פוליאנה פרנק היא להקת רוק בניצוחה של אליוט שפעלה עם הפסקות בין השנים 1987 – 2003, נודעת היום בעיקר בזכות להיטה “זיוה” משנת 1990. ויקיפדיה

פוליאנה פרנק

אוזןבר 31.5.2016

הופעה חגיגית לרגל יציאת אלבומי פוליאנה פרנק הקלסיים בויניל

prodimage_30811

נוכחים : שרון בן עזר היא היא אליוט הידועה לטוב.

וגם : הילה רוח,המסך הלבן,יהוא ירון,האחיות לוז,ענת פורט,עינב ג’קסון כהן,סתיו בן שחר,איילת גבאי, שבי עוזיאל, עידית מינצר ועוד ועוד ועוד.

קהל אוהב ומתלהב

פוליאנה פראנק,אוזן בר, 31.5.16

ויניל. זה מה שקורה היום. חזרה לשחור עם החור הקטן באמצע. המכירות בעליה. עדיין לא כיבוש. רק מה. הנוסטלגיה לקרטון הגדול עם הפריסבי שבפנים עושה את שלה.ואם מדברים כבר על נוסטלגיה….פוליאנה פרנק, “חיה ומתה בתוך ארון”,עשרים ושבע שנים אחרי הקסטה,עכשיו על הויניל הזה, עם עטיפה משוחזרת , מחוזקת, שעושה חשק לחזור בשנים, לצרף גם את הויניל של “אין לבחור” ,כי חייבים, ואיך אפשר בלי,  לגמוע מחדש את גיבורי צבא הגנה, והזיוות ,והאבנים והעץ והדם, ולהתייצב מחדש אל מול אליוט וחבריה, כאילו ולא היה אתמול,כאילו ודברים לא השתנו. אלא מה, שרון,היא אליוט, היא פוליאנה,היא הדמות האולטימטיבית של תקופה שעשתה לנו טוב, לא תקפא על שמריה, להיפך , כי כל מה שקורה כאן הערב, מתלבש על החדש והעכשוי, עם ריקושטים נוסטלגיים והוויה מקומית של מוסיקה אחרת ,דומה,אבל שונה, מעוגנת בעבר אבל שואפת לעתיד.

פולינה פראנק,אוזן בר, 31.5.16

והנה לנו ביצועים מצויינים של הילה רוח עם הבלונד המעופף , הקול הנשפך, והלהקה הסופר הדוקה שלה,והאחיות לוז ,שמנקזות לקרבן את זיווה המיתולוגית אל עבר שנות השלושים העליזות , וזה כל כך טוב, וכל כך מצחיק, , והמסך הלבן,הו הו המסך הלבן, החברה האלה שהיו פעם “שעלת נפוצה”, עושים את הגיבור הזה שעושים לו ביד,גומעים זרע ושופכים ניטים,  מעיפים את הנצורים והצודקים לכל הרוחות,עטופי טרוף וגרון עמוק של שירה על סף האפילפטי המחוץ ( הבלוג מתחרפן ) , ולא רק הם , כי היו גם הרגעים המתונים, מתונים יחסית, בין פרץ אנרגיה אחד לשני, פסנתר חולמני של ענת פורט, חצוצרה רגשנית של עידית מינצר , השירה הלוטפנית של שרון בן עזר עצמה , עם קטעי סולו אפופי אוירה ( זה מה שאומרים, אפופי אוירה , נכון ? , אז כשהאורות הופכים אדום ארגמני, אז כשמשקפיים עולים אל קצה האף, אז כשיושבים על כסא גבוה ושרים את הנפש החוצה ) , וזה כבר רחוק מעבר לקאלט, הופעה שחייבת לחזור על עצמה, הופעה שחייבת סיבוב הופעות באולמות גדולים יותר , הופעה שאמורה להכנס אל דפי ההסטוריה כעוד הופעה של פוליאנה, עוד הופעה, אבל אחרת, מאוד אחרת.יופי של הופעה. מת עליך שרון.

ככה זה התחיל :

ככה זה נגמר :

והנה הילה רוח :

והנה המסך הלבן :

זהו להפעם.

המשך יבוא. חייב לבוא.

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

כל הזכויות שמורות למיקרובי C.)

This entry was posted in album cover, art, clubbing, Live Concert, photography, Review, rock, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, מוסיקה and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s