לונדון אהובתי

משה מורד : לונדון קולינג

מפגשים עם גיבורי מוזיקה באנגליה של שנות ה – 80

( קטעי יומן )

עריכה : בועז כהן

עיצוב, צילום והפקה : חגי מרום

איורים : ליליה שכטמן

הוצאת מרום תרבות ישראלית , 2019

משה מורד & הלונדון קולינג
צילום : מיכאל רורברגר

הבלוג חורג ממנהגו , הבלוג ממליץ על ספר. נו טוב, מי קורא ספרים היום? אני ! . אחת על כמה וכמה כשמדובר בספר רוק. ולא סתם ספר רוק, אלא אחד כזה שמשיק קווים עם כבוד כותב בלוק זה ,מי שחווה על בשרו את חוויית מגוריו בלונדון רבתי. רק מה. אני הוא זה שעזב וחזר לארץ בסוף ה 70 ,קצוץ שיער גדוש מיצבורי פאנק אנארכיסטי ( לא ,לא לא , לא חוזר על סקירת ההופעה של הפיסטולס על הסירה ) מתחלף ( וירטואלית ) עם משה מורד שנוחת היישר אל הפוסט פאנק של שנות ה 80 , הניאו רומנטים , ניו-וייביים למיניהם. ועל זה הספר. יופי של ספר, גם קצר, גם קריא, גם מרהיב בציוריו ( שאפו ליליה שכטמן המאיירת ) . והנה השמות : על פי סדר הופעתם בספר, כולם פרי מפגשיו האישיים של משה עם אלו הדמויות : סטיב סטריינג’ ( ויסאג’) ,טוני האדלי (ספנדאו בלט ) ,סיימון לה בון ( דוראן דוראן ) ,בוי ג’ורג’ ( קאלצ’ר קלאב ) ,ג’וני רוטן ,( כל מילה מיותרת ) , יו קורנוול ( הסטרנגלרס ) קפטן סנסיבל ( דה דאמנד שנקראו אז כמו שנהוג היה אצלנו : הארורים ) ,לי תומפסון ( מדנס ) , איאן דיורי ,סוזי סו ובאדג’י ( סוזי והבאנשיז) ,רוברט סמית ( הקיור ) ,וינס קלארק, ( דפש מוד ) ,קיית בוש , ג’ון אנדרסון ( יס ) , מייק אולדפילד, רשימה מכובדת ללא ספק.

סוזי :
איור : ליליה שכטמן

הבלוג מצטט :

משה מורד : למה התכוונת בשיר “ישראל :” ?

סוזי סו : הכוונה בשיר היא אכן לארץ שממנה באת וזהו , ללא ספק, השיר האופטימי ביותר שהקלטנו.לקחנו את ישראל כמקור האמונה הדתית, המקום שבו נולדו דתות. אני מאמינה שדת, עם כל האספקטים השליליים שלה, יוצרת אחדות. לו הייתה רק דת אחת בעולם היו נמנעות מלחמות רבות. לכן, זהו בעצם שיר אופטימי ומלא תיקווה. הוא נגד ריבוי הדתות והמעמדות בקרב בני האדם, נגד בני אדם מרירים ושונאים. זה לא שיר תעמולה. אין בו סיסמאות. רק רגש. רגש של תיקווה.

משה מורד אושיית רוק. שדרן רדיו ( להיט בראש ) , דוקטור משה מורד, חוקר מוסיקה, אקס מנהל רדיו 88 ,מוסיקאי ועכשיו גם סופר, סוג של. את לונדון קולינג אני קורא בשקיקה. כמובן שקווים מקבילים יוצרים ענין כפול. מעבר לכך מעטים מאוד ספרי הרוק בעברית. לונדון קולינג למרות הפורמט הצנוע שלו מוסיף נדבך חשוב וכיפי לחוויה הלונדונית. אני מאמין שמי שנכנס לבלוג ישמח להוסיף ספר שכזה לספריתו. בטוח ישמח.

לונדון קולינג – העטיפה

בתודה :

הבלוג שמתנהג אחרת

כל הזכויות למיקרובי C.)

This entry was posted in Book Report, Rock'n'roll, Uncategorized, מיקרובי, ספר and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s