כוחה של משפחה

Polar Twins

+

Sophya

אוזן בר, 23.2.2019

אורח מכובד : הדר גולדמן – ויולה חשמלית.

כהרגלו בקודש הבלוג פותח בציטוט איוונט והפעם מקצץ ועורך על מנת לקצר ענין ולהגיע למהות.

ראשונים : סופיה

אחרי 17 שנות פעילות בהולנד , המון הופעות על במות ופסטיבלים ברחבי אירופה , שירים וקליפים בתחנות מובילות ומספר הופעות זכורות בישראל, הרכב הניו ווייב/דרים פופ חוזרים…. הקול השמיימי של סוניה רוזנבלום מהפנט.

שניים : הפולר טווינס.

קצת יותר משנה לאחר שדירק פולק זמר ומפיק בעל מעמד קאלט (מכאנו, מינימל קומפקט והמון אחרים) הופיע בתל אביב, הוא חוזר לכאן עם הגיטריסט/זמר מארק ריטסמה, ופרוייקט ה ׳פולאר טווינס׳
בהופעה אקוסטית ואינטימית מיוחדת בו שניהם מציגים את שירי הפולק האירופי שלהם בעלי ניחוח ארטיסטי ושנסיונרי האופייני לשירה של דירק באנגלית, צרפתית וגרמנית, בתוספת גרסאות אינטימיות ומיוחדות של קלאסיקות מההרכב מכאנו.
למופעים בישראל יצטרף אל דירק ומארק חבר בהרכב מכאנו וסופיה ,עידן קרוצ׳י, בגיטרות ואפקטים
.

סוניה המהפנטת של סופיה
צילום מיכאל רורברגר

משפחה . אכן משפחה. להופעות של ( דיק ) פולאק ושותפיו מגיעים כמו אל מפגש חברים יודעי סוד ודבר. ואפילו שחולפות השנים והזכרון בוגד, ולא כל פרצוף בקהל מתקשר לשם בסלע , ההיכרות עושה את שלה והנה הנהוני הראש והשיחות הקטנות והפמלריות המתוקה של היינו שם קודם והנה אנחנו כאן עכשיו, ולא, זה לא מתקשר לפגישות מחזור של בתי ספר לשעבר, אלא לאהבה טוטאלית של מוסיקה אינטלגנטית שהלוואי והייתה ממלאת את היכלות התרבות למיניהן ועדיין עובדת נפלא על אוזניים אינטימיות באוזןבר הצנוע , אל מול קהל מועט יחסי, אבל איכותי לעין כמוהו.

אז מה יש לנו הערב? דאבל ביל, ראשונים סופיה הלהקה הישרא/הולנדית עם עידן קרוצ’י המייסד משלנו וסוניה רוזנבלום העלומה, גם היא משלנו, כשלצידם ההולנדים המעופפים על גיטרות ותופים, ומוסיקה שוגייזרית, דרים פופית, סוחפת, שאולי נטועה בתקופה אחרת, אבל עדיין יושבת מצויין על האוזן, כוללת ביצוע כיסוי מדבק ל”אינר סטיישן” של מינימל קומפקט, כשהקשר הדוק ומופתי, כי שם היו ביחד וכאן מקדימים יופי ליופי העצום שיבוא בהמשך הערב עם הפולר טווינס

ולהוכחה הקליפ:

Sophia at the OzenBar Tel-Aviv
צילום וידאו : מיכאל רורברגר

או.קיי. והנה הסיבה שלמענה כיתת רגליו הבלוג בליל כפור תל אביבי אל עבר האוזןבר

אקורדיאון
צילום : מיכאל רורברגר

הפולר טווינס. הלו הם דירק פולק והגיטריסט/זמר שלצידו מארק ריטסמה. והכל כאן יפה כל כך, תרבותי כל כך, ארטי במובן הנכון של המילה, על הסקלה שבין הקאברט לפאנק, בין המרגש למרטיט, בין המצמרר למרגיע, בין השוגזרי לפסיכדלי. שרים באנגלית, צרפתית ואפילו גרמנית . ( יה! בקמצ ) ולצידם כוחות החיזוק , עידן ( סופיה ) קרוצ’י ומיודענו מזה הימים הדר גולדמן ( סיאם ) על הויולה החשמלית ונעליו המוכספות ( ר’ תמונה ) והוא הוסיף המון .

?דו יו לייק מיי שוז?
צילום : מיכאל רורברגר

וזה היה טוב , פאקינג טוב, כולל שירים מוכרים של להקת האם מכאנו ( שהפכה לאנלימטד ) ואיך לא , שירים של תאומי הקוטב , נכון לא מוכרים, לא אצל כבודי הבלוג, ולא אצל רוב רובו של הקהל, אבל כן מסקרנים ומרתקים מהאזנה ראשונה , ולא רק בגלל המלודיות הסוחפות , כמו בגלל כניסתם של המבצעים לעומק הענין , טובעים במשימתם, מתאבדים על מצבי הרוח , דופקים הופעה כאילו ועמדו אל מול אלפי צופים ולא רק אל מול ה”משפחה” האוהבת ואוהדת עד כלות. עוד משהו ? הקול הזה של פולק עושה לי סדקים במוח.

תאומי הקוטב והמשפוחה
צילום : מיכאל רורברגר

צילום וידאו : מיכאל רורברגר
צילום וידאו : מיכאל רורברגר
צילום וידאו : מיכאל רורברגר


C.) כל הזכויות שמורות למיקרובי

This entry was posted in Live Concert, photography, Review, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי, פסיכדליה, רוקנ'רול, שוגייזינג and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s