לאיבאך – ההופעה !

Laibach

לאיבאך

הופעה בישראל

נמל תל אביב,רידינג 3

12.May/2015

לאייבאך 1

מנסה להתאפס.לבחור את המילים.לחלוק חויה.

לאיבאך בתל אביב. תל אביב כחלק ממסע צלב בעולם טוטאליטרי. תל אביב, עיר מפלט על גבולות כיבוש,חוקי לאום ומואזין .לאיבאך ,הכוח הסלובאני המתפרץ,כאן על הבמה ברידינג ,אל מול ענני ארובות עשנים, דיסקוטקים דקדנטיים וקהל אוהד שמתחלק אם תרצו לשמאל וימין,כי אלה מימין יאמרו “הו!” ואלה משמאל יאמרו “הו,הו!” ,ואלה מימין יאמרו “הו,הו,הו!” ומשמאל “הו,הו, הו, הו !” , והנה רק חלק קטן מן הטכס, טכס שכולו מרוץ בעליה של שעתיים,מינוס אינטרמישן,כי לאייבאך עושים גם הפסקה. ושעון הזמן דופק את הדקות העוברות ברברס, רברסליות נוסח “מטרופוליס” של פריץ לאנג , והנה ממשיכים, חלק ב’, חלק ב’ בשרות המהפכה.השעון מתאפס על 00:00 .

מישהו צילם את הסט ליסט,הבלוג מפרסם על מנת שתדעו מה הם החומרים המסוכנים לבריאות

18485336_10155256220093480_7951953798683054822_n

ואולי לא שמו לב,ואולי שכחו,ואולי לא התכוונו בכלל לעשות את השיר האחרון ברשימה. “דאס שפיל איסט אאוס ” , כי יתכן וכאן בלב הציונות הלוחמת ,לא נעים לסיים הופעה עם גרמנית זועקת “ראס,ראוס, נגמר המשחק ” , כי לא נעים לגרש קהל ציוני נלהב החוצה. ככה גירוש המוני אל רחובותיה ההומים של העיר העברית החדשה, וזאת לאחר שביצעו דקות קודם את שיר הפרטיזנים בעברית ולצידו את מיי קאנטרי,מיי קאנטרי, מיי לנד,  ויייירושאלאאאאיים . כשברקע השעטנז הגרפי של דגלי ישראל ופלסטין, ,נקודה. וכולם נגד כולם, ” אלה גגן אלה” , ושלום ישרור בין העמים, נו באמת , הלוואי.

לאייבאך 5, קולאג,

אז איך היה ?. מרהיב!!!,קשה לעיכול, פאשיסטי במובן הטוב של המילה.

ותגידו שאין כזה דבר,” פאשיסטי במובן הטוב של המילה “, רק שכאן הבלוג נוגע כבר בפונקציות, נורמות ,וערכים אסטתיים גדולים ונשגבים מבינתו ( ור’ ספרו המופתי של יאן מוקאז’ובסקי )  , גבולות שנתונים לשינוי מתמיד, בהקשרים אמנותיים וחוץ אמנותיים, כי לאיבאך ,כמו שרובכם יודעים ,מתופעלת על ברכי האסטתטיקה האמנותית  הלני ראייפנשטאלית הנאצית,על ברכיים קונסטרוקטביסטיות, על פאשיזם דיקטטורי סובייטי על מצעדים ושירי לכת צבאיים, ומה לעשות שהכוחניות הזו פועלת חזק על הראש,הרגליים והנשמה השורדת של שרידי שואה שכמונו,ואני כבוד בלוגי נסחף ונלהב אל מול תופעות מן הסוג הנ”ל , נזכר בצלבי הקרס הפרובוקטיביים של הפאנק הלונדוני של 1977, רוקד בפאראדיסו האמסטרדאמי את ההיטלר והמוסוליני של דוייטשה אמריקאנישה פרויינדשאפט, וכאן נופל חלל אל מול לאייבאך ממשיכי דרכם הם וגם של קראפטוורק, פוטוריסטים וסיטואציוניסטים, למיניהם, כי מעבר לריבוי גרסאות הכיסוי של הימנוני העולם והימנוני להקות כגון קווין,סטונס ואופוס של הלייף איז לייף ( ואיתו סיימו את ההופעה ) , לאיבאך הם הראי העכור ( או הזוהר, תלוי בנקודת המבט ) אל מול כל אותם עוולות וסחף המוניים של עולם אכזר ומר, אז מי אמר צפון קוריאה, מי הצביע לדונאלד טראמפ,מי הלך בעקבותיה של מרי לה פן, מי מהופנט מראש ממשלתנו ירום הודו ורעייתו,  מי הרים ידיים גבוה מעל ראשו כשמילאן פראז ציווה זאת על הקהל, לא, לא בזיג הייל, לא ,לא במועל יד, סתם כך, בשלווה וחיוך הנאתי, נענים לפקודה , ואלה מימין יגידו “הו ! ” ואלה משמאל יגידו “הו! ” , ואלה מימין יגידו “הו,הו ! ” ואלה משמאל יגידו “הו,הו, הו ” , עשיתם את צפון קוריאה, עשיתם ישראל, התחנה הבאה…..?

ואו, איזה הופעה.

לאייבאך,אני ואבי פיטשון,לאיבאך,רידינג 3, 12.5.17

ותודה למילאן פראז,מינה שפילר,יאנז גבירץ’,לוקה ימניק,רוק לופטיץ’ ( וסליחה אם טעיתי באיות חלק משמותיהם,או לא ) , אנטייטלד פרודאקשנס ( כוכבית מק’לאר &  מיקי קלאר ) , אבי פיטשון ( בתמונה למעלה – צילום: ענת _ גורל רורברגר –  עם כבוד בלוגי,אני )  שבלעדיו לא הייתי יודע חצי ממה שאני יודע על הלהקה המפוארת הזו, תודה לקהל, תודה לכולם , YAH!

כמה קטעי וידאו, ולו על מנת לשחזר חויה, או לקנא שלא הגעתם

הבלוג שמתנהג אחרת

C.)

כל הזכויות למיקרובי

Advertisements
This entry was posted in art, Live Concert, photography, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מיכאל רורברגר, מיקרובי and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s