אה ? WA !

A-WA

אייווה

מופע השקה, בארבי, 17.7.2019

“אורחים : פלד + גלעד כהנא ו תמיר מוסקט – “לא כוחות

ביתי פי ראסי
צילום : מיכאל רורברגר

תאיר,לירון ותגל.האחיות לבית חיים.איווה. א-וה. כמה שמות לנשואות החפלה ההשקתית לבית בארבי.סולד אאוט בבארבי ולא רק בגלל הג’חנון המהביל שמחוץ לכניסה.מה רציתם ? נקניקיות ? לא פה. וזה היה טעים. מלווה ברסק וביצה ,כמו שצריך. רוצה חריף? בטח רוצה. אבל רגע את התקרובת היאמנית הזו גרס הבלוג עם תום ההופעה. שלא יהיה לו כבד על הבטן. הפיתוי לנגוס בבצק השמנוני היה גדול. הבלוג דחה פיתויים נכנס בדיוק בעשר ,פילס דרכו אל קדמת הבמה, תפס את מקומו באולם המלא מפה לפה, שלף סמרטפונו פן יפסיד פתיחה מרגשת וכמו שתאר לעצמו מראש,אכן מרגשת היתה. כי איווה התחילו עם “האנה מאש הו אל יאמאן “, הלהיט החדש שמפוצץ לבלוג את מוחו, והנה הרגליים זזות והגוף מקפץ, ומרגע זה והלאה, האחיות האלה לא נחות לרגע. פצצות אנרגיה ווקאליסטיות ,עם הרמוניות שירה שעושות לך את גרוב המסע הנפלא הזה מתימן לישראל ובחזרה. כי כאן חוגגים השקה לאלבום חדש. אלבום קונצפט. כמו שעשו פעם. סיפורה של רחל הסבתא רבתא שהגיע לארץ האבות על שטיח הקסמים.”ביתי פי ראסי” הבית הוא בראשי, הן שרות, והשירה למרות כובד הטכסט ( כך אומרים ) בתימנית אוטנטית נחמדה לאללה ,וברור שכבוד בלוגו לא מבין מילה וברור שגם רוב רובו של הקהל, אבל מה זה משנה ,כי החפלה כאן היא שחוגגת ותמיר מוסקט הוא שמפיק מוסיקלית ,עובד חזק על הנוסחה הקופצנית של הבלקן ביט בוקס וששום דבר, רצוי, שלא ירגיש כאן כעוד נדבך מעיק בהלכות מוסיקת עולם ( אולי לפעמים ), אלא שיעבוד על העכשוי והקפיץ והאלקטרוני והשורשי והג’אמייקני ( כן,כן גם רגאיי) והאפריקאי והישראלי והבין לאומי.

ולא לשכוח שהבנות לבית א-וה , חורשות פסטיבלים ומתקבלות באהבה ברחבי הגלוב ,נכון גם בגלל האקזוטיקה והלוק האתנוגרפי אבל בטח שגם בגלל הכשרון והמוסיקה הזורמת, שוצפת, מבעבעת, שעושה כיף לבן אדם באשר הוא בן אדם. אז יתכן שלפעמים זה ארוך מידי,ולא כל השירים עומדים על רמה שווה, ושאולי העייפות המצטברת של הבלוג בשעתיים הופעה פוגעת לרגע בחגיגה, אבל אז גם מגיעים האורחים וכהנא את פלד מוסיפים את שלהם ושוב הרגליים זזות וידיים מתנפנפות באויר במחווה מעגלית , ופה זועק א-הה-אווה !! וילדות האיווה חוזרות לשיר ולפזז ולתפעל קהל במרץ בלתי נדלה. השקה – אמרנו. אחלה השקה.

משת”פ להשקה / כהנא
צילום : מיכאל רורברגר

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in clubbing, Live Concert, mickrobi, photography, Review, Rock Concert, World music, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקת עולם, מיכאל רורברגר, מיקרובי, צילום and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s