רוק בסנדלים

אלון עדר

מופע השקה : זאפה הרצליה

6.10.14

אורחים : יהודה עדר האבא, אריאל זילבר החבר הטוב.- וכן : ספי ציזלינג,חצוצרה* אבנר קלמר – כינור ופסנתר*רן דרום- גיטרות * נדב הולנדר -בס ופסנתר*יונתן רוזן – תופים. להלן – הלהקה. נוכחים בשטח : המשפחה הקרובה, אמא אבא אח,דודים , דודות, ילדים, חברים קרובים, מוזיקאים , קהל אקראי ואנחנו , השכנים הטובים (הבלוג ואשתו שתחיה) גילוי נאות אנו גרים בבנין ממול , יענו מכירים מהמכולת.

אלון והסנדלים

אלון , ספי והסנדלים

שמח בזאפה הרצליה. הבלוג חוגג בכורה. פעם ראשונה בזאפה הזה. את הזאפה התל אביבי הוא מכיר מזה זמן רב. הזאפה ההרצליאני עושה לו טוב. מחירי האוכל עושים לו רע. ובכל זאת, הבלוג נאלץ למלא קיבתו. הבלוג אומר שטעים ( סלט עוף אסיאתי) הבלוג מוכן ומזומן להופעה.

אלון עדר על הבמה. האבא יבוא לקראת הסוף. ( “אני גאה” מכריז האב עם עליתו לבמה) . עדר חוגג אלבום חדש – “סיכום החיים עד עכשיו”  אכן חתיכת סיכום חיים למי שחי בעבר. הסבר ושמע – אז ככה, מי שמכיר יודע. המוסיקה של עדר לא יושבת על המוסיקה של היום.  גם לא הנעליים ( אלון מופיע בסנדלים 🙂 ) השירים של עדר יושבים על עבר מפואר הן משלנו הן של אחרים. אז קודם כל ביטלס, ובתוך הביטלס ג’ון לנון, ואחר כך גם כוורת, ומתי כספי, וגזוז, ו….או, כי כאן אפשר ללכת על רשימה עבר מפוארת , אבל לא, כי למרות ההסתמכות על הסגנון הזה של פעם היה טוב, העכשיו של אלון עדר טוב מאוד ואפילו יותר, מה שאומר ההווה נכנס בנוק אאוט לעבר והגולאש הזה דופק מצויין. נכון, לא חייבים לאהוב את זה, אבל כשעומדים מולו קשה שלא להכבש בקסם הבימתי של אלון, וכמובן גם בחלק גדול מן השירים שלו , גם חדשים וגם ישנים. וחייבים להזכיר שניים שתפסו כבר תאוצה : “אין לי יותר מה לומר” ו ” קצת אהבה לא תזיק” כי אלה הלהיטים,ואותם הקהל כבר מכיר בעל פה, אבל גם שיר חדש ומוזר כמו ” פרה זה פרה זה פרה ” ( וראה וידאו מצורף) כובש בגדול ( יותר בהופעה מאשר בתקליט) ושיר אחר כמו “יומבו” עם כל מה שרציני בו, מעורר חיוך של הנאה, כי אלון עדר, מעבר להיותו זמר מחונן ( לאו דווקא בגלל הקול כמו בגלל הסך הכל) נחון גם בכשרון הומוריסטי לא מבוטל וזה כובש אותי ואת הקהל ויותר מכל את הבנות שלצידי, שיושבות שם לאורך ההופעה כולה, נהנות ונעות ומחייכות ומזמזמות.וזה טוב, יופי של טוב.

ועוד משהו. אם מדברים על גונבי הצגות. האירוח של אריאל זילבר מסוכן. כי זילבר למרות דתיותו הקיצונית, עושה כאן ריוורס לימי צעירותו שלו ושל הבלוג ורעייתו, ושירים כמו “שמש שמש” , “תן לי כוח” ו ” שרית הספרית ” ( ר’ וידאו כאן למטה ), מביאים לבלוג את הנוסטלגיה ומשכיחים לרגע את הכאן ועכשיו של אלון עדר  ולהקתו. אבל אל חשש. כי היקיצה בבוקר שלמחרת מלווה בשירה אדירה של “קצת אהבה” ( ועושה רושם שכל שיריו של עדר שירי אהבה הם) ורק אחר כך יש לו ( לבלוג ) גם את הריקושטים לספרית ולתקליט אה , הו, של זילבר.

 והנה מגיע הרגע לסיכום. אין לי יותר מה לומר.היה יופי.בהרצליה.מאוד מאוד יופי.

אלון עדר ואריאל זילבר  בזאפה הרצליה

אלון עדר ואריאל זילבר בזאפה הרצליה

This entry was posted in art, music, photography, pop, rock, Rock Concert, video, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s