מזרח תיכון חדש

צליל דנין

“המופע”

לייב בבסקולה

מוצאי שבת, 18.3.2017

Tzlil

“The Show”

צליל דנין,בסקולה,שחור לבן,28.3.17

הבלוג הבין שמדובר בתופעה מדוברת. הצלחה עצומה באינדי נגב. שיר (“או מיי לאב” )להיט בגלגל”צ ,בקיצר משהו שמוכרחים לבדוק.אז הבלוג בדק, הוציא עצמו בחדווה מהבית , ויתר על הגמר של דה ווייס, ויאללה החוצה, אל מועדון הבסקולה, שם תעמוד צליל על הבמה, ותעשה את מה שהיא מכנה ה”מופע” שלה , בניגוד ל”הופעה”. צליל זה מופע, מופע מושקע, רקדנים,תפאורה,תאורה,תלבושות. מסקרן, נכון.

צליל דנין,בסקולה,18.3.17

טוב. המופע בכבודו עומד, אכן מושקע,אכן יפה,אכן רקדנים,אכן תפאורה,אכן תאורה מרשימה,מרשימה מאוד. יופי,אמרנו. רק שעדיין לא דיברנו על המוסיקה.

צליל שמגדירה עצמה כמרוקאית/תמניה/ישראלית/יפואית/ סמי יפנית , משלבת מזרח במערב. נכון, שום דבר חדש על הפלנטה, רק שכאן נעשה נסיון של כן לחדש. ולעיתים זה מצליח ולעיתים לא.קחו את הסביבה האלקטרונית הקרובה, למשל טוטמו,נוגה ארז, עדי אולמנסקי, ,נשים,דאנס,עכשוויות,אלקטרוני,יש. עכשיו ,חברו לצליל את הטייני פינגרס,ואת גרדן סיטי מובמנט שעבדו עם צליל,שיתפו פעולה. ( השניים האחרונים ) , עשו רברס קצר למטרופולין, כי גם שם הייתה, התבלבלתם, מקווה שלא,צליל היא החיבור של כל אלה,אבל יש גם תוספת קטנה, תימניות מושרשת, ריקושטים לעופרה חזה,חיבורים לקיית בוש ( כי זה מה שעשתה לי בהופעה) ותרבוש טורקי ( כי זה מה שחבשה בהתחלה ) . בנוסף יש גם את הנגנים. שניים. לירון עמרם ( זה של הפנתרים והאבא אהרון, מגדולי יוצרי המוסיקה התימנית בארץ ) ואביב בכר ( האמון בעשיתו על מבחר כלים אתניים ), ובנוסף גם זמרת פלסטינאית מקסימה, מייסא דאו, שהתארחה כאן בהופעה, אופס, מופע, בשיר אחד.

צליל דנין,רקדן,בסקולה,18.3.17

—בתמונה אחד מן הרקדנים,לא,לא הזמרת הפלסטינאית——

נשמע טוב. נכון. אז למה הבלוג לא התחבר? או כן התחבר,ורק לרגעים ספורים, לקטעים מסויימים שמשכו את תשומת ליבו ההומה. מוזר.כי כל הנתונים בשטח משדרים ענין. ובכל זאת משהו כאן במופע תיאטרלי מידי,קר מידי, מנוכר מידי. נכון הקהל,והיה קהל, מתלהב, אפילו רוקד לעיתים, נע וזע, ואני הבלוג, נסוג לאחור. מתחבר ונסוג.נסוג ומתחבר.ככה.מזרח תיכון חדש.המופע מרשים,השירה מלוטשת , הכל עובד חזק על הרצון להרשים. אפילו הייתי מגזים ואומר פייק שאו, אז אמרתי.בסך הכל ,מופע סביר.עכשיו לו אני המפיק ( ואני לא ) הייתי מנסה לפרוץ גבולות.איך? זה כבר נתון לשיקולם של אחרים.

הנה הלהיט :

והנה השיר שעשה לי את הריגוש

והנה השיר מימי מטרופולין העליזים

וזו הפתיחה עם התרבוש

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות שמורות למיקרובי

Advertisements
This entry was posted in clubbing, Electronic, Live Concert, photography, אלקטרוני, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקת עולם and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s