רדיוהד :)

Radio Play

עלילותיו של פטריק קים איש הקארטה בפרשיית המדען בעל המח החשמלי

תיאטרון תמונע, 9.7.2019

שחקנים יוצרים :נועם רובינשטיין,נדיה קוצ’ר,נועה בקר,שרון גבאי

מאת : נעה בקר

בימוי, תפאורה,תאורה : שחר מרום

מוסיקה : שרון גבאי

הפקה : גלריה תאטרון החנות

אפקטים,שרון גבאי : ספגטי, סלרי,מקדחה חשמלית,מיים,סירי ברזל, תפוז וכיוצא בזה
צילום : מיכאל רורברגר

רשות הדיבור ל – ענת גורל רורברגר , מבקרת הבלוג לענייני תיאטרון

בילדותי היו תסכיתי הרדיו ענין גדול. המשפחה היתה מצטופפת מול מקלט הרדיו בסלון, התסכיתים אפשרו לכל אחד לדמיין את הסיטואציה כראות עיניו, והכל תוגבר באמצעות אפקטים של סאונד .היום החליפה הטלויזיה את מקלט הרדיו והדמיון לא נדרש יותר לעבוד שעות נוספות.

בגלריה של תיאטרון החנות ברחוב העלייה, החל בשנת 2016 ניסוי תיאטרוני אנרכיסטי, נוסטלגי ומצחיק. המחזה בימתית של תסכית רדיו. חמש דקות בסך הכל. שחר מרום, מנהל תיאטרון החנות לא הסתפק בכך ובעזרת צוות קטן, איכותי ומוכשר נולדה הפקה תיאטרלית שלמה ששואבת את לשד קיומה מחוברות הטראש המיתולוגיות של פטריק קים, ענק קראטה בגובה שני מטר המציל את הטובים מידי הרעים על רקע המלחמה הקרה בין רוסיה לארה”ב.

נועה בקר כתבה, ויחד איתה מונה האנסמבל הקטן גם את נדיה קוצ’ר, נועם רובינשטיין ושרון גבאי. שחר מרום ביים, עיצב את התפאורה המינימליסטית ואחראי גם על התאורה.ההצגה השלמה הועלתה לראשונה במועדון הגגארין בשנת 2017, ומאז הספיקה לזכות בקיפוד הזהב ובשלל שבחים וסופרלטיבים. אני צפיתי בה רק אתמול. וכבר מחכה לספטמבר כדי להגיע שוב.

זהו ניסוי בימתי אנרכיסטי, טראשי, ומצחיק עד דמעות. הצוות מעולה .כל אחד ממלא מספר תפקידים, ועל הכל מנצח שרון גבאי, איש הצלילים והאפקטים. הוא חולש על עמדה משלו בצד הבמה, מוקף אטריות ספגטי יבשות, שעונים, פירות, שהוא זולל בעצמו באתנחתא קומית לא צפויה, סירי ברזל מקרקשים, ארגזים ושאר אביזרים הזויים. הוא עומד בצורה וירטואוזית במשימה של שבירת הכלים. התסכית מומחז על הבמה. האפקטים הקוליים לא מוקלטים מראש אלא מבוצעים מול עינינו המשתאות והדומעות מצחוק.

העלילה חשובה פחות. מדובר בחטיפת מדען אמריקני שהרוסים מנסים להשתיל מוח סובייטי במקום מוחו האמריקני, תולדת התרבות הפופית של ההמבורגר והרוקנרול. פטריק קים מופיע, שתוי כהרגלו, ומציל את המצב בעזרת מרגלת יפהפיה ובעלת תיאבון מיני מפותח החוברת אליו.

נדיה קוצ’ר היא שחקנית נפלאה. היא מגלמת גבר וגם אשה, היא שרה נפלא ומרגשת מאד. נועם רובינשטיין הוא קים וגם לוחם סובייטי אכזר. הוא מצחיק ואנרגטי ומוכשר מאד. נועה בקר מצחיקה מאד בתור המזכירה האמריקנית סאלי, המפיקה צלילי הקלדה ועוד מפיה וגם מדענית סוביייטית נפחדת, המשתילה מוח בראשו של המדען האמריקני החטוף, שמתחיל לזהות בורשט במקום שבו מראים לו המבורגר, והדוד הטוב מקנטקי פרייד צ’יקן, הופך אצלו ללנין אבי הקומוניזם. לא פחות.

לקראת הסוף יש קטע בו נועה בקר מתפקדת כמראיינת השואלת צרור שאלות את וילפורד, נועם רובינשטיין, יוצר סדרת ספרוני הכיס של פטריק קים. זהו ראיון מצחיק והזוי, שנון ומוטרף, שגרם לי לייבב מרוב צחוק, יחד עם כל השורה מאחורי.

סוף טוב הכל טוב. המדען ניצל, קים לא מת, למרות שגבאי מנתץ כהלכה כמה וכמה חופני ספגטי יבשים, כמטפורה לעצמותיו. הקהל יוצא נלהב ומחוייך, ממשש את החפצים על הבמה ומחכה, כמוני, לפעם הבאה. כי אין ספק שמדובר בהצגת קאלט, כזו שבאים לדקלם לצידה את הטקסטים. ולהתמוגג.

ענת גורל רורברגר

בק אין דה יו אס אס אר
צילום : יח”צ

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in mickrobi, photography, play, theater, theatre, בא בלילה, הצגה, מיכאל רורברגר, מיקרובי, תיאטרון and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s