שולץ יקר

King of Hearts

מלך הלבבות

אלבום.מילים:דורון שולץ אייל.לחנים : דורון שולץ אייל ויוסי סבירי.עיצוב עטיפה: דורון שולץ אייל.עיצוב גרפי: דניאל נרדי

שבת, 11.3.2017, הבלוג מבטיח לשולץ שיכתוב עליו. הבלוג בדרך כלל לא כותב על אלבומים חדשים.הבלוג כותב על אלבום של שולץ.אלבום חדש.תשכחו את כל מה שידעתם על שולץ.לא למחוק.רק לשכוח.שיכחה זמנית. אחר כך אפשר לחזור למקורות.מותר לכם.אז ככה,בואו ונשים בצד קריירה מטורפת ארוכת שנים.להכניס לעומק היומן את”שולץ האיום” ,לזכור גם שקוראים לו דורון אייל, לדחוק הצידה את,”יוסף יוסף” ו”שולץ” הסרטים,שבאיזה שהוא מקום הייתי גם שותף לעשייתם ( נכון,גילוי נאות) , לדעת שהיו גם “כרומוזום” ו”היחידה לטיפול נמרץ” ו”צוזאמן” ו ” בלה בלה” וחולצות,ודוגמניות,ופומפות,ורונה וורד ז”ל,ושרצר,וגרוסברג שאול,ובירנבך,ונאום לאומה, וניו יורק,ופלוצים בגלריה,ו….די.שולץ של היום הוא שולץ חדש. שולץ של אדם מתבגר,מבוגר,תרצו גם זקן,הוא בעצמו מעיד על כך,והנה מה שהבלוג כתב עליו בעשרים ואחת למרץ 2014,כשחימם לזיקני צפת מופע במועדון של שאול :

  הם חושבים שאני אעשה רוקנ’רול. אני הולך להפתיע אותם . אני אעשה להם מוסיקה של איש זקן ( שולץ בשיחה אישית לוחצת רגע לפני עלייתו לבמה)

הבלוג שמתנהג אחרת, מחליט להמעיט במילים.שולץ מחמם את זיקני צפת.קבלו את המופע כולו. ( בחלקים). “המלחמה ביננו נגמרה” שר שולץ באחד משיריו החדשים. האמת, לא זמר גדול. עוד יותר אמת – שולץ מרגש. החומרים החדשים נוגעים במשבר. משבר שהיה וחלף. אולי חלף , אולי לא. משבר שמבצבץ מידי פעם מחדש. שולץ מתנהל מעכשיו בסלאו מושן , כראוי לאדם בגילו. אחר כך יבואו הזקנים מצפת ויפציצו בגדול. מי אמר שחייבים לדעת לשיר “נכון” על מנת לגעת. שולץ שר אנגלית כבדה ,ונוגע. וכבוד לקהל שקיבל אותו בסובלנות ומחיאות כפיים ולא כל הכבוד לפטפטנים שלא יכלו  או לא רצו להיכנס לאוירה העוטפת. ולא לשכוח. עם כל ההאטה בקצב. עם כל ההתנהלותו ה”ליאונרדית כוהנית”, שולץ נשאר שולץ. אייזן אונד בלוד, פחות משוכלל, יותר תחליטי, עוטף צמר פלדה בחלודה. משומנת. חלודה חדשה שמביאה גם אותו,שנים אחרי לאלבום חדש. בקרוב.

ועכשיו ,שנתיים אחרי שהופיע במוזיאון תל אביב עם אסופת חומרים חדשים ,מופיע האלבום המדובר.מופיע ומפתיע בגדול.טכנית מדובר בשלוש מאות עותקי ויניל. ויניל זה הדיסק החדש.קולקטרס אייטם לאספנים ויודעי דבר.

שולץ עטיפה

מלך הלבבות,קינג אוף הארטס, אלבום ממיס,לקחת את הלב ולחלק לגורמים.לחתוך בסכין החיים.החיים הפרטיים של אמן שרואה כבר את האור שבקצה המנהרה.לא,לא חייבים לדעת כמה ילדים יש לו,מי האשה הנוכחית,איזה מחלות מסתובבות בסביבה,מי חי,מי מת, מי חבר,מי אויב,מי נלחם,מי מתפייס,מה זורח,מה שוקע,מי דובר אמת,מי משקר,כמה זמן נשאר,מה נשאר,מה היה,מה יהיה,מי חזר,מי הולך,לאן חזר,לאן הולך, הכל שם,טמון בתוך השירים,מתחבר לטכסטים אלמותיים,ניתנים לקריאה על האינסרט הפנימי,מתחברים לנפש השרה,לגרון המזמר,לצרידות,לכובד השירה,לרוגע,לסערה הפנימית,לספת הפסיכולוג.

שולץ,גן מאירת3.3.17

כל כך יפה,כל כך שולץ חדש, מופנם, מתחבר מוסיקאלית לגדולים ואדירים נוסח ליאונרד כהן,ניק קייב,סקוט ווקר,ג’והן קייל,רציני לאללה,תחפשו אתנחתא,תרגיעו,אין,מלך הלבבות הוא אלבום עצוב,יפה ברמות, ההפסקה בין צד אחד של הויניל לצד השני, מותיר רגע לניגוב דמעת רגש,ואחר כך ….אין אחר כך, מלך הלבבות הוא אלבום לשעות הלילה הקטנות,לרגעי הדימדומים,אלבום של חורף,חורף החיים, ושלא תבינו אותי שלא נכון,מלך הלבבות,יכול אולי להתפס כאלבום פסימי,אבל לא,האופטימיות מציצה שם מכל פינה, מרימה ראש,”המלחמה ביננו נגמרה.אני מרחיק רחוק את כלי הנשק.אין שום סיבה להלחם האחד בשני….מצטער על כל הכאב שגרמתי…” ( המלחמה ביננו נגמרה)”. זהו.סה לה וי.,החיים בהתגלמותם,חיי אנוש.החיים של שולץ.דורון אייל.דורון שולץ אייל.

ולסיום קבלו קטע וידאו קצר של יום מכירת האלבום.ככה שתצאו קצת מן העצב.החיים יפים. YAH!

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

Advertisements
This entry was posted in album cover, art, music, Review, Uncategorized, video, בא בלילה, ביקורת אלבום, וידאו and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to שולץ יקר

  1. I'm not sure says:

    Thank you so much for your kindness ❤👑

  2. dovratya says:

    יס הי כן.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s