בק טו סקול

תיכון מגשימים

צוותא, 16.4.2018

במאי וכותב ראשי: עמית אולמן

ע. במאי: עומר הברון

מעבד מוזיקלי: עומר מור

משתתפים:

עומר הברון (ג’ימבו ג’יי) – יואב

עמית אולמן (פדרו גראס) – חנן, חמורבי, אפי

גלי אשכנזי לוין – אמסיקלופדיה.מיכל אמא של יואב, בר

דורון גוברמן – מאיה, שדרנית, סופי אמא של חנן, קופאית בסופר

סימה ברמי – שימי, סקאר

עמרי הכהן – מיקרו, נירו בלש פרטי, צחי, פרשן באליפות הראפ

רוני מרקביץ – גיטריסטית, מורה, אמא של שימי

רועי דורון – אסי, בסיסט, אבא של שימי, מפקד יחידת השבלולים

רני אלון – אורבך, ויקטור, אגם חברה של מאיה, זאב החייל, קובי חבר של יואב

שליו שרור – תופים, מנחה באליפות הראפ

הבלוג מציין את שמות המשתתפים. מגיע להם. אומרים לו לבלוג שבהצגות הבאות יהיו משתתפים חדשים.לא,לא כולם, חלקם,רספקט,יו. אפשר ששמתם לב, הבלוג עובר מהפך. הבלוג מתאהב. אהבה חדשה. ראפ מיוזיק.יו. זה לא שלא הכיר זאת קודם.בטח הכיר.רק שעכשיו , מיליון שנים אחרי, הוא מתאהב.איך אמר ניק קייב ? דו יו היר מיי הארט ביט? בום בום בום. אז כן,בום בום בום גדול. לקח זמן עד שזה קרה.

ההתחלה , אז כהפיץ את הגיגיו בעכבר בעיר, העיר, ונספחיו, הצהיר ברבים ש “ראפ זה לא מוסיקה !!! ” , נו טוב , אז הצהיר. ושימו לב למה שקורה לו לבלוג, יש לו בן. והבן הזה כולו ראפ. מבוקר עד בוקר. וכאן מתחיל בית הספר, וזה הילד ישמע יו אחד , ומיד יאמר לך מי מאחוריו,ואנוכי כבוד בלוגי נופל בשבי, נופל חזק, והנה הם מציפים את תעלות אוזני, ממלמלים , מטראפרפים ( המצאתי משהו? ) , עושים את זה באנגלית, עברית, ערבית,ואם בפוסט הקודם התיחסתי בכל הכבוד האפשרי ללוקאץ’ נפיל מקומי על גבול הקומיק-ראפ ( המצאתי משהו?) הרי שעכשיו הגיע גם תורם של משתתפי ההצגה, מחזמר, אופרה ( תקראו לזה איך שבא לכם ) , “תיכון מגשימים ” והנה בחזרה לבית ספר התיכון, לאולד סקול ראפ, ( לא המצאתי ) לסיפור המוכר והידוע של האאוטסיידר ( במקרה שלנו יואב ) זה שמגיע מפריפריה רחוקה (במקרה שלנו נס ציונה ) אל בית הספר האליטיסטי , ( במקרה שלנו תיכון מגשימים ) , והשד יודע איפה ממוקם התיכון הזה. נו טוב, בואו ונגיד ירושלים, כי החבורה המוכשרת הזו שעל הבמה, מגיעה משם, מתיאטרון האינקובטור, פעם המופע של ויקטור ג’קסון,עם “העיר הזאת”, גם הוא מחזמר ראפ, ראפ בלש פילם נואר, ועכשיו כאן עם תיכון מגשימים, פילם נעורים סטריאוטיפי במובן הטוב של המילה.

תיכון מגשימים 1.jpg   
ומי בקהל? . ילדים. אכן ילדים. גיל ממוצע שש עשרה פלוס קצת . נו טוב הבלוג ורעייתו מעלים איכשהו את הגיל הממוצע. ואלו הילדים , חלקם, אם לא רובם, כבר לא פעם ואפילו לא פעמיים בהצגה. וטוב לדעת שההצגה הזו רצה לה כבר שנתיים ימים פלוס מינוס. והראפ זורם. זורם כמופע קאלט לכל דבר, ואלו הילדים יודעים איך ומתי להגיב. ואני , כבוד בלוגי, ליבי הולם, מנסה להכנס לקצב וזה הקצב נשפך לאורך ההצגה כולה, מנסה ולא תמיד מצליח, כי משהו שם בדיקציה של השחקנים גורם לי לא להבין את מה שקורה על הבמה, ואולי אלה אוזני הסתומות מרוב גיל ורוקנ’רול, אבל….וכאן האבל הגדול, כשאני מצליח לקלוט התרחשויות הכיף וההנאה בעיצומם…. , והצחוקים מתגוללים .

תיכון מגשימים 2.jpg

וואו, איזה יופי של שחקנים, נכנסים ויוצאים לתוך תפקידים, אבות ובנים, אמהות ותלמידים, יפים ויפות, ואין כאן רגע דל, ההצגה הזו לא נותנת מקום לנשימות, לקחת אויר ולהמשיך, כל כך אינטנסיבי, עמוס באנדרנלין נעורים, רצוף אהבות, קנאות, יסורים, מורים,מורות,חיבורים,התנתקויות,רומנטיקות,בגידות,אוכל,סמים,מיניות כזו או אחרת ומה לא. בקיצר בית ספר תיכון.וכאילו שכל אלה לא מספקים מגיע בסוף הבאטל ראפ, התחרות הזו של מי עושה זאת טוב יותר, והם טובים, כולם, פאקינג טובים.

תיכון מגשימים 3.jpg

ואם אני מוכרח כבר להשוות לעיר הגדולה, ויש לי צורך, כי נוכחתי גם בזו הקודמת, הרי שתיכון מגשימים, טיפה, אבל רק טיפה פחות ואולי בגלל שהנוסחה כבר מוכרת , ואולי כי סינמה בלש עובד עלי יותר טוב מסינמה תיכון. אבל שוב, , הדגש הוא על טיפה. הנוסטלגיה לתיכון עושה לי את זה. לא, לא הייתי רוצה לחזור לשם. אבל בהצגה  ועוד הצגה שכולה מוסיקה וראפ , בטח שכן.

תיכון מגשימים 4.jpg

קבלו הצצה

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

 

C.) כל הזכויות על הצילומים למיקרובי

This entry was posted in photography, play, Rap Music, בא בלילה, ביקורת הופעה, הצגה, מיכאל רורברגר, מיקרובי, צילום, ראפ and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s