* זהו רוקנ’רול מן,זה לא א פאקינג קונצרט “

*שלושה שירים מן ההתחלה,החונקים ( כי כך קראו להם אצלנו), מפצירים בקהל לקום על רגליו,וזה הקהל שמילא את ההיכל ,כמעט עד לאפס מקום ( היו כמה כסאות פנויים) נעמד,מתקרב לבמה ,ולא חוזר לשבת ( נו טוב,חוץ מאלה ביציעים ) עד לסוף ההופעה.

הסטרנגלרס

The Stranglers

היכל התרבות, 17.11.2016

%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%a0%d7%92%d7%9c%d7%a8%d7%a1-%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%90%d7%92-%d7%94%d7%99%d7%9b%d7%9c-%d7%94%d7%aa%d7%a8%d7%91%d7%95%d7%aa-17-11-16

שמונה שנים אחרי ש”חיממו” לבלונדי את רעננה, מיליון שנה ומשהו ( 1977 ) אחרי שירקתי עליהם בחדווה בראונדהאוס הלונדוני ( כי אז היה באופנה לירוק על הלהקות ) ,הסטרנגלרס מגיעים אלינו בשלישית ( פעם ראשונה בסינרמה ז”ל ) והפעם להיכל התרבות ,ולהודות על האמת, ההיכל הזה קצת גדול עליהם ובטוח שהייתי מעדיף לשחזר נעורים אבודים במקום טיפה יותר אינטימי, אבל ככה זה שהכרטיסים שבידך תוקעים אותך אי שם במרומי האולם, וכמה טוב עשו הסטרנגלרס האלה כשנתנו לקהל להצמד לבמה. והנה החונקים של 2016, שוב עם זמר חדש ( באז וורן ) עם כל הרפרטואר המוכר, וכמה קצת פחות מוכרים ( מענין שדווקא הם עשו לי את ההנאה למושלמת יותר ) . נותנים לקהל את מה שבדיוק היה רוצה לשמוע, אם זה ה”נייס אנד סליזי” המקפיץ,או ה”פיצ’ס” און דה ביצ’ס, המחרמן בחוסר הפוליטיקלי קורקטיות שלו ( ד”ש לטראמפ ) , וכן,גם ” אולווייס דה סאן” המהפנט ו”גולדן בראון” המרוח במתיקות אין סופית , ומה שמענין שלמרות חילופי השילטון ( גם המתופף,ג’ים מקאולי, חדש ללהקה ) הלהיטים וכל השאר תופסים בענק, אז נכון שחלק מהם מתופעל על אוטומט ( ור’ גולדן בראון ,שלא כל כך הצליח להפעים אותי הפעם ) וחלקם האחר רענן בדיוק כמו אז כשהסטרנגלרס ניתבו את דרכם בבריטניה הגדולה, תוך כדי וויכוחים אינסופיים בדבר כן או לא היותם להקת פאנק ( “פוזרים” כינו אותם אז בפנזינים המובילים ) .או קיי, אז  מי נשארו מההרכב המקורי ?: ז’אן ז’אק בורנל , והקלידן דייב גרינפלד. כנראה שאי אפשר בלעדיהם.ויופי שהם עדיין איתנו.

הסטרנגלרס כרגע עובדים על נוסטלגיה וזכרונות. נכון , בלי שום אלבום חדש, עדיין עושים טוב לקווץ’ הרוחני של תאי המוח המתפרקים. ההופעה בהיכל סוחפת. לא מרגשת , כי כמה כבר אפשר להתרגש כשרואים אותם בפעם החמישית. אפשר שמי שרואה אותם לראשונה בחייו תופס ריגושים וצמרמורות. בזמנו , אז ברעננה, ציינתי תחושות אופוריה. הפעם אסתפק בפוסט אופוריה. או כמו שאמר מי שאמר, הים אותו ים, הנהר אותו נהר, הכל זורם,עולם כמנהגו נוהג, והסטרנגלרס כאן על מנת להזכיר לנו שהכל זהב ותמיד תזרח השמש.

בתודה,ולהתראות בהופעה הבאה בעוד….

הבלוג שמתנהג אחרת

C.) כל הזכויות למיקרובי

תוספת קטנה לסיום : הייתה גם להקת חימום, לא היה לי מושג מי הם ( בדקתי , “גרייס מלודי ” גרייס מי ? ) . רוקנ’רול שבלוני, ספיינל טאפי, נוראי . למה?

ועוד וידאו אחד בונוס :

Advertisements
This entry was posted in Live Concert, music, Punk, rock, Rock Concert, Rock'n'roll, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to * זהו רוקנ’רול מן,זה לא א פאקינג קונצרט “

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s