סימפוניה ללהקה ומקהלה

סקארדאסט

Scardust

” סופת חול בשמי תל אביב “

זאפה. תל אביב. 4.7.2018

Scan0001

והנה השמות :

נועה גרומן הזמרת בעלת הקול העמוק

ידין מויאל הגיטריסט עם הגיטרה המקורננת

ינאי אבנט הבסיסט המוכשר

יואב Steel ויינברג המתופף הדפקן

 איתי פורטוגלי הילד עם הקלידים החלומיים

סקארדאסט ,זאפה,4.7.18.jpg

Hellscore מקהלת

 ( אורחים מכובדים : קובי פרחי ( אורפנלנד

                        ( Hartsbane ) לב קרז’נר

הבלוג פולש לשדות זרים.את סקארדאסט גילה רק עכשיו. כי זה מה שקורה כשמחוזות המטאל עובדים מעט אחרת ממה שרגיל אליו בדרך כלל ולא בגלל שאינו אוהב מאטל.להפך המטאל הזה גדל עליו מאז שערך לפני כשלושים וחמש שנה את מגזין הרוק “ווליום ” אז כשדי סלד מהג’אנר ובכל זאת הסכים להקדיש פינה לדופקי הראשים ( ככה קראו להם פעם ) בשם “כבד קצוץ” תחת שרביטו הנוטפת דיו מסיונרי של אחד אפי שפריר, אז סוכן מקומי ומפיץ הבשורה. אבל בואו נשכח עבר “אז” שכזה ונעבור להווה.

    אוהבים אותם ועכשיו הם בדרך להופיע בברלין. Scardust קוראים להם

הכבד שלהם יושב במגרת הרוק הסימפוני, יש כזה דבר ויש הרבה מגרות ברוק הכבד הזה . אם להרחיב הסימפוני הזה הוא גם גוטי, גם קלאסי, גם תיאטרלי, גם אופראי, גם פולחני, או כפי שמוגדר בויקיפדיה : ” סמפוני פלוס כלי נגינה מלודיים,קלידים וגיטרות מטאל עם שירה נשית  ושירת”גראולינג” ( החררררררר והגרררררר, תוספת שלי,ריקושט לכתבה בעכבר העיר ז”ל  ) המאפיינת דת’ מטאל,שירת מקהלה וכינור. ” ואו אני נשמע מורה.

סקארדאסט,זאפה,54.7.18.jpg

יופי. זו למעלה בתמונה נועה. נועה גרומן. כאן בזאפה היא המובילה. נקודת פוקוס מספר אחד. ככה זה בלהקות כאלה. זה לא שהיא היחידה בעולם. יש עוד. “אפיקה” למשל. אבל מה, נועה היא משלנו והיא טובה. פאקינג טובה. בכוונה לא אמרתי מצויינת. כי היו לי הסתייגויות. קטנות.לא מספיק “משוגעת” לטעמי.

 והנה נקודת פוקוס מספר 2. המקהלה. כן יש גם כינור וצ’לו. גם המקהלה הזו היא משלנו והם טובים. מאוד טובים ואיזה יופי להיות נוכח באולם הקטן של הזאפה , מוקף בקהל אוהדים נלהב, אל מול גיטרות צווחניות, זמרת מקסימה, קלידן חינני ומקהלה ענקית , אוחזים מיקרופונים וספרים , נוסח מקהלות גוספל כנסייתיות, דופקים את השירה הרוקית , פרוגרסית, סימפונית הזו , אל מול קהל מטילי ראשים מצד לצד, למעלה למעלה, עם זעקות ה “היי היי היי היי היי היי ” האופיניות למצב.

ותוך כדי מגיעים גם האורחים . לב קרז’נר , שמוסיף את הרומנטי למלחמה . ( ור’ וידאו למטה ) וגם קובי פרחי, של האורפנלנד , אותם חיממה נועה ולהקתה רק לפני כחודש בשוני.  וגם כאן וידאו למטה

אומרים לי שכדאי לסיים. אז הנה סיימתי.

בטח שנהנתי.

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in clubbing, Live Concert, metal, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מטאל, מיכאל רורברגר, מיקרובי, רוק כבד and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s