Sweet Jane

ג’יין בורדו

השקת “אוקיינוסים” אלבום חדש

תיאטרון גשר

10.9.2019

משתתפים : דורון טלמון,מתי גלעד,גיל לנדאו,רמי אוסרוור,סתיו אחאי,יואב ארבל.

אורחים : דני סנדרסון, דניאלה ספקטור, מקהלת המקהלות

צילום : מרגלית חרסונסקי

הבלוג מצטט את עצמו :

בארבי, דצמבר 2015

צפוף בבארבי. ג’יין בורדו על הבמה. חם בבארבי.חום של אוהבים.הנה לנו הלהקה הרומנטית של העשור. עינב,עינב, לכי תחזרי אל המושב עכשיו. לא היא לא תחזור.זהו זה. דורון טלמון פוגשת פסגות. לקח זמן. אבל הנה היא והם, מתי גלעד ואמיר זאבי,קונטרבאס וגיטרה,ובהמשך דניאל בלוך על התופים,  במלוא תפארתם,כי  ג’יין בורדו הם כרגע , המיינסטרים הלוהט,השירים הקליטים, הגרוב של הקאנטרי הישראלי, האינדי האיזוטרי שהופך לנחלת הכלל.  עכשיו כולם שרים.ואיך אפשר שלא להתאהב בה,כל כך יפה,כל כך מתוקה,כל כך חמודה,כל כך מקסימה.  ובהופעה היום מתארח דורי, דורי בן זאב , הדמות המיתולוגית, זה ששר לאה לאה, איזה יופי של אורח,וכמובן,הקהל מקבל באהבה, החיבור הזה בין ג’יין לדורי, עושה טוב לשניהם. אבל לא רק, כי לדורון היא הג’יין ( את שם הלהקה אימצה משמות הסוסים במשק בית ילדותה ) , יש שמלה אדמדמה / משובצת חדשה / שקנתה מחנות/  (לא יד שניה ) …,וכמה יפה שהיא משוויצה בשמלה הזו, וממול קהל רותח מאהבה, שממלא כל סדק פנוי בבארבי, וזה מדליק לאללה ,וכולם שרים את עינב ( בטח ) וכולם שרים את איך אפשר, וכולם שרים,את הכל, למה? כי זה יופי. יופי של שירים שנדבקים מהר מאוד לאוזן, לנשמה, לוורידים, נדבקים חזק. אבל לא רק הם.יש גם גרסאות כיסוי באנגלית רצוצה. ביטלס ודילן. ויש כאן רגעים נפלאים כמו שירת הציבור של אול וי ניד איז לאב , ודורון עושה את זה נפלא,מחלקת את  האולם לבנים בנות, אז נכון , הטריק הידוע ברוקנרול, אבל כאן זה נעשה במשנה מרץ של חינניות עוטפת , ועכשיו הבנים,אול וי ניד,ועכשיו הבנות, לאב,לאב,לאב, וחייבים לראות כמה שזה תופס,כי הקהל הערב ( ואני מאמין שבכל ערב ) הוא קהל נפלא ,זוגות זוגות, תיבת נוח של נישוקים וחיבוקים, כשמעל לכל, חיוכי הנאה מכאן ועד לנברשת המפורסמת שעל תקרת הבארבי. וגם שם ביציע ולמעלה ולמטה, לאב איז אול וי ניט.יו,איזו הופעה מקסימה.הבלוג ידע למה התרגש להגיע, הבלוג שהתלהב מדורון  אז בקאט אאוט קלאב של ניצן חורש,אז כשטרם ידע או שמע על ג’יין בורדו.והנה היום הוא יודע שג’יין בורדו , היא היא הלהקה הכי מדוברת במרחב העוטף.

—————————————————————————————————————————-

הנה חלפו השנים. והאהבה ממשיכה לפרוח. אלבום חדש , השקה באולם התיאטרון הסמי מפואר (נו, לא בדיוק ) של גשר. אוקיינוס של קהל. מלא בגשר, סולד אאוט. למראה הפלא, חתך הקהל נוטה למעלה, גיל העמידה פלוס מינוס , ( נו , היו גם צעירים ) , הופעת ישיבה שאמורה להיות נוחה, אילוליא צפיפות השורות ופידבקים של רגליים מכות בגב הכסא. לא נורא , מתרגלים. אז אם קודם ציינתי את מיינסטרימיות הלהקה, הרי שהפעם הקליעה היא בול. ג’יין בורדו בסגנון הישראל/קאנטרי שלהם תפסו חזק את הזרם המרכזי. כך שהחיבור לסנדרסון ושיר המכולת הופך איכשהו לפסגת ההופעה הערב. אבל כמובן שלא רק. כי את דורון טלמון קשה שלא לאהוב. הילדה הזו מקסימה, שלא לומר קוסמת החמידות ומתיקות. אז עכשיו יש לה להקה גדולה ועכשיו גם הרבה מן השירים טמונים כבר עמוק עמוק בדי אן איי הקולקטבי שלנו. אז איך אפשר שלא להתאהב מחדש בעינב וסתיו ווויסקי וקרן שמש , איך אפשר שלא ולמרות שהאלבום החדש לא פורץ מי יודע מה גבולות חדשים, הרי שגם כאן ( שם ) עולים שירים שבטח יהפכו ללהיטי עתיד רוויי נוסטלגיה עוד טרם הפיכתם לנוסטלגיה, כי איכשהו הנוסטלגיה היא חלק בלתי הפיך מלחני הלהקה אפילו שהם חדשים,כך שההופעה עצמה זרמה בניחותה, עם המון דברי קישור ו”פיטפוטי” זמרת/נגנים/קהל, וזה נחמד.ומקהלת בנות, ותמיד טוב שיש מקהלות ( ר’ למשל ברי סחרוף במשכן) ובין לבין היו גם גרסאות כיסוי חלקן מדליקות ( סוני ושר ) , חלקן מעצבנות ( ערב של שושנים, הו הו, למה???) , חלקן חוזרות על עצמן ( אול יו ניד איז לאב עם הפעלת הקהל , די עם זה בבקשה ) , וסנדרסון הצחיק קצת בכוח , אבל כמו שציינתי בהתחלה, נדלקתי מחדש על המכולת, כי טלמון ,סנדרסון והלהקה הקפיצו את השיר הזה לתיקרה ( ולשורה האחרונה ביציע שם ישבתי לדאבוני) , ובסוף בסוף היתה גם דניאלה ספקטור היא ודורון לבד על הבמה, וזה היה שונה ויופי ואולי גם פתח לתפנית נחוצה באלבום הרביעי שבטח עוד ייראה אור בעתיד.

בדרך למכולת : דורון וסנדרסון
צילום : מרגלית חרסונסקי
This entry was posted in album cover, Country Music, Live Concert, mickrobi, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי and tagged . Bookmark the permalink.

1 Response to Sweet Jane

  1. Ziva says:

    תודה על הפוסט! תמיד תודה! כמובן! אנחנו מאוד אוהבים את הלהקה. והפוסט שלך מפרגן ברמות!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s