שברו את הכלים וכן משחקים

פסטיבל לא כלים

צימר

מוצ”ש 15.10.2016

משתתפים מרגע בואי עד לרגע עזיבתי :

דניאל קציר,שאול צמח,יריב זרביב,אורי שכטר,אילן גרין+ שמיל פרנקל.

%d7%9c%d7%90-%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%90%d7%92-%d7%a6%d7%99%d7%9e%d7%a8-15-10-16

הבלוג אוהב את הצימר, אמרו את זה כבר קודם.הבלוג שמח על הדירה החדשה. הבלוג חשש שמע יתפוגג הצימר,שמע ישאר נטוע כזכרון יפה של אנשים יפים.אבל לא.הצימר עכשיו בפראנצוייז   12 ,תל אביב, על גבול יפו,ממשיך בשלו, עם הרכבים ולהקות שכל אחת מהן מעניינת יותר מקודמתה, עם תערוכות של אמנים מוכרים יותר ומוכרים פחות, עם ערבוב נפלא של יצורי אנוש, חיות בית ויצורים בלתי מזוהים בעליל. המשכן החדש בשונה מקודמו טיפ טיפה מבורגן, אבל רק טיפה ,אם משווים למיקום הקודם.לא חייבים. צריך להתרגל. הצימר החדש מתפקד כדירה ( בתוספת חללי מסתור ), אשכרה דירה, קירות לבנים, צריך להתרגל,אמרתי.

או.קיי.נמשיך. לקח לו לבלוג זמן לעכל חוויה .ליתר דיוק שבוע. פחות יום. “לא כלים”, מוגדר כפסטיבל. פסטיבל שנתי שחוזר על עצמו בוואריאציות משתנות. הבלוג חש צורך להגיע. פעם ראשונה באירוע הזה.העיקרון מוסיקה שלא על כלים קונבציונליים. קל להבין. לא בטוח למה לצפות. מבחינת קהל ,דליל בתחילת הערב.המוסיקאים עצמם. בהמשך הולך ומתמלא. האוירה רצינית. מוסיקה , אם ניתן עדיין לשבץ את מה שקורה כאן למגרת המוסיקה, דורשת ריכוז. סוג של .קטעי הוידאו המצורפים יתנו מושג מה. הכיוון הכללי, לפחות באותם קטעי מופע בהם חזיתי, עומד על גבול הקונקרטי, סלאש,נוייז,סלאש, מימד חדש ( פעם קראו לזה ככה ) , מה שמתחיל בצפצופי מורס, דפיקות על סיר וכנפי מאוורר מתכתי, וווידאו ארט בעזרת מקל קסמים אלקטרוני , נגמר בקקופוניה מושלמת של צעצועי ילדים וכלי קשת בודד תוצרת עצמית, בנסיקה אל עבר מחוזות טירוף פסיכיאטריים ( גרין +פרנקל ). מוסיקה מרהיבה ליודעי דבר. או בקיצר לא מוסיקה,לא כלים, כן מוסיקה,כן כלים, אבל מסוג אחר לגמרי אחר.

והנה קטעי הוידאו.

נתחיל עם הילד.( לא, זה לא היה מתוכנן ) מחיאות כפיים לדניאל הקטן עם יונתן הקטן.

והנה ההתחלה הרישמית של הערב, ציפצופים מן הסוג החדש.

וזה יריב עם המאוורר והסיר הדפקניים

והנה מקל הקסמים של שאול

 

ולסיום מופע הצעצועים המדובר מכל

עד לפעם הבאה

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂 והפעם לגמרי אחרת

This entry was posted in art, clubbing, Electronic, Festival, Live Concert, music, video, אלקטרוני, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s