ראסטות Vs.בבילון

22.9.2016

פרולוג ,או במילה אחרת : בבילון.

סצינה א : הרכבת הקלה ירושלים.

הגיחה החוצה מתחנת האוטובוסים המרכזית של עיר הבירה מלווה במכת קור חודר עצמות. הבלוג ובת זוגו מתקרבים למכשירי הכרטוס. אוחזים בשמחה את כרטיס הרב קו שבידיהם. משלשלים לפתח המיועד. האחד מוציא פתק לבן, השני כלום. אזרחי המקום מנסים לעזור. נאדה. הרכבת מגיעה. בת הזוג עולה , הרי הכרטיס בידה, הבלוג אחריה. מה עושים עכשיו? נעה זעה הרכבת. הבלוג מתבונן בחבריו לנסיעה. שקט ברכבת. לפתע צדה את עינו תיבה עליה מופיע הקוד הנסתר “רב קו ” הבלוג עוקב שמע מישהו יסביר לו. נוסע אקראי עולה , מחזיק בידיו כרטיס, ניגש לתיבה, מצמיד. הבלוג מחקה אותו.עוד זה קורה, מתנפלות עליו שתיים עטורות מדים , המבטים עויינים, שפת הגוף אלימה. בת הזוג מציגה את הפתק הלבן. ” זו קבלה ,זה לא כרטיס” זועקות השתיים.”אני בדרך להופעה,חייב לרדת,חייב לדווח,עיתונאי” יורדות איתנו. “עכשיו אנחנו מזמינות ניידת” , מוסיפה נטשה ( שם בדוי ) . או קיי , עושה רושם שהצטרפנו למשפחות הפשע. שני שוטרים מצטרפים לחגיגה. מנסים להרגיע, עושה רושם שהשוטרים לצידנו. “חוק זה חוק” זועקות נשות המדים ,בטוחות בעוצמתן וצידקתן.עצבים נשפכים ,בבילון, בבילון בהתגלמותו. ” דע לך שאנחנו מקליטים אתכם, ושלא תעיז להזכיר את השמות שלנו , אחרת נגיש נגדך הוצאת דיבה ” הפשע? : צריך להצמיד את הכרטיס לתיבה. ואו!, לא ידענו. “חוץ מזה אתה שהצמדת לא הצמדת בזמן, ראית אותנו, אז רצת להצמיד” לך להסביר להן שאין לי אחות.לקצר ענין, הגוף רועד מזעם, הדוח מוכנס לארנק, הדרך למגדל דוד רעועה נפשית, הנפש זועקת, מחפשת נקם, אם יש צדק שיופיע מיד, לא מופיע.

סצינה ב: מגדל דוד

שתי הופעות.ורנון מייטון בליווי סוללת נגנים מקומיים ומיד אחריו מיסטי אין רוטס.

הבלוג תופס מקום. עדיין זועם וזועף , רק שלאט לאט , מתחיל להרגע. הסביבה התנכית עושה את שלה. קירות האבן, קשטות ההיסטוריה, משחקי האור שמעל, חפירות הארכיאולוגיות שמתחת, הרוח הקרירה, דוכני התה , המזון והאלכוהול. הקהל הצבעוני. עירוב הגילים, התינוקות ,. הבמה.ראסטאפאריי.

להזכיר הבלוג אוהב רגאיי. הבלוג התחתן במועדון סואטו. זה שלמרגלות קולנוע פריז ז”ל, הבלוג כמהה לשורשי הראסטה. והנה אנחנו כאן, מוקפי חומה , אל מרגלות הבמה, וכבר זה קורה, ווורנון מייטון, וסוללת נגניו עושים את צעדיהם במורד המדרגות אל עבר הבמה, ומכאן ואילך ,חגיגה. יה, מן, חגיגה.

%d7%9e%d7%99%d7%a1%d7%98%d7%99%d7%95%d7%a8%d7%a0%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%99%d7%99%d7%98%d7%95%d7%9f%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a9%d7%9c%d7%99%d7%9d22-9-16

  1. מלמעלה למטה : מיסטי אין רוטס,קהל,ורנון מייטון

אצל ורנון ,ממקימי המייטונס, המייטי מייטונס, החגיגה סוערת, דאנסהול, אם ככה ניתן לכנות את מה שקרה שם,הויברציות מטורפות, הנגנים המקומיים ( רוטסטוק) מדהימים, כן , יומיים של חזרות,רק יומיים, ומה שקורה כאן, משכיח ממני את מה שקרה קודם ברכבת, פתאום מאה שמונים וחמישה שקלים של קנס , נדמים בעיני כגרגר אבק סירחוני, אל מול הכוח הבלתה נידלה של מייטון והנגנים. ראסטאפארי אמרנו? , אז עוד פעם ועוד פעם, העיניים דומעות משמחה, העונג , הו העונג, אל מול מאסות השירה והתנועה שעל הבמה.יופי

קבלו עוד דוגמה :

סצינה ג’: הפסקה

זהו, הבלוג רגוע. הדוכנים קורצים. הבירה מצויינת. המינגלינג בעיצומו. מרק קישואים. ואו, טעעעעעים.

סצינה ד’: מיסטי אין רוטס

כמה נכון עשו ב”מקודשת” שהביאו לכאן את מיסטי אין רוטס. “קאונטר אירוויזן ” קראו לאלבומם הראשון. קאונטר בבילון , זה מה שקורה עכשיו על הבמה. יודעים מה גם קאונטר ורנון , מיסטי אין רוטס הם ההפך של ההופעה הקודמת. נכון רגאיי זה רגאיי זה רגאיי, והוויבס אותן וייבס, רק שהפעם מדובר בלהקה ותיקה, ארבעים שנה בשטח, והגיל עושה את שלו, המוסיקה חמה,רגועה , זורמת, מלטפת, הרמונית, מושלמת,רצינית. וזה כל כך יפה. אז במקום להרבות במילים ( כי השבת נכנסת והגפילטע ממתין במקרר ), ואם ג’והני רוטן אמר בזמנו שזו הלהקה האהובה עליו, הרי שטוב עשה. והנה שני קטעי וידאו שלהם, שווה צפיה. ואללה שווה.

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת.

ראסטאפארי.

This entry was posted in Live Concert, photography, Reggae, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, מוסיקת עולם and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s