לילה אלקטרוני באופרה

סדרת קונצרטים חדשה באופרה הישראלית, המשלבת מוסיקה קלאסית ופופולרית. ניהול אמנותי: שלומי שבן ואבנר בירון
-בשיתוף הקאמרטה הישראלית ירושלים

“לילה אלקטרוני באופרה” –  
המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 
עם: שלומי שבן, נגה ארז ורד אקסס

2.12.2018

רד אקסס והקאמרטה

הבלוג מצטט

לילה אלקטרוני באופרה” יזמן לקדמת הבמה את חוד החנית של מוסיקת האלטרנטיב האלקטרונית המקומית והעולמית – הזמרת, היוצרת והמפיקה נגה ארז והצמד הישראלי המצליח ‘רד אקסס’, במפגש ראשון עם תזמורת קלאסית ועם אולם הקונצרטים. כל הרכב יבצע את מיטב הרפרטואר שלו בעיבודים תזמורתיים ייחודיים ויבחן איך ישמעו הביטים היחודיים של נגה ארז והמקטעים המינימליסטיים של רד אקסס כשהם פוגשים לראשונה במחוזות הצליליים של תזמורת הקאמרטה הישראלית , ירושלים.
בניצוחם של אבנר בירון וקרין בן יוסף
.

סוף ציטוט

הצליח להם ? נו טוב, בטח שהצליח. מבט קצר לצילום שלמעלה מעמדת הבלוג במרום היציע. מרשים, נכון ? סופר מרשים. דמיינו ( למי שלא היו שם ) את משכן האופרה על כל אגפיו ויציעיו , מלא עד אפס מקום. ולאו דווקא בקהל האמון על לה טראוויטות ופיגארו פיגארו. ממש לא.
והנה השילוב המופלא של הקלאסי ומועדוני הריקודים  , ונכון שזה לא קורה לראשונה בהיסטוריה ונכון שמאז שהדיפ פרפל אנד דה רוייאל פילהרמוניק אורכסטרה עשו את הקונצ’רטו שלהם באלברט הול ומאז שהצ’רצ’לים גילו את זוהבין מהטה, באך והפילהרמונית בהיכל התרבות , נעשו מיליוני שעטנזים שכאלה , כולל זה של שלומי שבן לא מזמן בפסטיבל הפסנתר, עם פורטיס , חווה אלברשטיין והקאמרטה שלנו , הרי שמה שקרה כאן הערב הצליח מעל המשוער להלהיב את הקהל כולו והבלוג בפרטיותו, אל מול במה יפייפיה, מחולקת לשניים, כשמעל בתוך מסגרת סינמטית, ישובה התזמורת הקלאסית ומתחת עטופים באורות והקרנות דיסקואידיים, אבירי האלקטרוניקה העכשווית, רד אקסס , נוגה ארז וירום כבודו – שלומי שבן , שתופס בהתחלה את עמדת הסינטיסייסרים , אל מול ביצועי קלאסיקה שוסטאקוביצ’ית , כאילו וישב אל עמדת האורגן בקפלה סיקסטינית, כשבסוף ובהדרן האחרון, שר בדואט נפלא עם נוגה ארז,( בתפקיד אלברשטיין ) , את שירו “תרגיל בהתעוררות” , מקושט בצירצורים אלקטרוניים מינימליסטיים ומרגשים של הרד אקסס המופלאים. כשמעל , כמובן, התזמורת בניצוחה השארמנטי של קרין בן יוסף ,וההתלהבות בעיצומה.   

קבלו שני קטעי וידאו , זה של רד אקסס יצא הפוך. ולצערי הטיוב הוריד את אפשרות הרוטייט. מענין כנסיון להפוך את מסך המחשב לעמדה הורזנטלית, בראיין אינו עשה את זה בזמנו עם ” ת’רסדיי אפטרנון “

 

אינו – מהפך 

, רד אקסס יכולים לשבת בנישת “הבנים של אינו ” , ולמה לא ? 

  

רד אקסס – הפוך על הפוך
 נגה ארז – מתחת לרדאר התזמורתי

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in Dance, Electronic, Live Concert, opera, orchestra, Rock Concert, video, אופרה, אלקטרוני, בא בלילה, ביקורת הופעה, דאנס, מיכאל רורברגר, מיקרובי and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s