… ואז הגיע ברי

מלכה שפיגל

“ראש בלטה “

מופע חד פעמי בפסטיבל הפסנתר

משתתפים : מלכה שפיגל,קולין ניומן,גיל לוז,אורי פרוסט.

אורח בהפתעה : ברי סחרוף.

מאיר שניאור (2).jpg

צילום : מאיר שניאור.


הבלוג מצטט מתוך תוכנית הפסטיבל :

מלכה שפיגל חברה בלהקות “גיטהד”,”מינימל קומפקט” ו”אימרשן” תבצע את אלבום הבכורה שלה “ראש בלטה” בדיוק 25 שנה מאז יצא לראשונה.

ראש בלטה” היה הרליס הראשון של שפיגל וניומן בלייבל “סווים” – שהקימו יחד.הוא הוקלט בין לונדון לבריסל ושילב בפעם הראשונה שירה בעברית עם אלמנטים של שוגייז,אלקטרוניקה,אמביינט וסאונדים חלומיים שהדהדו את המתרחש בסצינת הדרים פופ האירופאית. עם צאתו זכה ראש בלטה לביקורות נלהבות בעיתוני מוזיקה מובילים בעולם.בישראל ,זכו השירים “כישופים” ו”הכל זרם ביחד” להשמעות רבות – שירים שהקדימו את זמנם ומאפיינים את חריגותו של האלבום כולו בנוף המקומי.

האלבום בוצע בהופעה חיה פעם אחת בלבד, בתל אביב, בשנת 1993.


download

מוזיאון תל אביב , פסטיבל הפסנתר. אולם קאופמן. האולם האינטימי הזה בו מוקרנים סרטי המוזיאון השוטפים. הפעם כולו מוקדש לרוק המלטף של מלכה וחבריה ללהקה המלווה. הבלוג קרוב למלכה, קרוב למלווים, לקולין לברי. ,קוראים לזה גילוי נאות. או כפי שציין באזני אחד מכתבי המדיה שישב מאחורי ” אתה מהמשפחה, אז מה אתה עושה בשורה מרוחקת שכזו? “. האמת ,רחוק אבל קרוב. כל כך קרוב שאני מרגיש עצמי מחובר למה שקורה שם כאילו וישבתי בשורה הראשונה. עוד יותר כאילו והייתי חלק מן הלהקה המובילה. קחו למשל את תקלת הוידאו שהעיבה איכשהו על חלק  קטן מן ההופעה.

אבל קודם לפירוט, ואו, איזה וידאו נהדר שרץ שם. כן רץ, עף, מזנק, מעיף את המוח, כבישים מתפתלים, רקדניות מעופפות, פרחים  בנביטה, רכבות, כלבים ,דגים, עמודי חשמל ,עננים, כוכבים, מטוסים, אוניות ( היו אניות? ) , מוטיבים ידועים למי שמכיר את צילומיה האמנותיים של מלכה , כולם בריצה מטורפת קדימה ואחורה, מלווים את המוסיקה הנשפכת, את המיגוון האדיר של מה שקורה שם ב”ראש בלטה ” , אבל פתאום פיאסקו,אין וידאו. אופס. וזה לא נעים ומוציא ממני את הריכוז. ושפיגל ממשיכה לשיר ברכות , ולא מודעת למה שקורה מאחוריה, וקולין מגלה, ומפסיק לרגע את ההופעה, והוא הוא זה שמחלץ מצרה. שאפו קולין והכל מתחיל מהתחלה, בעצם נמשך וכמה שהאלבום הזה ה”ראש בלטה ” מצויין, וכמה שקולין נהדר בקטעים בו כמעט ויוצא משליטה עצמית , מקפץ שם מאחורי מלכה ומוסיף את הטאץ’ הויירי המוכר לתבשיל המורכב הזה של האלבום ,שכל קטע בתוכו מוביל לעולם משלו. ועכשיו הכל זורם ביחד, ואיזה יופי לדעת שיהיו עוד שתי הופעות. 31 לחודש באוזן ובשלישי לנובמבר בלבונטין. מופע חד פעמי. ,זוכרים?

  שרצר

צילום : אמיר שרצר

 

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות שמורות

תודה לכל מי שהיו שם על הבמה. תודה לווליום הפקות וליעל על הפסטיבל, תודה לאורי ברק על הסאונד , תודה למאיר שניאור ולאמיר שרצר ( שרצל’ה ) על הצילומים.

.

This entry was posted in album cover, Festival, Live Concert, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי, שוגייזינג and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s