ערדליים ,זמרת ואחד ספר

Mary Ocher

Lizard Slippers

וספר אחד שיחמם לכם את החורף הרוקנ’רולי


תל אביב

4.12.2016

ארבע וחצי אחה”צ ,שבת, השלישי לדצמבר, מתחיל להחשיך. שעון החורף הדפוק,דופק אוירה. אוגנדה,סמטה צרה צמודה לבית רומנו.פעם ראשונה באוגנדה.יפה באוגנדה,יופי מפיץ חום אל מול קרירות האויר של לילה סתווי אחרי יום גשום במיוחד.קוראים לה מרי אוצ’ר.עמוס באוגנדה. מי שיודע מגיע.הקשר התל אביבי ברלינאי עובד חזק.האינדי של האינדי.הבלוג אוהב את אוצ’ר ,למרות שההכרות טריה.הבלוג אוהב חומוס.גם חומוס.החיבור הזה שבין חומוס לאוירה תרבותית שונה מן הזרם העוטף,עושה את שלו.מתברר שאכן צדקו השמועות, החומוס של אוגנדה מעולה.אפילו עולה לטעמי על זה של אבו חסן.הנה אמרתי.חמים,נימוח,מתוק,עוטף את החך בצמרמורות של עונג עילאי.עוד נגיע לאוצ’ר.בטח נגיע. עכשיו, לצד החומוס,על כסאות הבר, ישובים זה לצד זה הבלוג כבודי ובת זוגו כבודה.שפירא.הה…מה זה?. בירה!’ברור. חומוס ובירה תוצרת בית ( יענו ישראל ביתנו,חחחח ) , הראש תופס כיוון אל עבר הפינה, פינת ההופעה. תארו לעצמכם חדר, צנוע,בר, מדפי תקליטים,ריחות בישול ,קטניות, אלכוהול,ספרי שירה,פנזינים,קומיקס,…נו מה עם אוצ’ר,תשאלו. אז ככה.אוצ’ר,בצנוע,צנוע,ניגשת לפינת ההופעה,אין במה,מיקרופון שירה,קלידים,גיטרה,חליל,סינטי ( אם אכן סינטי הוא זה ) ,קשה לדעת למה לצפות,השירים עוקבים במסלול משלהם,זמרת?,אמנית קול?,אוצ’ר ,משהו שם נוגע במיסתורין,לא ברור מה קורה כאן,השוואות רצות אצלי,בין יוקו אונו למרדית מונק ( יש עוד ),זה קורה בקטנות,השירים עצמם יושבים על הגבול שבין הקונבנציונלי בלוזי פולקי לאוואנגרד,משהו כזה,אם ניתן עדיין לדבר על אוואנגרד,השירים קצרים,קצרים מאוד אפילו,יותר מידי קצרים,אבל כאן מדובר בטעמי האישי,פה ושם נפלטת צווחה,גרגור,חירחור,רגע של אימה בתוך המערבולת,תנאי הצפיה לא פשוטים,מענין לבדוק הופעה באולם קונצרטים,,הבלוג נגנב על האקרובטיקה הקולית, כן הצרחות האלה,הקווווויקס,היה רוצה עוד מזה,ההופעה נגמרת….

הבלוג ממשיך את הלילה. עדיין מוקדם . .בית רומנו. בית כבוש.הריאלטי ריהאב סנטר מחזיקים בפרופרטי לשבוע שלם. אני עדיין עם הרושם הטרי של מרי אוצ’ר.

על הבמה.הליזארד סליפרס. משלנו, צעירים, ילדים ( לעומת גילו המופלג של הבלוג ), הזמר,במכנסי דגל אמריקאי, מת להיות מיק ג’אגר, זה לא רע בכלל, זה טוב, טוב מאוד אפילו,מדליק.מרקיד. סיקסטיז תל אביבי, עם יופי של קהל,אנרגיה ראשונית וילדה שרוקדת אל מול הבמה, וגדולים שרוקדים אל מול הבמה,ואחד בלוג  וזוגתו,שרוקדים בתוכם ,תוך  ישיבה על הספסל הקריר שמתחת לכיפת השמיים של רחבת בית רומנו.איזה יופי.הבלוג לא נשאר לגרייט מאשין.אלה תמיד מופיעים מאוחר.מאוחר מאוד.הבלוג מת עליהם.אבל כאן מדובר הפעם בערדליים החמימות של הליזארד סליפרס.והנה הוידאו.

ולסיום ספר ,כן ספר.

%d7%a1%d7%a4%d7%a8-1

” רוק מסביב לשעון” , המחבר נעם רפפורט,מוסיקאי,חוקר ומרצה מקצועי בתחום מוסיקת שנות השישים והשבעים . ספר מטורף.חיטוט במגרות. כל הטכסטים פרי ידיו של המחבר ( למרות נראותם כביכול כקטעי עיתונות ) כמות העבודה שהושקעה כאן משתווה לעבודת פרופסוראט באוניברסיטת רוקנ’רול.הספר נעשה כפרוייקט הדסטארט וזכה לתמיכתם של רבים וטובים.

קבלו הצצה  ,

דרך אגב  לספר 390 עמודים ,דחוסים בטריוויה רוקנ’רולית מרטיטת חושים

%d7%a1%d7%a4%d7%a8-2

%d7%a1%d7%a4%d7%a8-3

זהו להפעם

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in art, clubbing, Electronic, Israel, Live Concert, rock, Rock Concert, Rock'n'roll, video, אלקטרוני, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, ספר, רוקנ'רול and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s