פרינססה

Nick West

ניק ווסט

מוזיאון תל אביב, אולם אסיא

29.11.2018

ניק ווסט – שירה,בס / היוברט וונג – גיטרה/ אלכסנדר לינז – תופים / קליפטון וויליאמס – קלידים / אמבר סאוור – זמרת ליווי / נישל ווסט – זמרת ליווי .

פסטיבל ג’אז תל -אביב  

שלום תל -אביב

כהרגלו הבלוג פותח בציטוט : ” הזמרת, הבסיסטית והיוצרת ניק  ווסט , היא אחד השמות הגדולים בעולם המוסיקה היום אחרי שניגנה עם פרינס, עבדה עם המפיק האגדי קווינסי ג’ונס והפכה לבסיסטית המועדפת על לני קרביץ, סטיבן טיילר וג’ורג’ קלינטון, היא פתחה בקריירת סולו מרשימה עם הופעות סולדאאוט מול קהל של אלפים מיפן דרך אוסטרליה ועד אירופה.

תספורת המוהוק הסגולה שלה, האנרגיות המתפוצצות על הבמה, השירה שלה ומעל לכל – נגינת הבס הפאנקית האימתנית שלה, לא מאפשרות לאף אחד להישאר אדיש אליה.

ואכן, כל מי שניגן איתה או היה בהופעות שלה מדבר בשבחה.

מלאת אנרגיה ופ’אנק – לני קרביץ

ניק ווסט ממלאת אותי השראה – פרינס

” Now that’s a bad mamma jamma! ” – המעבד האגדי קווינסי ג’ונס

ניק ווסט מחזירה את הפ’אנק למרכז הענינים. אני אוהב את כל מה שהיא עושה. – אגדת הפ’אנק הבסיסט בוטסי קולינס.

 ______________________________________________________________________________________

 “פרינס אמר לי לעשות את זה חזק”

קבלו סיפור : סוף אוגוסט 2018. הבלוג ורעייתו במסע ברלינאי. טרם לנסיעה הבלוג חורש את נבכי הנט. מחפש הופעות. נאדה. יבש בברלין. אלא מה. אחת צדה את עיניו. הבלוג יודע שאת זו אסור לו לפספס. משהו מושך אותו לשם חזק. ניק ווסט. הבלוג מרותק לתסרוקת כמו אל עטיפת תקליט יחודית . רק שמעבר לתסרוקת המוהוק הסגולה, מסתתרת כוכבת ענקית. נכון לא שמע עליה קודם. רק שמה שהיא מקרינה שם בטיוב, עם אנרגיות אדירות וגיטרת בס מפלצתית, גורם לו לבלוג לעשות את ההשוואות לפרינס ( איך לא), ולדעת שחובה עליו להגיע להופעה ולו ימות העולם. הגיע ? לא הגיע. למה לא הגיע? תהרגו אותי ,לא זוכר. בברלין קורים דברים מוזרים.

תל אביב נובמבר 2018. הבלוג במוזיאון תל אביב. פסטיבל הג’אז בעיצומו. ניק ווסט על הבמה. וזה, למרות נכוחות  קהל מועט יחסית, ( חצי מלא ) , ואו!. ואו בענק. כי הבלוג שלא בדיוק דלוק בחייו על הפאנקי מיוזיק , מגלה לשמחתו,שהפאנקי הזה בביצועה של ווסט ,עושה לו את הכיף, נכנס לו לנשמה, מרטיט את גופו . עושה לו את מה שפרינס עשה לו אז בזמנו בלונדון. רק ששם בבריקסטון אקדמי , היה עטוף באדי אלכוהול וגופות סרוחות ואילו כאן הכל נקי כל כך , יפה ומתורבת . ולא שאני בא להגיד שכך צריך להיות , כי אם להיות כן, הרי שבטוח שהייתי נהנה גם לו הופיעה ווסט במועדון קטן חנוק ומעושן , אבל מה , פה במוזיאון ,כאן ועכשיו, ההופעה הזו תופסת מצויין גם בישיבה נוחה על כסאות מרופדים , ואם נעזוב לרגע את ההשוואות לפרינס,למרות שווסט עצמה עושה זאת, וראה הסגול העוטף שלראשה, הרי שווסט וכל אלה שהיו איתה על הבמה, נתנו את השאו האולטימטיבי כמו שאמריקאים פ’אנקיונריים טובים יודעים לתת , והנה היא הכוכבת , מכה ( אשכרה מכה ) בבס, כלצידה שתי זמרות ליווי חינניות ( נטע , יש לך דופליקט !) , קלידן ראסטה , מתופף שרמנטי וגיטריסט שעושה את שלו מצויין ולא רק זה, ווסט זזה ושרה, שרה וזזה, כמו מתחזקת תרגילי יוגה על הבמה, כולל שפגטים, גשרים, הנפות גיטרה א לה הנדריקס וסיפורים על פרינס,

כי איתו היא ניגנה וממנו גם הושפעה חזק, אז איך לא, עשתה גם –  קיס – בטח שעשתה ו,הקהל .והנה בא הרגע בו הקהל קם ממקומו מתקרב לבמה ורוקד. ומה שנראה קודם כאולם חצי ריק ( או  חצי מלא , תלוי בנקודת המבט ) מתגלה כאולם מלא על גדותיו בהתלהבות אדירה.

תקראו לזה ג’אז אם בא לכם. למה לא. היו כמה סולואי כלים כמנהג הג’אזזיסטים , אז היו. הבלוג שלא בדיוק קרוב  לג’אנר התמוגג. וזה מה שחשוב. ניק כבשה אותו בגדול. עוד הופעה הערב ( יום שישי 30.11.) הערב תמלאו את האולם.נכון?

תודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

קליפ בונוס

וזו רק ההתחלה...

This entry was posted in Festival, Funky, jazz, Live Concert, photography, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, ג'אז, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s