בננה סקאנדינבית

Luna

Cheval Sombre

בארבי,תל-אביב,5.8.2015

קהל : מעט אבל איכותי

הפעם נתחיל בקטע וידאו לחימום. חימום של כריסטופר פורפרה המכונה “שוואל סומברה” שזה בצרפתית משהו כמו סוס נוגה, או סוס כהה, או סוס עצוב, והוא היה יופי, לבד על כסא עם גיטרה, מרחף במלודיות חרישיות, מעיף אותי אחורה לאחד דונובן, שכל כך אהבתי בזמנו ( ואפילו זכיתי לבקר בדירתו הלונדונית ירוקת הקירות) , והנה הוא הסוס הנוגה, לבד לבד, ואחר כך במפתיע מתחבר לדין ובריטה של הלונה, וזה כל כך יפה,כל כך יפה,אז הנה הוידאו :

טוב.התחממנו. לונה על הבמה.שנים שלא הופיעו.חבר טוב הגדיר את מה שקורה כאן כהופעת מילואים.מה שאומר משתפשפים מחדש.עשר שנים שלא הופיעו ועכשיו הם בסיבוב עוטף עולם.אמריקה,פורטוגל,ספרד,אנגליה,אוסטרליה,ניו זילנד,תל-אביב, “יש לכם עיר נפלאה”, דין וורהאם,מוקסם צמוד ללי המתופף ושון הגיטריסט, לוקח את בריטה פיליפס,בת זוגו,למסע הגדול וכאן בבארבי מתחיל לעוף על חתך רחב של קריירה.ולא שלונה עשו מי יודע מה קריירה, אבל מי שזכו בזמנו להיגדר כ ” הלהקה הכי טובה בעולם שאף פעם לא שמעתם עליהם ” ( וזה היה ב1996 ) ,והייתי חייב להזכיר את זה,כי כולם מזכירים, 🙂 , הפכו כרגע אולי ללהקה המפורסמת ההיא שאף אחד לא שמע עליהם, חוץ מ… אלו שכן,ואלו באו לבארבי ויחסית מילאו את הרחבה שלפני הבמה, משהו כמאתיים איש פלוס  מינוס, סוגדים ללהקה ,השוגייזרית הניו יורקית,שבטח אולי לא כל כך שוגייזרית , ויותר רוקנרולית ( וכאן יבואו כל ההשוואות לוולווט אנדרגראונד, וטלוויזן והמודרן לאברס, ועוד ) רק שזה הזמן להודות ליעל ולווליום הפקות שעושים את הדבר החשוב הזה,ומביאים את מה שהם אוהבים לארץ, ( ובקרוב סאבדו , אבל זה סיפור אחר) . טוב,איפה היינו? אה, בבארבי.

קחו תמונה :

Luna,Tel-Aviv, 2015

Luna,Tel-Aviv, 2015

יפה התמונה.נכון? וההופעה? נו,חייב להתוודות.איכשהו לא התחברתי.אפילו , לומר את האמת, השתעממתי.שיר רדף שיר, להיטים ( אם אפשר לקרוא להם להיטים ) רצו בקצב, אפילו עשו את “טייגר לילי” ( ר’ וידאו בהמשך) .כי את זה הם עושים בכל הופעה.רק מה.אני תקוע במקום,יודע שזה יפה,כן אפילו יפה מאוד,רק שה”יודע” הזה לא נכנס לדם,לא פורט על הנשמה, התחושה שלונה עובדים כאן על אוטומט, בא לי לצעוק “וייק אפ!!!” ,אבל במקום צעקה,רגלי נושאות אותי החוצה,נשען על מעקה, מחליף סמול טוק עם חברים פורשים אחרים,ופתאום זה קורה לי, הצלילים שבפנים נשמעים ככאילו ולו ריד,מוריסון,ניקו וקייל קמו לתחיה, הבננה של אנדי וורהול עושה לי סיבובים בראש, ואו!, חייב להכנס.אכן,נכנס.וכאן בא המהפך. עם כל ההשענות על העבר הוולווטי, לונה פתאום תופסים תאוצה, חמשת הקטעים האחרונים מעיפים אותי למקומות שמחוץ לעצמי הקפוץ ,טריפים חוזרים אלי בפלאשבקים, דין אוחז בידו בקבוק בירה ,אלוהים יודע מה שמו לו בבירה, הבירה הזו מעסיקה אותו : “סקאנדינבית?” , לכו ותגידו לו שזה סתם טובורג, אבל הוא בשלו.

דין והסקאנדינאבית

דין והסקאנדיבית

סקאנדינבית

עכשיו כבר לא בא לי שיגמר.חצות ומשהו,שלב ההדרנים.כיסוי לסוויט צ’יילד אוף מיין, גלאקסי 500 , גם הם שם ( לא בטוח שזה היה בהדרן ,אבל בטח היה ) , אור לבן על הבמה, שלא יגמר לעולם.נגמר.

והנה הטייגאר לילי המובטח :

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

C.) כל הזכויות שמורות למיקרובי

והנה בונוס,גרסת כיסוי ל”סרמוני” של ג’וי דיוויז’ן :

This entry was posted in Live Concert, music and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s