צעירים לנצח

Suede

היכל מנורה מבטחים ( שם נוראי לאולם הופעות ) יד אליהו.

מחממים : סיאם. ( זוכרים? בטח זוכרים,דאון טאון תל אביב,דאון טאון,וי אר ווקינג, וי אר טוקינג ) וכו,

תהרגו אותי, פעם חמישית בארץ ואני לא זוכר שהייתי בהופעה שלהם. בבית מציינים שכן.”סינרמה,זוכר?” ואללה לא זוכר. ” איזה חתיך שהוא היה ! ” , לא זוכר.,באמת שלא זוכר. אז הנה עכשיו אני מפצה.היכל נוקיה, אופס, מנורה מבטחים, כל כך לא מתאים לרוקנ’רול. מגיע בזמן,סיאם על הבמה, טועם שיר וחוזר לשוטט בקרב הקהל. בחוץ,ליד שני דוכני הבירה הבודדים והתורים הארוכים שלפניהם.מוזר, מנסה לתפוס צילומים מענינים.מצטער,לא מובן לי הקהל הזה.סטרילי משהו,לא מריח רוקנ’רול.מנומס.נקי.לא קעקועים.לא שחור פינגוונאי.לא חולצות .לא פירסינג. קהל.כמעט ואמרתי סתם קהל.מנסה בכוח למצוא עמדת מרצ’נדייז.או,הנה אחד, השולחן, אין עוד אחד..כמה חולצות,כמה דיסקים.זהו.עלוב.חוזר לאולם.כסאות.כסאות.עוד כסאות.אפילו הגולדן רינג,שכאן זוכה לשם מלכותי “הזירה”  מלא בכסאות.סווייד וכסאות ,לא הולך. גם אנדרסון לא אהב. “תתנהגו כאילו ואין כסאות” ,אמר ולא יסף. מלא ,מלא עד לקצה היציעים.סקס פיסטולס ברמקולים.רגע לפני ההתחלה.חושך.פיליפ גלאס.התרגשות. והנה זה מתחיל.ההתחלה מקרטעת.משתעמם.משהו משתנה בהמשך.מאוד משתנה.והנה באים הלהיטים.והנה אנדרסון תופס תאוצה.והנה הלהקה מתחרעת,והנה הוא קופץ..מה הוא קופץ?

Suede  הקפיצה

Suede
הקפיצה

ברט אנדרסון,עכשיו בקאמבק רצחני,קאמבק של להקה,קאמבק של בריטפופ שאולי נשכח עם הזמן והנה חוזר בלופ, כל כך צעיר,צעיר מחדש, סו יאנג, סו יאנג,לטס צ’ייס דה דראגון,יה!. ההתלהבות בעיצומה.קהל שדמה רק קודם,מעט קודם, לזומבים סטריליים במסדרונות עוטפי בטון אצטדיוני ,מתגלה עכשיו כקהל חם ,רותח, לוהט.ולא סתם.כי ההופעה תופסת שוונג, ואנדרסון יודע לפרגן לקהל,יורד אליהם,לוחץ ידיים,מתכופף, מתגפף,שוכב על הבמה, מגלגל מקרופונים,תופס את עמדת הלאסו של מערבוני פיש אנד צ’יפס עם טעם של עוד,אנגלי כזה,נורא אנגלי,ואני שנולדתי שם,שחוויתי את סטיב הארלי והקוקני רבל בלייב ( הלהקה שעשתה לבריטפופ שיעורי בית), נדלק ועומד ומתנענע,

סווייד 2

ולמרות המרחק הפיזי מן הבמה, הסאונד הלא מי יודע מה ( כי בהיכל הזה ההדים דופקים בריפיט) ברור מעל לכל ספק שדרקון הגיל מגורש,מגורש,מגורש.סו יאנג,יה,סו יאנג!

סוייד. יה!

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

כל הזכויות שמורות למיקרובי C.)

Advertisements
This entry was posted in Live Concert, Rock Concert and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s