בית הבובות

The Toy Dolls

חימום : אביב מארק והנצח

תל אביב,רידינג,יום שישי,9.12.2016

כבוד,כבוד ענק לחמם את הטוי דולס.חימום אמרתם? רתיחה.טמפרטורת השמש ומעבר אליה.אביב מארק,פעם המוות ועכשיו הנצח.

%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91-%d7%9e%d7%90%d7%a8%d7%a7%d7%a4%d7%90%d7%a0%d7%a7%d7%99%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%92-9-12-16

החימום הזה ראוי כי יזכר בהסטורית החימומים לצד מחממי תבל למיניהם ( וראה פורטיס אל מול הסטונס). כי מה שקרה כאן עמד הרבה מעבר לשחזור הסאבויי סאקרס, מה שקרה כאן,חיבר בענק את מארק,לרם אוריון,ואור אדרי ושני המתופפים קובי כהן ועמי שלו ( וראה מונוטוניקס).וזה היה פאקינג מצוין.כבוד.אמרנו.אז הנה שני קטעי וידאו,עם חרא סאונד ( בוידאו ),וחרא ממשלה וחרה של יונה.

ואחד פאנקיסט שישב על הבר,מוכן ומזומן לטוי דולס, הבין שגם כאן ,מול גלי הים המתנפצים של נמל תל אביב,ניתן לחמם להקות צעצוע עם רוקנ’רול כזה שנובע היישר מתוך הביצים הגדולות של אמנים ( ובסיסטית אחת ) שעדיין מאמינים ברוקנ’רול כדרך חיים.

והנה הטוי דולס בכבודם ובעצמם. ( ומענין איך הרגישו אל מול החימום).אז ככה הדולס הם בעצם במהותם האחד והיחיד ושמו אולגה. מסביבו מסתובב הכל.אולגה ( במקור : מייקל אלגר ) מיקי מאוס של זמר, מחליף נגנים כגרביים. ארבע עשרה מתופפים היו ללהקה.שתים עשרה בסיסטים.ועכשיו יש לו עוד שניים לצידו ( בעצם כבר אחד עשרה שנה  בלהקה, וזה המון ) דאנקן ( מיסטר דאנקן המופלא ) רדמונד, על התופים וטום בלית’ ,זה השמנמון עם השיער הכסוף על הבס.

%d7%98%d7%95%d7%99-%d7%93%d7%95%d7%9c%d7%96-9-12-16%d7%a8%d7%99%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%92

יופי.עשר ומשהו .הדולס על הבמה.מלא,כמעט מלא ברידינג,יכול להיות יותר מלא,אבל לא נורא. מסביבי כולם מדברים רוסית.מענין , ויופי של קהל.הדולס הם פאנק.כזה מין פאנק מוזר.קומיקס פאנק.צחוקי פאנק.דאחקה פאנק.באנגליה לא בדיוק נותנים להם כבוד.בגרמניה הם שלוש הופעות סולד אאוט.ביפן מעריצים אותם.בישראל?. לא ברור.יש להם קהל,כאלה שמכירים את השירים בעל פה.הגרעין הכבד צמוד לבמה.יש פוגו.יש סטייג’ דייוינג. לא,אסור לעלות על הבמה.מי שבכל זאת מנסה,מורד בכוח.יש מי שמשייכים את הדולס ללהקות האוי.לא אני.יש מי שמכניסים אותם תחת הכינוי של פאנק פטטי.לא אני.אז נכון,הבלוג לא מכור לדולס,אין לו דולס בבית,אבל מה אוהב, בטח שאת “נלי הפילה”,כי את זה כולם אוהבים,ואיזה כיף לנפנף ידיים באויר,ולעשות את האווווווווווווווווווו, אבל יש עוד שירים,ברור,חלקם אפילו טיפה זועמים,כמו שפאנק צריך להיות,וכל השאר מצחיקים,מאוד מצחיקים.שירים על עכבישים בלתי נרמסים,או גרסאות כיסוי בספיד אדיר ( וראה וידאו למטה של וייפ אאוט),כי פאנק צריך ספידים בדם.

ויש גם את הקיט הזה,הפרצוף המחייך את חיוכו הצהבהב ברקע, המכנסיים המשובצות,נעלי הדוקטור מרטינס עם השרוכים האדומים,המיני עניבות הקטנטנות ומשקפי השמש הפלסטיים הזולים.אז מה אם אולגה בן חמישים ומשהו.שיהיה.ג’אגר בן שבעים ושלוש ועדיין עושה ילדים.לאולגה אין בכלל ילדים,ולא אכפת לו,כי אולגה הוא הילד הניצחי, הזמר עם הקול התינוקי,גיטרה  וירטואוזית ושירים שכולם בעצם איכשהו יושבים על מדף שירי הילדים.

חוץ מזה ,השואו התוסס של הדולס,תופס,כי כאן הוא וטומי,זה שלצידו,לא נחים לרגע,קופצים,רצים,מסובבים גיטרות, ( ואו,איך הם עושים את זה?) ,ובסוף מעיפים בלונים באויר,וזה הקהל שלנו,פאנקיסטים בדמם,במקום לשחק עם הבלונים,מפוצצים אותם אחד אחד,בום,בום,בום,.חחחחחח.איזה צחוקים.

ולסיום הבלונים :

ותודה לבן הילפר שעשה הכל על מנת שהדולס יגיעו לתל אביב.

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

Advertisements
This entry was posted in clubbing, Live Concert, photography, pop, Punk, Rock Concert, Rock'n'roll, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s