גרמנים באוגנדה YAH!

רם אוריון ,קולאג',בארבי,16.6.2016

רם אוריון

בארבי, 15.6.2016

YAH! רם אוריון משיק את גרמנים באוגנדה.

אנסה שלא לחזור על שפע פועליו. את רם אוריון כולם ( נו טוב, חוץ מכמה בודדים ) מכירים.כסולן כמשתף פעולה כמפיק. ומעל לכל כגיטריסט על, ( ותשאלו את ענת איך שליבה רטט כשהצטרף לעמיר לב , ואותי איך שנמסתי כשחיבר גיטרה עם דימיטרי פוליאקוב של להקת דריי ) .אז אם מתחשק לכם הנה משהו שכתבתי פעם בזמן אחר, אז כשהופיע בפישקא והשיק את “האחרון” , וזה שם מורכב ה”אחרון” הזה, כי הנה עכשיו זה כבר לא האחרון ויש אחרון חדש.

רם אוריון

פישקא ( Fishka ) , יום ד’, 15.8.12

אצל רם אוריון אין סתם עוד הופעה. הופעה של רם אוריון זה משהו אחר. וקודם כל הלוקיישן . רם אוריון מופיע בפישקא , פישקא עם F . אז למי שלא יודע ( ועושה רושם שרק מעטים יודעים) הפישקא הזה הוא מקום מדליק. אני מגיע לשם לראשונה בחיי וכבר מצטער שלא הייתי שם קודם, כי הפישקא הזה זועק תרבות , אמנות , כבוד  אסתטיקה. קירות לבנים, גרפיטי, ספרית קיר עמוסה, תערוכת ציורים מרתקת , רצפת פרקט, חצר ענקית, משהו שרק יוצאי הקהילה הרוסית יודעים לתפעל בצורה כל כך מוצלחת ואכן המקום הזה מוגדר בפיהם של המייסדים כ “קומונה קריאטיבית מולטי תרבותית ” וכל הכבוד לרם אוריון ש “גילה” את המקום , אסף את כל חבריו הטובים והופיע שם עם מופע השקה גרנדיוזי לאלבומו החדש “האחרון ” . ומי היו שם ? כולם , כל חברי להקת “חיה מילר” , כל חברי להקת ” רוצי בובה” ,רועי פרייליך של “נערות ריינס” , אסף גברון (סופר, מוזיקאי ועוד כמה דברים), להקת “הקוסטה קפלנ’ס” ,שהם  קוסטה קפלן ( ר’ “חיה מילר”) ,גיטרה וקולות , שי ברוך , תופים, שחף ינון , בס, עונגי ציזלינג , סקסופון, אורגן וקולות ואורי ברק הסאונדמן המיתולוגי . ומי לא היו , קהל. לא שלא  היו אבל בניגוד לציפיות הרבה פחות, וזה מוזר, כי רם הלך על שתי הופעות לערב, הוסיף הופעה בגלל הצפי לפיצוץ אוכלוסין , ואיכשהו ההמונים לא הגיעו, אבל מי שכן הגיעו  זכו לחוויה מרתקת, ולא רק בגלל השירים החדשים והטובים, כמו בגלל סך כל מה שעבר על רם אוריון בחייו, ריקושטים לנושאי המגבעת ( בלי שיבצע שירים שלהם) , בתריי זוזיי , הפה והטלפיים , חומרים מאלבומים ישנים יותר, גרסאות כיסוי לקלפטר ( “טירוף במה”) וה”סוניקס” ( Have Love””  (  ועוד כמה דברים אחרים. וההופעה הזו התנהלה כמו שאף הופעה אחרת לא מתנהלת בדרך כלל. קודם כל עלו “חיה מילר” ורם הצטרף אליהם עם “מהמ” החדש והמדביק, ועוד כמה שירים. אחר כך הפסקה. הקהל יוצא לחצר. “רוצי בובה” מתכוננים, מתחילים. הם נפלאים ורועשים. אנרגיות של רוקבילי מטורף, מכאן ועד להודעה חדשה. רם מצטרף אליהם עם ” הרקטה” , קטע אינסטרומנטלי ברוח הסרף, הגיטרות מככבות בגדול. עוד כמה קטעים ושוב הפסקה. ושוב הקהל יוצא לחצר.  לרגע אני חושב שזהו זה , אבל אז מגיע סט ארוך נוסף, ואוריון זוהר מהנאה, מופיע כבר מעל לשעתיים ,מנגן, שר, מזיע ומתרגש  לצידם של חבריו לבמה, שר כמו שלא שר אף פעם לפני כן, ולהזכיר שפעם הוא לא ידע לשיר, ועכשיו , הופ, זמר נולד, נכון לא זמר ענק, אבל זמר שקל להתחבר אליו ולהעריך את הדרך הארוכה שעבר. והגיטרה? , או  מיי גוד. אמרו עליו שהוא “גיבור גיטרה” , צדקו. לבד וביחד , עם פרייליך ובלעדיו, עם גברון ובלעדיו, קירות קירות של סאונד ורוקנ’רול בנשמה , וכמה מהשירים שעשו לי תהפוכות במוח בבטן וברגליים , ואהבתי את “לא משנה” להיט על בטוח, ואת ” ניצחון 2.0″ ואת “אהובתי בת החלוף ” הרגוע  , ואפשר שאחרים ( למשל “מכתש” ) פחות עשו לי את זה , אבל מה זה משנה , כי מה שקרה שם , קרה בגדול , הרבה מעבר לחווית הופעה רגילה, זו הייתה הופעה מאוד מיוחדת, הופעה של רם אוריון .

