DONOVAN

דונובן,קולאג', 2.4.16

תנו לי להשפך, מותר לי, אקס היפי שכמוני. רציתי שתבואו, רציתי שתמלאו את האולם המוזר הזה של היכל התרבות בת ים עד לאפס מקום, אז רציתי. לא באתם. נו כן, חלקכם היו שם , לא הרבה , זה לא שאני כועס,אני לא, כי הנפלאים שכן הגיעו עשו את הדבר הנכון ,ואתם שלא – הפסדתם. אז נכון שלקח לו זמן להגיע לכאן, ונכון שהופעות קודמות נדחו או בוטלו או הוזזו מווניו לווניו, רק מה עכשיו כאן בבת ים הייתה הופעה מרגשת, הופעה נוסטלגית, נכון לגמרי נוסטלגית, אבל מי שגדל על הפולק הפסיכדלי, על המלו ילו והליילה  , והסאנשיין סופרמן ועל כל האחרים של הסקוטי (פיליפס) דונובן ,נשפך בדיוק כמוני, והקהל המופלא הזה שכן הגיע להופעה, ידע למה ולאן הוא בא,ומחיאות הכפיים עלו לתיקרה , והשירה בשותף ( היי ליבי ) הוסיפה לאוירה, ודונובן שם לבד על הבמה האינטימית , מבוגר יותר,ונפלא כמו תמיד, מספק את הסחורה היקרה, את כל השירים שעשו לנו בזמנו להאמין בטוב ליבו של האדם, באחווה המשותפת של האנושות, בבוז למלחמות, ביפי הפרחים, בריחות הקטורת , במדיטציות , ברצון לשנות עולם, נו טוב , אז לא הצליח לנו, ודאעש ימח שמם, זוממים להשמיד אותנו ברעל גרעיני, רק שכאן בהיכל התרבות המיושן של בת ים, בקירות ספוני העץ הכל כך לא עכשוויים, נובט לו זרע התיקווה מחדש, ועל הבמה מופע הפתיחה של חבורת היוקלילי למען שלום, חבורה מופלאה של ילדים יהודים וערבים, אוחזי יוקלילי, עם חצי שעה של מה שיכול להוות פתח אופטימי לפתרון האזורי , ואז מגיע הדונובן, וממרומי נסיון חייו העשירים מצטרף לילדים, ואז לבד לבד, הוא והגיטרה הירוקה, הוא ורפרטואר השירים והסיפורים הכל כך מרשימים שלו , עומד שם על הפודיום, שר, מספר ומנגן, ואפילו רוקד ריקוד קליל ומוזר בסוף בסוף כשהוא מסיים עם המלו ילו הניצחי שלו. ואם לדבר על רגע אישי שלי , מדובר באטלנטיס.שם עמוק עמוק במעמקי האוקינוס,שוכנים כל המשוררים והקוסמים והרופאים והמדענים והאלים …. והשד יודע מה הם עושים שם למטה כשפה למעלה בהיכל התרבות בת ים, ניצב לו הדונובן הזה במלוא תפארת שיריו .

וכמה טוב ויפה עשה, כשעמד כאן אל מול המחרימים למיניהם,עושה את שלו, כמו אז, למען השלום ,למען המוסיקה. נאיבי? כן, נאיבי. אבל מה, כל מי שרוצים שהעולם הזה של פרחים ופרפרים ימשיך ויפרח ולא ישקע במעמקי האטלנטיס חייבים לתפוס אופטימיות זהירה ולהאמין שההמשך יכול להיות אחר. הלוואי..

 הנה שלושה קטעי וידאו שחיממו לי את הלב , יש עוד אם תכנסו לטיוב.

טריוויה קטנה לפני.

דונובן – היכל התרבות בת ים , 2.4.16

Donovan , Bat-Yam

דונובן, איזה יופי שבאת, פרוגסטייג’ , החזקתי לכם אצבעות על כל התלאות שעברתם, קהל , הייתם נפלאים.

בתודה

מיקרובי , הבלוג שמתנהג אחרת.

Advertisements
This entry was posted in Live Concert, music, photography, Rock Concert, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to DONOVAN

  1. Daphna Orion says:

    הופעה נפלאה וחוויה נפלאה!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s