נישפכתי

The Fall

הוואנה קלאב

2.3.2016

נוכחים : מארק אי סמית + להקה

קהל :איכותי. מצומצם. פגישת מחזור + אחרים.

כאילו ולא עברו השנים. כאילו ומארק אי סמית לא חווה פאוזות בחייו. הפול כאן על מנת להמשיך. לדפוק את הביטים הרפטטיביים לנצח נצחים.

מארק אי סמית קולאג'

הפול, מי היה מאמין  , מיליון שנים, מיליון אלבומים ופיוזים מרופפים על הקאנטים. מארק אי סמית , ילד מזדקן, פסיכי על כל הראש, התגלמות אוואנגרדית במסווה של להקה. הפול, בנפילה חופשית, צניחה ללא מצנחים, התמוטטות עצבים על דמונית, והוא שם בווניו המלוקק והנפלא של ההוואנה קלאב, מתרוצץ לאורך רפרטואר עמוס , יורק הברות ומילים , עף קדימה, אחורה, חותר תחת יסודות הבמה, משחק מחבואים,מכוון נגנים, מסובב כפתורים, מוסיף קלידים , ( הטאצ’ האלקטרוני העכשווי ? ) אוחז בידיו חבילת דפים מקומטים , מגוללים,דמויי משהו מוזר בתוך לאפה, לועס תוך כדי שירה, מתעופף על אדי סמים רוויים בדם, ואלוהים ( אין אלוהים ) יודע מה יוצא לו שם מהפה, צרורות צרורות של מלל נטול מלל, מתפקד ככלי נוסף בלהקה מצויינת , שאיכשהו מחזיקה כבר שבע שנים ביחד, שונא את כל מי שהיו שם קודם, וחוגג מפולת אפילפטית של קצבים בלתי פוסקים שפשוט לא ניתן לעמוד בפניהם.

מארק אי סמית 4

ולעזאזל שכבר אלפיים ושש עשרה, מארק אי סמית מתפקד כשריד חי של פסלים במוזיאוני שעווה,כמוצג מוזיאלי על מסלולי סירקולציה של חיפוף תת אנושי, ניצב שם לחוץ בתוך ויטרינת זכוכית  אטומה, מנפץ את כל העומד על דרכו, זועק לאויר הצח שבחוץ ,חולה  הנפש על ניצחיות השפיות העוטפת , המת המהלך, פראנקנשטיין על סף התמוטטות, נפילה לצורך עליה, וזה לא פוסק לרגע, ואין הלו תל אביב, ואין תודה ואין קומיניקציה, כי כאן זועק המאסטר את זעקת קיומו, וזו זעקתו המחורחרת חודרת פנימה לכל אחד מנקבובי נשמת הגוף השורד, ושם או כאן בהוואנה קלאב, חווינו אכסטזה טראנסנדטלית של מהות החיים, כאן במועדון הענק והיפה הזה , את זוהמת השבר הקיומי, את מעשי האמנות, את הכיף הזה של הידיעה שלמרות הכל אפשר לרגש ולומר את שלך ( אפילו שלא מבינים אף מילה ) גם ארבעים שנה אחרי.

 

 

 

ותודה לפרוגסטייג’ על הבאתו, ותודה להוואנה קלאב, כי הנה לנו מועדון חדש ומפואר, ותודה לפול , ולמארק, ולזו מקהל שהוסיפה את צרחות שירתה ללהקה, ותודה לכל מי שבאו ותמכו.

הבלוג שמתנהג אחרת ::)

C.) כל הזכויות למיקרובי

This entry was posted in art, clubbing, Israel, Live Concert, music, photography, Punk, rock, Rock Concert, Rock'n'roll, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to נישפכתי

  1. Leon Feldman says:

    תודה מיכאל, ניסחת היטב את רוב התחושות שלי מהמופע הזה אמש. אכן פגישת מחזור

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s