נוק נוק

אישה, נבל ואלקטרוניקה
מופע מוסיקלי בינתחומי מאת ובביצוע עדיה גודלבסקי.

המופע ‘גבול לפניךְ’ עוסק בשאלות על נשיות, בין האישי לחברתי והפוליטי
תחת החקירה של גבולות בחיינו וחופש אמנותי.

המופע החל לצמוח לפני שנתיים, לאחר שני אלבומי סולו, גודלבסקי השתוקקה ליצור מופע מוסיקלי בימתי כמוסיקאית וכאמנית מיצג, כך שהמופע מורכב מדיאלוגים שנוצרו בין “הכלים” השונים בין הנשמע לנראה,בין קול וגוף ובין כלי אקוסטי לאלקטרוניקה. מתוך המפגשים והאפשרויות בין הכלים, נוצרו ‘תווים’ חדשים, המרכיבים קומפוזיציה של תמונות, רגעים, תנועות וצלילים מקוריים.

יצירה וביצוע : עדיה גודלבסקי
לווי אמנותי : ארי טפרברג
הנחיה קולית : מיכל אופנהיים
עיצוב תלבושת : ענת מרטקוביץ’
תאורה : רותם אלרואי
* פעולת שזירת המיתרים בהשראת יצירה מאת דגנית אליקים.

הבלוג מצטט קומיניקט , מתרשם ומגיע לתיבה היפואית

עדיה גודלבסקי אמנית רב תחומית: מלחינה, נבלאית, זמרת, מאלתרת, אמנית מיצג, שחקנית ובמאית. חיה ויוצרת בת”א. ילידת ירושלים 1974. משנת 2002, פעילותה הרב תחומית מוצגת ומושמעת על במות מגוונות באירועים ובפסטיבלים שונים, בתחנות רדיו, בתאטראות, מועדוני ומרכזי מוסיקה, ספריות, גלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם. גודלבסקי זוכת מלגת Vermont Studio Center בארצות הברית לשנת 2015. בשנת 2012 קיבלה מענק מאקו”ם עבור הוצאת אלבום סולו. וזכתה פעמיים בתמיכת קרן רבינוביץ’, ב2011 עבור הפקת יצירה בימתית ובשנת 2007 לכתיבת יצירה מוזיקלית.

עדיה גודלבסקי – גבול לפניך
צילום : מיכאל רורברגר

הבלוג מסכם חוויה. מקצר,יום שישי , בדרך לדודו פארוק. הסקרנות תופסת חזק. עדיה גודלבסקי. לא שהכרתי אותה קודם. מצד שני שיטוטים ברחבי הטיוב יוצרים ענין. מתברר שאני לא היחיד. מבט קצר על הקהל שמסביבי מגלה המוני פנים מוכרות. זה טוב. הבלוג הגיע למקום הנכון. חצרות יפו התיבה , ירידה במדרגות אבן עקלקלות, בדלת ממול אולם ריקודים של הגיל השלישי, מבט קצר ימינה והנה התיבה. חדש לי המקום. תמיד יש פעם ראשונה. רצפת פרקט. תאורה קורקטית ( מה זה ? ) , סטנד מצויד אלקטרונית ( לופר ? ). והנה זה מתחיל .הכניסה מרשימה, עדיה והנבל הנגרר, דימויו של ישו והצלב בוויה דלרוסה, אמנות כעינוי ,מקווה שלא. אכן לא. הנה זה מתחיל. וכאן המקום לכמה מילים כהגדרה למה שמתרחש שם ממול. אוואנגרד. נכון אין כאן משהו חדש. מצד שני חיבורים. מיצג, מיצב, אמנות גוף, מוסיקה קונקרטית, מוסיקה במימד חדש ( פעם קראו לזה כך ) ,מופע בין תחומי, מחול, תיאטרון, אבסורד. ריקושטים פרטיים : דוראלקס סדלקס, לורי אנדרסון, טסט דפרטמנט, יוקו אונו. יש עוד. ברור. הגוף ככלי, הכלי כגוף והנבל. הו , הו , הנבל. למחוק, כן למחוק, זה לא נבל זה, זה נבל דמוי נבל. כאילו ראיתם נבל, רק שעדיה עושה בו שפטים. לא אכנס לפרטים. צפו בקטעי הוידאו המצורפים. הנה זה נגמר. אני תלוי על הגב, נוק נוק, וייייי, ויש ויש, ,וישששששש,….

אשה,נבל,אלקטרוניקה
צילום : מיכאל רורברגר

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C. ) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in art, Electronic, Live Concert, Uncategorized, אוונאנגרד, אלקטרוני, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s