג’ מטפטף דמים מורידיהן . והן היו טובות ואללה טובות. החימום הנכון למה שעומד להגיע בהמשך.

הקנאה
צילום : מיכאל רורברגר

קבלו וידאו מחמם :

מלא בלבונטין וטוב שכך. הדחיסות מוסיפה. על הבמה האנדרגראונד יות’.

ברגע של ריחוף
צילום : מיכאל רורברגר

עכשיו תחזרו לכותרת שלמעלה : ” כאילו והתיכו את כל הלהקות ” .לא היה קל למצוא כותרת. ניסיתי. כל קשר לנעורים לא צלח שהרי חברי האנדרגראונד כבר לא בדיוק עונים לתואר הנעורים הזה, הגיל עושה את שלו.ובכל זאת ,אם מתעקשים על מהות שם הלהקה ( כי לשנות את השם כבר לא כדאי ) התוצאה הסופית לא רק צעירה אפילו צעירה מאוד, נכון, בלי קשר לטרנדים מוסיקאליים עכשויים, אבל בטח כתוצאה משעטנז המרקחת האנרגטית המהבילה שנשענת על היסטוריה עניפה של להקות עבר והווה. והנה רשימה אקראית : ג’וי דוויז’ן,סוייסייד,טלוויז’ן,דה אונלי וואנס,בירת’דיי פארטי ( ניק קייב ) ,בראיין ג’ונסטון מאסקר,סוונס,וולווט אנדרגראונד, סלודייב,ג’יזוס אנד מרי צ’יין,מיי בלאדי ואלנטיין , .סטופ. יש עוד. איך לא.

קרייג יוצא מפוקוס
צילום : מיכאל רורברגר

והנה לנו הכח המייסד , קרייג דייר , שר ומגטר כאילו ואין אלוהים ( אין ) , כאילו וכל כובד העולם טמון הרגע בהופעתו התזזתית, כשמאחוריו האשה לחיים, אוליה היא העומדת לאורך ההופעה כולה כשלרגליה סט תופים מצומצם , דופקת ומזנקת במקומה כאכולת נחש כשמשני צדדיהם הבסיסט מקס ג’יימס, ענק מקפץ רועש, מאיים בכל שניה לדפוק את הגיטרה באחד מראשי הקהל שמתחתיו והצעיר שבחבורה פרנצ’סקו ואני , עוד גיטרה פסיכדלית ולרגע גם תוף וקסטנייטה . והנה האנדרגראונד יות’. די , נגמרו לי המילים.

אוליה אנד דה דראמס
צילום : מאיר שניאור
ככה זה התחיל
ככה זה נגמר
וזה הדבר המדהים שהיה שם באמצע

תודה לווליום הפקות. תודה לתל אביב שוגייזרס.תודה לג’לוס.ותודה ענקית לאנדרגראונד יות’. תבואו שוב .

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in Live Concert, mickrobi, photography, Punk, Review, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי, פסיכדליה, רוקנ'רול, שוגייזינג and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to כאילו והתיכו את כל הלהקות

  1. הן היו לא רעות בכלל, הבנות בחימום. גם שם טוב להרכב. ג’לוס. במקום ג’לוס גאי אז ג’לוס גירלס. המתופפת היתה במרכז מכל הבחינות לטעמי. נוכחות חזקה. סאונד מיש-מש שיוצא מעניין. האנדרגראונד יות’ אכן מזכירים בליל של דברים, ויוצרים משהו משלהם. לא נפלתי אגב. הקול שלו בגבוהים הזכיר לי מאוד דווקא את ברט אנדרסון מסווייד. המתופפת היפה מזכירה ב-לוק את דייויד בואי והיתה לה נוכחות חזקה. ערב של מתופפות אם כך… שנה טובה מיכאל

  2. mickrobi23 says:

    מקבל . אפשר שכמבקר שבע ימים טיפה הגזמתי. מצד שני לא כל יום מקבלים איכות שכזו לפנים.. אכן מתופפות משהו משהו.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s