ליבה ער

יובל דיין, מוזיאון תא, 27

יובל דיין

מוזיאון תל אביב, 28.6.2016

השקת אלבום חדש

(הבלוג הזה מתנהג אחרת. מה זאת אומרת אחרת , אחרת ממה שמתחשק לו. אחרת מכל מה שהוא אוהב, או חושב שהוא אוהב.אחרת ,כי עכשיו הוא מתחבר לרגע אחד בחייו למיינסטרים. הבלוג עושה את זה לפעמים, ובטח שיעשה את זה כשיובל דיין מופיעה במוזיאון תל אביב. הבלוג אוהב מוזיאונים. הבלוג מקשר הופעות במוזיאונים לאמנות. הבלוג אוהב אמנות. יובל דיין במוזיאון תל אביב סיבה מצויינת לבדוק תופעה. הרי אמרו לו לבלוג ( טוב די עם הבלוג הזה ) שיש לה מיליוני צפיות ביו טיוב, שהיא שרה עם הרמטכל ביום העצמאות, שהיא רוצה להיות פסיכולוגית, שכמעט זכתה בדה ווייס הראשון אבל עשתה להם נא נא נא ופרשה ,שנולדה באשדוד ( מה זה קשור? קשור ! ) , שהיא יפה ( נו ,שלא אגיד? ),אז ככה, לוקח את סמרטפוני בידיים, ומדלג בכיף לאולם הממוזג של המוזיאון.הפעם חסר ציפיות,כי לאחר הכל, איך אומרים, התה שלי טועם אחרת.והנה אנחנו מתחת למיצבי הוידאו של מיכל רובנר, ממנגלים לצידן ולצידם של טובי הסלבס המקומיים, מוקפים בצלמי פפארצ’י ,מתכננים את כניסתנו לאולם. שורה עשר, כסאות חמש עשרה שש עשרה. איחור קל והנה זה מתחיל. ההתחלה קשה לבלוג. הדי אן איי הפרטי תקוע בגרייט מאשינים וסייכיק טי ווייים ( ואלה האחרונים חוזרים שוב לארץ , ואו! ), וזו רק דוגמה, כי מי שיודע, יודע שמה שקורה כאן אצלי כרגע משול למהפך……”ליבי ער” הוא השיר הפותח, גם השם הפועם לאלבום החדש.השני שלה.מנסה להתמקם.למרות התאורה המרשימה,עדיין נותר אדיש.גם “בדיוק כמו הירח” זה שנכתב לכבוד יום האשה הבינלאומי,ועורר גלים,עובר אצלי בשקט יחסי. פתאום הראש נודד ליוון, ריקושטים של ,חאריס אלקסיו,ננה מושקורי,גליקריה,התחברות רגעית נודד ושב, “מאמא דיאלי” מביאה לי שמחה ומחיאות כפיים מאופקים, לא יותר מזה,”שאריות של החיים”, את זה כבר כולם  מכירים ,גם אני, מתחיל להתרגל,לא נסחף, או כמו שאדם ברוך היה אומר מופע בסדר, לרגעים מתרומם יותר לרגעים  פחות.משהו אצל יובל תקוע, עוד לא החליטה בדיוק מיהי,כל שיר משהו אחר,מצטער במקרה דנן זה מבלבל .

יובל דיין,מוזיאון,27.6.16

כמה נקודות למחשבה. בדרך כלל מופעי השקה מארחים אורחים, הייתי מצפה כאן לכמה מהם, למשל דודו טסה, או אהובה עוזרי, או אמיר דדון ,אפילו גלעד כהנא, למה לא,  כל אחד מהם תרם לדיין את כשרונו , מן הראוי שיצוצו גם כאן. ועוד משהו קטן, ענין של ספונטניות. דיין שרה, מבצעת, מוקפת נגנים  ( אור אדרי החייכנית על הבס,ספי עספורי שנותן את הטאצ’ האתני על מגוון כלי מיתר וכינור, מיכה הרשלקביץ -גיטרה,אלון רדעי- קלידים ושירה עוטפת,שי ברוך – תופים) , לעיתים קרובות מידי, הלהקה תופסת  תשומת לב גדולה יותר מאשר הזמרת, ועוד …הקשר של דיין עם הקהל תקוע בניוטרל, חסרה לי העוצמה, היציאה מן הדרך הסלולה, סלולה מידי.

אמנות ? לא הייתי אומר. הפעם לא.

ווידאו סיל וו פלה

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

C.) כל הזכויות שמורות למיקרובי

This entry was posted in Live Concert, Review, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s