ועכשיו לבארבי. אוריון כהרגלו מוקף חברים.המון חברים על הבמה ובקהל. והפעם חוץ מנגניו הדי קבועים ( ור’ את קוסטא קפלן ,אור אדרי ושי ברוך ) מצטרפים לחגיגה גם אביב מארק, והילה רוח, ודפנה קינן ורייסקינדר ואסף גברון , והחגיגה בעיצומה. אופס וכמעט שכחתי יש גם את אורי ברק , האיש והסאונד, שבלעדיו אין גם הופעות השקה של רם אוריון, והנה זה מתחיל, וההתחלה איטית ומהוהרת ואינטימית , וזה אוריון שלא ניחן בקול של זמר אופרה , עושה את ההתחלה הזו במין מופנמות של שוגייזרים ,רגוע כזה, בלי המסור החשמלי שלהם,רק שאסור לדאוג , כי ההמשך, וזה מתחיל עם האירוח של אביב מארק, וממשיך בענק עם רייסקינדר וסינטסייזיריותו , הופך למשהו אחר לגמרי, ואז גרמנים או לא גרמנים, המוסיקה פורצת בענק, דיסטורשנים וחריקות אלקטרוניקה, מפלי אורות וסאונדים מפציצי כליות ואזורי רביה, והנה גם הילה רוח המופלאת ,והיא ואוריון עושים את “השליח” ומביאים לי את החופא מרוב תענוג. ושלא תחשבו שכאן הכל נגמר, מה פתאום נגמר, כי לקראת סיום מצטרפת דפנה קינן לאסף גברון וסתיו בן שחר והנה לנו ה”המנון” , כי ככה הוא אומר רם הודו אוריון עם ביצוע מרנין של”חרוסלמה” ,( הכוס של המדינה ), או משהו כזה, ואז הבלוג לא רק מתרגש, אלא אפילו מזיל דמעה שמטפטפת אל קצה אפו.נגמר? עוד לא,.אוריון נזכר שמרוב התרגשות שכח שיר.איזה יופי.

YAH!

והנה הוכחות חיות בוידאו,ותסלחו לי על הסאונד,כי אני לא אורי ברק 🙂

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, Live Concert, photography, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s