הסובל

לזרוס

מרכז עינב, 1.7.2019

משתתפים : אדם,דיאנה גולבי,תאי,זוהר בדש,דוד לביא,עמית זיתון,רותם כץ,עופרי לסקי,אנטון מקלנקו,אדוה סבג,זיו פלג.

האיש שנפל מכוכב אחר
צילום : מיכאל רורברגר

לזרוס, היה על פי המסורת הנוצרית אדם שקם לתחייה לאחר שמת

ספק אם דיוויד בואי יקום לתחיה, קשה גם להאמין שדייויד בואי כבר לא ולמרות אלה, כאן במרכז עינב, נופלת מכוכב אחר דמותו האלמותית אל כדור הארץ, משנה את שמה לניוטון ומתלבשת יפה יפה על אדם המזמר, עם כל הקונוטציות המקומיות שעברו עליו לאחרונה.

עכשיו אנסה לספר את סיפור המחזה ( מאת בואי ואנדה וולש ). ולא שהכל מובן שם. בקיצור לא כל כך מובן. אז כאמור ניוטון מתארח אצלנו מכוכב אחר,רק מה הוא חולה, נורא חולה, מסכן, סובל לאורך כל המחזה, תקוע על מיטת יסוריו,שותה לשוכרה,מה שכן הוא מתגעגע, נורא מתגעגע לאהובתו של שם. הענין הוא שגם כאן מתפתחת אהבה. למה? לא ברור. מה שכן ה”פיליפינית” שלו , היא היא דיאנה גולבי , שבויה בחיצו וקשתו של ארוס ובעלה עלי אדמות מקנא,מאוד מקנא.

צ’ה צ’ה צ’יינג’ס
צילום : מיכאל רורברגר

חוץ מזה יש גם נשמה אבודה שעשויה לשחררו לחופשי ( אני מצטט מדף המחזה) ואולי זו היא זו דיאנה ואולי לא, אבל מה זה משנה כי המחזמר הזה רצוף בשירים של בואי, המון שירים והביצועים לפעמים מרגשים ולפעמים לא, וכשהם מרגשים הקהל (יכלו לבוא יותר) פוצח במחיאות כפיים סוערות ואני כבוד בלוגי אפילו צורח ויווו,ואאאווו , אחד או שניים לרפואה, וכן, אדם מביא לנו בואי סביר ביותר. גם גולבי ואדוה סבג ודוד לביא וזוהר בדש, הוא ולנטין של המחזה, עם תדמית אופראית מפותחת ( תודה ענת על הדימוי ) עושים את בואי וליתר דיוק שירים של בואי, לזכותם יאמר שהביצועים מתחלקים טוב על אוזניים נוסטלגיות. אסור להשוות, כל השוואה תוריד את הביצועים האלה לשאול תחתיות. מצד שני ברור שמדובר במופע קאברים, השירים בשפת המקור, העיבודים חדשים וטובים וזה בהחלט משהו שמוסיף לחוויה.

התפוח לא נופל רחוק מהעץ
צילום : מיכאל רורברגר

מה עוד? השקיעו.יופי של תאורה והקרנות וידאו נון סטופ, סאונד מצויין, פסנתרן על הבמה , ( היו הפקות בחו”ל עם כל הנגנים על הבמה) ושורת נערות חמד מענטזות ומפזמות שאיכשהו הביאו לבלוג את הטאץ’ הים תיכוני שלנו וגם זה בסדר. א כן…יופי של תלבושות. אז למרות ההפקה האקלקטית של יוצאי ריאלטי ואחד אדם/ניוטון הסובל ,אפשר לסכם ולומר, תמחקו ציפיות ותגיעו ולו רק על מנת לחוות את לזרוס כאן אצלנו בדמותם של אדם וגולבי על פלנטת ארת’ המתחממת והולכת פייפן.

“Look up here, I’m in heaven”
צילום : מיכאל רורברגר

עוד הופעות לאורך החודש כולו.

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in music, musical, photography, play, Review, rock, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מחזמר, מיכאל רורברגר, מיקרובי, רוקנ'רול, רורברגר, תיאטרון and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to הסובל

 1. gabibest says:

  העיניין הוא שלא רק הוא סבל
  גם אני … ומאוד
  קשה היה להכיל את חלק מהקאברים
  אוי ואבוי לאוזן … ממש חילול הקודש
  מבחינתי חוויה מיותרת
  גבי

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s