ג’ט לג

שלומי ברכה

“במסגרת דברים “

בארבי, 1.9.2016

הבלוג בג’ט לג. ג’ט לג פורטוגלי. ראשון לתשיעי אלפיים ושש עשרה. תל אביב. חמש שעות קודם בילה בפורטו שבפורטוגל.

DSC_0400

הבלוג מגיע לביתו. נכנס לשירותים. מוריד את המים. ספלאש טראח בום !!! ,הניאגרה מתקלקלת. הבלוג חייב להגיע בערב להופעה של שלומי.חייב!!!. הרי האלבום הזה, מאדים ומחוויר, מצויין, ….רגע. המשך הסיפור. הבלוג מזמין אינסטלטור. מת לישון, נרדם. שלום,זה האינסטלטור דופק בדלת, הבלוג מתעורר מהזיה, ” חייבים להחליף את מיכל ההדחה” , כמה ? , “חמש מאות שקל” , הבלוג משלם, מיואש.וולקאם טו יזראל.

 כן, כן, עוד נגיע לשלומי. הבלוג נרדם בשלישית. מתעורר, רעב. ואו, תשע , כבר תשע בלילה. הבלוג יורד למכוניתו. מתניע. יופי. יש התנעה. בדרך הוא מכניס לחריץ המוסיקה אלבום חדש של דיקלה. זה נשמע לו יוון. הבלוג מעיף מחשבות, נזכר בנהגים המטורפים של פורטוגל. ואללה, איזה יופי, הנהגים כאן אדיבים,מאותתים, נוהגים במתינות. נו טוב, זה יעבור לו. הבלוג נוחת בבארבי. “מוזמן של מי אתה?” ,או קיי יש אישור .מסדרון המעשנים.דוכן הנקניקיות. נזכר שלא אכל כלום מאז הבוקר.מתנפל על נקניקיה דשנה.”לשים כרוב?” , “שים הרבה”  זה יותר טעים לו כרגע מכל האוכל הפורטוגלי. יאמי. נכנס לאולם. לוחץ יד לשוקי וייס, מתיצב מול להקת החימום ,לילי פראנקו, לא בטוח שזה הם, עדיין בג’ט לג

עשר,על הדקה.הנה זה מתחיל..

1.9 (7)

הראשונים לרוץ  ( וראה וידאו למטה ), קין והבל 90210,שלומי מצטרף מתוך ענני הכחול העוטף. הבלוג מתרגש. שני השירים הראשונים, דרקון וצב מביאים לו את הקוואץ’ ללב, את הדמעה לקצה העין,כל כך יפים השירים. פתאום בא לו לבלוג לפתוח את כל דלתות כלובי החיות בעולם. לשחרר, לעוף. שלומי אוהב חיות. יש לו המון כאלה בשירים. כלבים,חתולים,פרות,עטלפים,צבים,עטלפים,דרקונים,שלומי,יש לך יופי של שירים.שלומי, פתאום אני נזכר, משינה, ככה זה ששיוצאים לקריירת סולו, פתאום נזכרים בכל מה שהיה קודם. משינה.ושוב משינה.

החיבור הזה לקין והבל עושה משהו חדש. ההופעה תופסת זוויות שלא מופיעות באלבום.לפעמים זה מצויין ( איכשהו הבסיסט הזה של הקין והבל מביא את הגיטרה של קריפ למוחו הרצוץ של המבקר ) פעמים אחרות, בניגוד לאלבום, זה לא תמיד מצליח . העייפות תופסת תאוצה. הבלוג משנה מיקום מקדמת הבמה לירכתיים . מתישב על הגדר הרחוקה שם משמאל על הרמפה המורחבת. כיף לו לבלוג, עובדה ,אם רוצים אפשר גם לשבת.חלק מן השירים תופסים אותו חזק גם מרחוק ( צ’פלין צ’ארלי למשל ) חלק אחר מביא לו הרהורים שיכול היה להיות אחרת.שלח לי מלאך, מנסה בכוח להתפרע, קין והבל הם קין והבל,רוצחים מלידה,שלומי מצטרף באמצע, לא, זה לא זה. אני אומר לעצמי.

1.9 (23)

עוצם עיניים. רק לרגע. פותח.התאורה עושה לי טריפ בעיניים. הנחיתה רכה. איזה יופי לחזור לארץ. איזה יופי להגיע לבארבי.איזה יופי שההופעה היא של שלומי. באוטו בדרך חזרה, שומע את מאדים ומחוויר. כמה שהאלבום הזה מצויין.

 

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת:)

כל הזכויות שמורת למיקרובי C.)

This entry was posted in art, City Life, clubbing, Live Concert, photography, Review, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, מוסיקה, רוקנ'רול and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s