גבריאל אתה חסר

 

גבריאל בלחסן

גבריאל בלחסן

 

 

ערב לזכרו של גבריאל בלחסן

בארבי

1.1.2015

נוכחים : נעה בלחסן,יהוא ירון,סער ליבן,לונא אבו נאסר,קוואמי,ברי סחרוף,אביב גדג’,שולי ראנד,אבי  בללי,גליה חי,ערן צור, רון בונקר,עדי הר צבי,אוהד בוליטין,עופר קורן,אביב ברק,קהל,ולכל מי שלא ציינתי את שמם,תודה ענקית,ריגשתם.

אביב גדג' ושולי ראנד עושים בלחסן

אביב גדג’ ושולי ראנד עושים בלחסן

את העשרים לשמיני אלפיים ושלוש עשרה, היום בו עזב בלחסן את כדור הארץ אל עבר עולמות שמעבר,מאזכרים כאן בבארבי התל אביבי,בערב מצמרר שכולו מחוות זכרון חודר של אמן מיוסר,אמן ששיריו,מילותיו ודרכי חייו,חודרים אל עומק חדרי לבבות עוקבי יצירתו,אל מצולות תהום נפשו של מראי מצבו הבי-פולארי,המאני -דיפרסי,הדו – קוטבי,האכזרי, וכמה שהגדרת העולם הזו סובבת סביב מכבסת מילים מרככת,הסיוט שבפנים מתחבר כאן אל כח האמנות,אל היכולת האופטימלית של גרוש השדים המקוללים והפיכתם לספריה עניפה של שירים מופלאים,עטופי עוצמה,כאב,דת,סמים,מין,אלוהים/אין אלוהים,סודות,עקידות,כדורי הרגעה,דבש.כן גם הדבש הזה,שניסה ולא בטוח שהצליח לשדר אופטימיות ורצון לחבר חיוך לפני השטח הרותחים.

ערן צור מפוצץ פיוזים עם כדורי הרגעה בדבש

(ערן צור מפוצץ פיוזים עם כדורי הרגעה בדבש – (טכסט מצורף מתחת

כדורי הרגעה בדבש – קישור לטכסט

וכאן בבארבי,שנתיים אחרי ההסתלקות,המקום מפוצץ בקהל אוהד,בקהל שבא לחוות חוויה שלא מן העולם הזה,חוויה שמהולה בכאב ועצב,אבל גם בתקווה ורצון להמשיך הלאה.והנה הם עומדים צפופים צפופים מול הבמה,ושם ביציע,ושם מעבר לאזורי ההרחבה ,צמודים האחד אל השני,תקועים מרצון על מקומם לאורך שעתיים של של הופעות,עומדים שם ונעים עם המוסיקה,מלווים בשירה את הטכסטים,דומעים לרגע,וצוחקים לרגע,כי למשל שולי ראנד,הביא להם בצחוקים ותקווה,וקוואמי הוסיף חיוכים בסיפורי פגישותיו הספוראדיים עם גבריאל,וכל האחרים הביאו ביצועים מצויינים ואינטרפטציות אישיות שלפעמים הוסיפו למקור כיוונים חדשים ופעמים אחרות נגעו בו בחרדת קודש הראשוניות ההיא שעשתה לנו את זה בזמנו. אבל למה להלאות,כשאפשר לנסות ולשחזר חוויה בצפיה בקטעי וידאו מן ההופעה עצמה.ואם לפעמים הסאונד מקרטע או התמונה לאו דווקא חדה תסלחו לי,כי ההתרגשות אשמה והיד רועדת

1) יהוא ירון

2)קוואמי  נזכר

3) קוואמי שר

4)שולי ראנד

5) ברי סחרוף

6) ערן צור באקט הסיום

גבריאל,מתגעגעים אליך!!!

תודה ושבת שלום

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

C.) כל הזכויות שמורות למיקרובי.

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, music, photography, Religion, rock, Rock Concert, video, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to גבריאל אתה חסר

  1. shimon says:

    לפעמים אין מילים לתאר רגעים גדולים,רגעים ,עצומים, כבירים…אין מילה או משפט שיכול לתאר הרגשה…משהו שנמצא בפנים ואין לו מוצא החוצה…אתה נשאר עם בור עמוק מלווה בתחושת עילאיות וקדושה.. זה מה שאני חוויתי באותו ערב,תודה

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s