המוסיקה שמתנהגת אחרת

פסטיבל טקטוניקס 2018

Tectonics 2018

תיאטרון תמונע 14/15 12 2018

כהרגלו הבלוג פותח בציטוט

  • פסטיבל טקטוניקס חוזר לישראל בפעם השישית, ויתקיים לאורך שלושה ימים עמוסים בהופעות, יצירות חדשות ואירועי סאונד.
  • המופעים יתקיימו בתיאטרון תמונע (14-15.12), באולם התיבה ביפו (14.12) ובמשכן האמנים הרצליה (13.12). 
  • ***שימו לב מספר המקומות מוגבל, מומלץ להזמין כרטיסים מראש***
  • הפסטיבל, שביסס את מעמדו כפסטיבל מוביל למוסיקה חדשה, נסיונית ומאולתרת, והתקיים בין היתר בגלזגו, אדלייד, רייקואוויק, אוסלו, אתונה וניו-יורק, חוזר במהדורה מיוחדת
  • הכוללת מגוון אמנים מקומיים עם עבודות חדשות שנוצרו במיוחד לפסטיבל, מיצבי סאונד ושיתופי פעולה חד פעמיים, לצד ארבעה אורחים מחו״ל.
  • הפסטיבל יציג זו השנה הראשונה שלוש עבודות של אמנים/יות צעירים/ות, שנבחרו בקול הקורא לקראת הפסטיבל. 
  • ניהול אמנותי:ערן זקס, תומר דמסקי, אילן וולקוב ומעיין צדקה
    • הפקה: טלי קוניגסברג

הבלוג מופעם. המוסיקה שמתנהגת אחרת עושה לו פיצוצים בראש. חלקם מרהיבים, חלקם מדהימים, חלקם משעממים עד מוות. יומיים של חוויה על חושית. הבלוג מותש. מחבר יצירות עבר ( ולהלן כמה שמות : שטוקהאוזן,קסנקיס,ג’ון קייג’, פנדרצקי, סטיב רייך… ) להווה שבתיאטרון תמונע. מעברי ג’אנרים, הפחדת קהל, מיצבים אמנותיים, אחד פרידר גרמני שעושה לו את זה יותר מכולם, דדאיסט מטורף של גלי סינוס, וקומקום רותח.  שיטוטים מפתיעים מאולם אחד למישנהו, חיבורי מחול, תיאטרון, ומה לא. אפקט המטוס הממריא. הבלוג ממציא ג’אנר משלו. מכניס למגרה. מלחינים מקומיים. אורחים מארצות חוץ. מוסיקה במימד חדש, פעם קראו לזה ככה. מוסיקה קונקרטית. עוד הגדרה. אלקטרוניקה בזוגות וביחידים. קבלים. המון קבלים. רעשים. מאוורים של שקט , מנצח שעושה את זה במיים, ענפים , חול ואבנים . גם אבנים. לא מוסיקה. נון מיוזיק. ניו מיוזיק . חיבורים לנעשה בצימר שבדרום העיר. ציפצופים. קקפוניה. היסקים על קוליים. צלילות. פרצופים מוכרים יותר ופחות. טונות של מוסיקאים. הנה זה נגמר. “מקווה שהחזקתם מעמד” ( ציטוט בסיום מופעים ).יומיים של חוויה על חושית.עדיין מתאושש.

  

הבלוג מחליט ללכת על וידיואים,המון וידיואים. קחו את הזמן.כנסו לאט. חלקם קצרצרים, חלקם ארוכים. מאוד ארוכים. האורך כחלק מחוויה מדדטיבית, אכסטנציאליסטית, עדיף לשים אוזניות, שלא להכעיס שכנים.הסדר רנדומלי.

זהו להפעם ועד לפעם הבאה בתודה הבלוג שמתנהג אחרת

This entry was posted in art, Dance, Festival, Live Concert, photography, video, אלקטרוני, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיצב, מיקרובי, פסטיבל, צילום and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s