ארמונות בזמן

תזמורת ארמון בזמן ,קולאג',בארבי,28.10.17

תזמורת ארמון בזמן

בארבי

28.10.2017

 

אנחנו תזמורת ארמון בזמן. 21 נגנים צעירים שחוברים עם רצון להקים תזמורת חדשה בישראל. האנסמבל הכלי מורכב מכלים סימפוניים ואלקטרוניים והמוסיקה שלנו עוסקת במחקר שבחיבור בין הרית’ם סקשן והתזמורת. היצירה שאנו מנגנים מתארת מהלך של שבוע עם ההבדל בין ימי החול העמוסים והדחוסים אל מול השבת הריקה שמאפשרת התבוננות. המושג ארמון בזמן בא מספרו של הרב השל ובא לתת תפיסת זמן אחרת ליום השבת, “היום הניצב כארמון בזמן”.

 הבלוג מצטט. שוב מצטט. והפעם מתוך פרוייקט ההדסטארט של הלהקה. אופס, התזמורת. הבלוג רגיל להופעות של להקות בבארבי. לא תזמורות.

תזמורת ארמון בזמן הם תזמורת לכל דבר, מיליון נגנים , מה שאומר : “ואו, איך נכנס כולנו לבארבי, איך ? ” ואכן עם חדירתם של הבלוג ורעייתו לתוככי הבארבי, נכונה לנו הפתעה. אין כל כך לאן ללכת. או שיותר נכון לומר שההתלבטות קשה. ונשאלת השאלה הגורלית, מה קורה כאן, איפה הקהל, האם נכון לעלות למעלה, או שמא להתמקד מאחור ואולי להכנס לעומק האולם???”,אבל לא, אי אפשר. מבט חודר יותר מגלה שיש קהל. הרבה קהל, איכשהו מסתדר מסביב לאיזור ההתרחשות המרכזי. הבלוג מכריז באסרטיביות : “או קיי ,זהו, עולים ליציע”. מטפסים במעלה המדרגות. צפוף למעלה. מכאן נוצרת נקודת צפיה נכונה. מבטי על טובים לארמונות בזמן. התזמורת שולטת על כל החלל הנתון. אזור ההתרחשות פולש אל הרחבה שלפני הבמה. וטוב לכיבוש. כיבושו של הבארבי על ידי אחת מן התופעות היותר מרתקות בעולם התרבות המקומי.

 

תזמורת ארמון בזמן,בארבי,28.10.17.jpg

כאן אמור היה לעמוד הקהל.ובמקום,קבלו במחיאות כפיים את מתן דסקל ותזמורתו.

אז ככה.

תזמורת ארמון בזמן מילאו וכבשו את הבארבי בגדול. כי בניגוד לתזמורות אחרות התזמורת הזו עובדת אחרת. מה שאומר לא מופיעים ( לפחות כרגע ) בהיכלי תרבות וקונסרבטוריונים למוסיקה, כן מופיעים במקומות מחוספסים יותר ( כדבריהם הם ), ראה למשל בארבי, או רחבת התדר בבית רומנו. עכשיו מה יש לנו ? ובכן,חצוצרה,טרומבון,קלרניט,קרן יער,בסון,אבוב,כינורות,חלילים,קלידים,ויולה,צ’לו,פרקשן,תופים,גיטרה חשמלית,גיטרה בס,קונטרבס,נבל,בקיצר תזמורת בכל רמח אבריה. אבל לא רק,כי יש גם זמרים,וזמרות,וקריינים,ורקדן אחד עטור שמלת נורות מנצנצים.

FB_IMG_1509295881446

הרקדן /נית המנצנצת . צילום : ענת גורל רורברגר

הערב השקה. אלבום חדש ( שיהיה במזל ) וכמו שעושים בהשקות בדרך כלל, יש אורחים : יותם מהלר ( מודה ומתוודה לא יודע עליו הרבה ) , אהד פישוף ( נושא המגבעת ) ואסף אמדורסקי ( אותו  כולם מכירים ).

זהו ?

 

לא ! כי יש גם את המנצח. לכל תזמורת יש מנצח. אבל כאן יש את מתן דסקל  והוא זה שאחראי למה שקורה כאן. גם מנצח גם מלחין. איך מנצח ? מקל מנצחים?. לא הפעם. בתזמורת הארמון בזמן המנצח הוא חלק אינטגרלי של השאו. בלי מקלות. עומד על במה משלו, מניף ידיים באויר, מתכופף ימינה, מתכופף שמאלה, מקפץ לשחקים, פוצח פה מידי פעם בזעקה ( או שנדמה לי ) , מושך תשומת לב , סופרסטאר. ( ראה קולאג’ צילומי שם למעלה )

והמוסיקה. ? . משתנה מרגע לרגע. מקטע לקטע. מהלך של שבוע ימים בקונצפט האמנותי. זוכרים את

Days of Future Passed

של המודי בלוז. ? זה בערך אותו דבר אבל שונה לגמרי. שם מהלך של יום, כאן מהלך של שבעה ימים. זה מתחיל כמוסיקה קונקרטית עכשוית ומסתיים כבבכחנליה מועדונית אלקטרונית עוטפת עם שירה בערבית. ובאמצע ? הכל ! וזה לא המקום להכנס לפרטים. ( חוץ מזה שביצעו עם אסף אמדורסקי את “אינקובטור” של דני דותן מהקליק.למה?כי בא להם ) .

את תזמורת הארמון בזמן חייבים לראות בפעולה. לא טלוויזיה, לא הוידאו קליפ המצורף, לא יו טיוב. פשוט לעשות את המאמץ ולהגיע להופעה. זהו !

נו טוב, אפשר גם להציץ בוידאו, אבל אל תספרו .

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי.

 

 

 

 

This entry was posted in Live Concert, orchestra, photography, rock, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, מיכאל רורברגר, מיקרובי, רוקנ'רול, תזמורת and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s