פצ’ות 19 קוצ’ות

פצ’ה קוצ’ה 19

היכל התרבות

יום ה’, עשר ורבע.

6.4.2017

פצ'ה קוצ'ה גרעינים קולאג'

פעם ראשונה בפצ’ה קוצ’ה.הבלוג בשוק. היכל התרבות. ארבע הופעות.ואו! עשרת אלפים איש פלוס. תרבות.ככה  קוראים לזה.תרבות.מירי רגב, לתשומת ליבך.תשע עשרה פעמים שזה קורה וימשיך לקרות. “הפצ’ה שלנו הוא הגדול בעולם”. מכריזה ענת ספרן מנחת הערב  כשלצידה איתי מאוטנר , פצצת התלהבות רווית ביטחון, כי הרי,היי!, אנחנו כאן בפעם התשע עשרה ,עשר שנים,וכמה שזה מדהים. אז מה יש לנו הערב. עיצוב,אנימציה,משחקי מחשב,מחול,מוסיקה,אבירים,אמנות,השמות כאן בתמונה. למטה

פצ'ה קוצ'ה 1

וממה מתלהב הבלוג? תשאלו. מפיצוחי גרעינים ( ר’ צילומי פתיח ) הבלוג מצטט :

הפרויקט האמנותי “גרעינים” של האמנית נעם אדרי (רמת-יוחנן) הולך ומתעצם ככל שמתקרב האיום הגרעיני-איראני. לאחרונה השתתפו רבים מכ-100 אלף המבקרים בפיצוח גרעינים בחיפה, בתוכם יהודים, ערבים ישראלים, פלסטינים משכם ותיירים. אדרי מעריכה שמפצחי הגרעינים כילו כחצי טון חמניות, ומקווה שהפרויקט יתקיים בהרכב אנושי דומה גם מעבר לקו הירוק ובלונדון – שם יוצגו לבסוף הררי הגרעינים המפוצחים לצד סרט וידיאו שיתעד את הנעשה בישראל ומחוצה לה.

סוף ציטוט.

איי ויי ויי. אכן. הסיני, האמן הדגול כמקור השראה. ובפואייה ,בכניסה להיכל, שקים מלאי גרעינים שחורים,רצפה מלאה קליפות,קהל מפצח בחדווה.נעם בעקבותיו של האמן , מעונינת לשלוח עשר טון קליפות מפוצחות לטייט מודרן.בהצלחה. ומי מבין המפצחים? יהודים,ערבים,נשים גברים, ועל מה חושב הבלוג? על שלום אוניברסלי ואיך מתפטרים מן הרוק המגעיל .הה.

עוד סיבה לנוכחותו של הבלוג. הטייני פינגרס. אז הנה הוידאו של מה שהקרינו וניגנו.

THE FALL

פרוייקט  מוזיקלי על חוף ים המלח.

אז ככה. מי שגם הלהיבו את הבלוג היו שלושת הגברים המסוקסים של “אנסמבל כעת”. ‘כעת’ הם ראשי התיבות של “כל עצמותי תאמרנה” – קבוצת מחול של גברים יהודיים דתיים.והם מדהימים. מרוב התלהבות,לא צילמתי. כנסו לטיוב.

כמו כל בלוג טוב אסכם. הפצ’ה קוצ’ה הראשון שלי. ללא ספק חוויה שארצה לחזור אחריה. נכון, עושה רושם שהיו פצ’ות מענינות יותר ( ידע אישי ), נכון שבצימר יש מופעים מקוריים יותר מאשר זה של המוזיקאי עם הלפטופ ששמו פרח כרגע מזיכרוני, ובכל זאת , כאירוע בו אני נוכח פעם ראשונה התרשמתי, ואיך זה שפיספסתי את כל השמונה עשרה הקודמים? פאשלה שלי.

שנה הבאה פארק הירקון?כל האפשרויות פתוחות.

שבת שלום —– קבלו קישור

http://www.pechakuchatlv.com/

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

ואם עדיין שואלים הנה ההסבר הרישמי מן האתר המושקע :

פצ’ה קוצ’ה הוא ערב אמנות ויצירה מרתק, שונה וייחודי, המפגיש אמנים, אנימטורים, צלמים, מעצבים תעשייתים, גרפיקאים, הוגים, רקדנים, מוסיקאים וכאלה שפשוט מסרבים להיכנס תחת הגדרה ברורה, על במה אחת. לכל אחד מהמציגים יש 6:40 דקות להביע את עצמו על במה.

חלק ידברו, חלק ישירו, חלק יזוזו, חלק יזיזו אתכם וכולם יישבעו אמונים לפורמט הברור והמוגדר. פצ’ה קוצ’ה נולד כערב חד פעמי בטוקיו וכיום הוא מתקיים בלמעלה מ 900 ערים שונות בעולם. החל מניו יורק, לונדון ופריז דרך שכנות קרובות יותר אלינו כמו טהרן, ביירות ואדיס אבבה. בתל אביב מתקיים ערב הפצ’ה קוצ’ה הגדול ביותר בעולם.

פצ’ה קוצ’ה הגיע לתל-אביב ב-2007 בתוך המזוודה של ענת ספרן שקראה לדגל לאיתי מאוטנר ומאז השניים אוצרים ומנחים יחדיו את הפנומנה התרבותית הזו. השניים מבקרים בסטודיואים שונים, שותים אין סוף יין זול בתערוכות שונות ומשונות ובעיקר מנסים לשמור על קשר עם עולם היצירה המקומי המבעבע. את הדברים הטובים והמעניינים ביותר שהם רואים הם מעלים על במת הפצ’ה קוצ’ה. 

צלע נוספת במשולש הפצ’ה המקומי היא חברת ההפקה האיכותית פאזה שפרשה את חסותה עליו החל מהערב השני בסדרה מתוך אמונה ואהבה גדולה ליצירה המקומית. 

זהו

Advertisements
This entry was posted in art, Dance, Electronic, Israel, Live Concert, photography, בא בלילה, ביקורת הופעה and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s