אלפנטוס

yosi_elefant_b

אירועי המחווה ליוסי אלפנט במלות עשרים וחמש שנים למותו

בארבי

יום רביעי, 7.9.2016

הבלוג לא יגיע ליום שלמחרת ( 8.9 ) סולד אאוט.

תרשו לי קודם כל לצטט מדף האיוונט :

אירוע ההצדעה המסורתי לגיטריסט והמפיק האגדי יוסי אלפנט יציין 25 שנים למותו, ב-2 ערבי הופעות בהשתתפות החברים “

שזכו לאלפנט עוד בחייו, ואלו שלקחו אותו לליבם אחרי מותו. במופעים יושקו תקליטי ויניל בהוצאה מיוחדת של יוסי אלפנט ולהקה רטורית.
יוסי אלפנט, אגדה מוזיקלית בחייו ובמותו, לקה בדום לב על במת הלוגוס בשנת 1991 והוא בן 32 בלבד. בחייו הקצרים הוא הספיק להטביע חותם משמעותי על עולם המוזיקה המקומי ולהשאיר אחריו מורשת מוזיקלית מפוארת. כבר 25 שנים שדור המוזיקאים שגדלו על ברכיו, זוכרים את אלפנט ומנגנים את חייו.
שני ערבים יוקדשו לעבודתו של יוסי אלפנט כגיטריסט, יוצר ומפיק מוזיקלי ועם להקתו, להקה רטורית”.
# בערב הראשון (רביעי, 7.9) ינגנו: אביב מארק, אייל אבן צור, ארז לב ארי, טייני פינגרס, טל פוגל, מאיה בלזיצמן ומתן אפרת, מוניקה סקס, מיכה שטרית, נקמת הטרקטור, ערן צור, שי צברי
# בערב השני (חמישי, 8.9) ינגנו: אהוד בנאי, אסף אמדורסקי, ברי סחרוף, הילה רוח, משינה, רייסקינדר, רם אוריון, רמי פורטיס, שני פלג
להקת הבית שתלווה את המופע הכפול היא “חיה מילר” (קוסטה קפלן, סתו בן שחר, אודי בונן), שתחבר בין הדור החדש והבועט   שממשיך את מורשתו של אלפנט, לרוקרים הוותיקים של המוזיקה הישראלית
סוף ציטוט:
———————————————————————–בטח שמתם לב.איך לא. ההבדל בין הימים עצום. ברי סחרוף,אהוד בנאי,פורטיס,משינה,רם אוריון….את אלה שמו ביום השני למחווה.מה שאומר סולד אאוט בטוח.למה? פיל.

ואמש , היום הכאילו “לא”, היום הכאילו, “מה להם ולאלפנט”. ולמרות זאת הבלוג מגיע, ומה קורה? הבלוג מתמוגג. ואז נשאלת השאלה, האם באמת צריך להשוות למקור.האם באמת חשוב אם הכירו או לא הכירו את אלפנט.

7-9-22 

רגע. כאן למעלה מיכה שיטרית, מבין ענני העשן. וכאן למטה, אביב מארק.ויהלי סובול שלצידו

7-9-8

וזה הראש המתקרח שייך לחיה מילר. הלהקה שמלווה את כולם. נכון ,קוסטה וחבריו לא הכירו את אלפנט.אז מה

לא, לא חיפשתי את אלפנט הערב. היו חששות, אבל אלו נמוגו אל מול המבצעים והביצועים. חלקם מצויינים ( נקמת הטרקטור ) חלקם מצחיקים ( מאיה בליזצמן ומתן אפרתי ) חלקם מרגשים ( אביב מארק ) חלקם לא. ותנו לי רגע להתעקב על אביב.

אולי תגידו, מי זה האביב הזה, למה הוא הורס לאלפנט את השיר, למה הוא צורח במקום לשיר?, אבל כאן טמון כל הענין. אביב לא שר נכון, גם אלפנט לא שר נכון. כי אלפנט ( ובגילוי נאות , הבלוג הוא מאלו שהכירו אותו בזמן אמת ) ,  לא היה בדיוק זמר, כי אלפנט היה הפיל המחוספס בחנות החרסינה, הפרא העדין, המוסיקאי שהלך בדרכים משלו, ועשה היסטוריה לרוק הישראלי. והנה זה אביב מארק, עשרים וחמש שנים אחרי ,עושה את האלפנט שלו, וזה מרגש,כן מרגש,אפילו שמפספס ובורח ומתחבא ועם זאת גם נזרק קדימה.למה? כי ככה זה אביב מארק!סימן קריאה

 אז מה קרה כאן הערב. מסע בזמן. בהחלט מסע זמן. אישי, לגמרי אישי. כי הביצועים של שי צברי למלנכולי , וארז לב ארי לשדות האדומים, ומוניקה סקס לשומר האריות, וחיה מילר לשיר הדביל,…. ותשימו לב שלא כל השירים הם שירים פרופר של אלפנט, אבל מה זה משנה, ולהזכיר את תפקידיו כמפיק,ונגן ו….,הביאו לבלוג את השמונים האבודות שלו, את הרביצה בפינגווין ,את השיטוט בליקוויד, את היציע הדחוס של קולנוע דן, בקיצור את העבר.ובגלל זה הוא התמוגג.גם בגלל זה.כן ,גם בגלל חילופי ההרכבים הערב על הבמה.הכאן ועכשיו מול השם והאז.והזמן חולף.

וידאו סילוופלי :

ולסיום הקטע ה”מוזר” והיפה והמצחיק של מאיה.

בתודה

מיקרובי

הבלוג שמתנהג אחרת

This entry was posted in clubbing, Live Concert, music, photography, Rock Concert, Rock'n'roll, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מופע מחווה, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s