סוניק בום

Lee Ranaldo

Songs & Stories

20.9.2018

מרכז עינב , תל-אביב.לי רנאלדן,קולאג' מס.1, מרכז עינב, 20.9.18.jpg

כהרגלו הבלוג אוהב לצטט איוונטים. אז הנה מה שכתבו עליו שם כהכנה למופע.

לי רנלדו שנולד ב-1956 במדינת ניו יורק הוא אמן, מלחין, סופר וגיטרסיט מחונן שמזוהה בעיקר כאחד ממקימי סוניק יות’ והיה חבר בלהקה האגדית עד פירוקה ב-2011. במהלך שנותיו בסוניק יות’, רנלדו פרץ, לצד חבריו ללהקה ובהשראת ענקי מוזיקה מודרנית כמו גלן בראנקה ובריאן אינו, את הדרך לדור חדש של להקות אקספרימנטליות ועצמאיות, בסצנה הניו יורקית של שנות ה-80, וברחבי ארה”ב והעולם. השפעתה של סונית יות’, ושל נגינת הגיטרה של רנלדו כה מרחיקת לכת, עד שאי אפשר כמעט לאמוד אותה. ב-2004 מגזין רולינג סטון מיקם אותו #33 ברשימת הגיטריסטים הגדולים של כל הזמנים, וספין מיקמו אותו במקום הראשון (!) לצד עמיתו לסוניק יות’ – ת’רסטון מור.

משנת 2012, רנלדו תר בגפו, או בליווי להקה, ומנגן חומרים מאלבומי הסולו האחרונים שלו, כמו Electric Trim, ו-Between The Times and Tides. את הופעותיו הוא מלווה בסיפורים וסרטונים קצרים מהסצנה הניו יורקית, שיחה קולחת עם הקהל, אנקדוטות על ימי סוניק יות’ והחיים בדרכים, ועוד. גם במופע הסולו שלו בתל אביב שיתקיים ב-20.9, ובה יתארח על הבמה המפוארת של מרכז עינב ההו-כה-רטרו-שיק, אפשר לצפות לערך המוסף הנ”ל – שאלות ותשובות בתום המופע, וידיאו ארט וקליפים מימי הפוסט פאנק\נו-וייב של התפוח הגדול, והקסם האישי של אחד הניו יורקרים הכי מגניבים שאי פעם נולדו.

( סוף ציטוט )

 אחד הניו יורקרים הכי מגניבים שנולדו אי פעם… , הבלוג מעלה חיוך על פניו. עדיין לא יודע למה לצפות. שיעורי בית של הופעות אחרונות מעלות תהיות של האם זה הולך להיות מופע נוייז עם גיטרות מתנדנדות מן התקרה, האם ישיר כאן שירים מאלבומו האחרון, האם ישעמם אותנו עם שורת שאלות/תשובות מביכות. האם יצליח לשחזר ימים עברו עם הסוניק יות’, ובכלל האם כדאי להגיע להופעה שכזו מספר ימים לאחר הפסגה המופלאה של דייויד תומאס והפר אובו בבארבי, שלא לקלקל חס וחלילה את מה שהיה שם.

או קיי. תעשו דליט על המשפטים האחרונים. כי מה שקרה כאן הפעם במשכן ה ” הו הו רטרו שיק ” של מרכז עינב התל אביבי, משול לעוד חוויה אדירה, בלתי נשכחת ( לפחות לרגע זה ) של אמן אדיר , שבאמת לא משנה שהסוניק יות’ כבר לא , ובאמת לא משנה שלא כולם יודעים מי הם גלן בראנקה , וטוני אורסלר, ומרדיט מונק , ויוקו אונו ( נו טוב אותה כולם מכירים ) , וטרי ריילי, ובאת’הול סרפרס , ועוד רשימת ניים דרופינג אדירה, כן גם לו ריד ודייויד בואי וניק קייב, איתם החליף רנלדו דברים וכוסות משקה והשפעות וחוויות. ועל אלה דיבר בהמשך בראיון מרתק עם משה לוי המנחה ושאלות מן הקהל.

לי רנאלדו, קולאג' 2 , מרכז עינב, 20.9.18.jpg

כן מאוד רלבנטיות ואינטליגנטיות אולי חוץ מזה האחד שהביך ( אותי לפחות ) עם ה ” למה אתה מדבר ולא עושה מוסיקה ” .

ואו, ועוד איך שהוא עשה מוסיקה. או אם תרצו איך שהפציץ סאונדים בלתי אפשריים עם גיטרה, גם חשמלית , גם אקוסטית ( פעם קראו לזה אכספרימנטלי או פוסט פאנק )  , כל אלה לפני סקצית השאלות/תשובות ואחרי קטעי וידאו קונקרטיים שקדמו להופעה. אז הנה הוא לי רנלדו, שרמנטי, צ’ארמינג , כן גם מגניב. מרתק יושב על הנישה העכשוית שלו, שחלקה נוייזים ארוכים מלאי טוויסטים אקוסטיים, אל עבר שירים “קונוונציונליים ” ( רובם מאלבומו האחרון אלקטריק טרים) שאם תרצו גם הם, למרבית ההפתעה, מאוד לא קונבנציונליים , כולל זה האחרון שמתחיל שיר ונגמר מפל מטורף של ניענועי גיטרה, דפיקות מקלות תוף עליו, לופים מוקלטים, שימוש בקשת , ואלוהים יודע מה עוד

וראה קטע וידאו בתחתית הבלוג-

כך שלסיכום , הייתה חוויה אדירה. סוג אחר של הופעה . אם תרצו הופעה. אם תרצו הרצאה. אם תרצו סרט. אם תרצו מפגש חברים טובים .  אחר כך כשהכל נגמר, בפואייה למטה , מתחבר רנלדו לקהל. סמול טוק. מוכר ציורים שלו.

20.9 (14).jpg

ספרים ( שש עשרה ספרים הוציא )

20.jpg

תקליטים. מצטלם סלפי עם מי שמבקש. אחד משלנו. פעם שלישית בארץ. מגניב. הבלוג ישמח אם יחזור. בטוח יחזור. נראה שהתאהב.

שיר אהבה/שינאה לאינטרנט :

אקט הסיום . ואו ! חובת צפייה !!!

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

 

This entry was posted in art, Live Concert, photography, Rock Concert, Rock'n'roll, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, מיכאל רורברגר, מיקרובי and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s