חלום

Blown Again

הופעה חיה

אבראקסס,תל-אביב,14.6.15

משתתפים :

אורון שרי /גיטרת לאפ-סטיל,אקורדיון,שירה

אורן מוקד/גיטרה

נעמי דהן/שירה

אשרת שרי / בס,קשת

אמיר וינצ’י/ תופים

 אוירה: חלום,מלווה בפיטפוטי קהל.

חלום הוא חוויה סובייקטיבית של מראות דמיוניים ותחושות במהלך השינה. לחלום שגרתי מספר מאפיינים, ובהם חוסר מודעות לכך שמדובר בחלום – ר’ ויקיפדיה

Blown Again,June 2015

Blown Again,June 2015

הרגע הזה שבו אתה מבין שאתה עומד מול משהו אחר,הרגע הזה בו המיינד הפרטי שלך נתקל בחוויה חושית/אל חושית הנסיון לחבר למרחב ההיכרות העוטף,להכניס למגרות,לוותר,להבין שמי ששלח לך את הקישור להופעה ( אורן מוקד הגיטריסט ) עשה את המעשה הנכון,כי הנה אני באברקסס,מרותק אל להקה שלא הכרתי קודם,עוצם עיניים אל מול חלום, אל מול מוסיקה שתוקעת אותי בעומקי תודעה עוטפת, רוויה בסאונדים רכים,איטיים,נמוכים, ויחד עם כל אלה,נוסקים אל הלא נודע,אל הדורטן הזה שנוגע ברגעים של איבוד תחושת זמן ומקום,וזה כל יפה.

טיפה היסטוריה,לא בדיוק חדשים בשטח,אבל מה זה משנה, ובעצם כן,כי היו מי שהכירו אותם כצמד עוד בסוף שנות התשעים. עם שני אלבומים בהוצאת האוזן השלישית.ואחד שלישי שלא יצא אף פעם.רק שאז המוסיקה היתה משהו אחר לחלוטין.היו גם הופעות.מעט.אולי חמש.איכשהו חלק עזבו,אחד הקים את להקת “העברית”,זה שעזב לארצות הברית חזר,אורון התחבר לאורן,אנשים חדשים נוספו ופתאום,יש להקה.הצליל השתנה.נוספו הרמונייות שירה ,בס חשמלי שהופך איכשהו לצ’לו בזכות הרצון שישמע אחרת. בסיסטים סרבו להצעה ,אשרת שרי ( נכון ,אישתו) שלא ידעה לנגן , אחזה בקשת,והנה,החיבור קורה ,גיטרת סלייד,קשת בסיסטית, רעד מוזיקלי שנכנס בטראח אל תוך הנשמה. המוסיקה הקלילה של תחילת הדרך תפסה כובד,ריחוף,פסיכדליות,נגיעות סיד בארטיות,פוסט רוקיות,סלו קור,דרים קור,או כן,\חלום,אמרתי.

 את הלהקה הזו מוכרחים לחוות בלייב. הפזה הנוכחית חייבת להתרחב. זה עוד יקרה. נכון שלא מדובר במוסיקה להמונים.  נכון שההופעה באברקסס היא רק ההתחלה.לא בדיוק המקום הנכון להופעות מסוג שכזה.ובכל זאת למרות פיטפוטי הקהל ( ואני מנסה ומצליח איכשהו להתעלם) המוסיקה מנצחת.יופי של מוסיקה.הופעה הבאה בהיכל התרבות ? מישהו אמר ווישפול ת’ינקינג? מנסה לשמור על אופטימיות.מגיע להם.

והנה הוידאו:

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

C.) מיכאל רורברגר

Advertisements
This entry was posted in Live Concert, Rock Concert and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s