קלאוס פון בארבי

The KVB

בארבי, 1.10.2014

KVB

ניסיתי לעמוד על מהות השם. נורא לא אטרקטיבי השם הזה. ובכל זאת מעבר למסתורין העוטף מתברר שניק ווד , זה ששר ומחזיק בגיטרה, הוא לא אחר מאשר – קלאוס פון בארל, משהו בכיוון “אצילות החבית”. ואמנם אם נעמוד אל מול קירות הסאונד בבארבי,  הרי שחלק גדול מן המוזיקה נשמע כאילו ונחבא שם בחבית האטומה שנים על גבי שנים , והנה עכשיו דורות לאחר פרוץ הג’יסוס אנד מרי והג’וי דוויז’נים והסוייסיידם, פורצים הצלילים מחדש תחת שירתו וגיטרתו המרשימה של הוד ניקוליוסותו וקלידיה/סינטיסייסריה ומכונות תופיה של קאל דיי , בת זוגתו לצמד הקיי וי בי , כל אלה אל מול בארבי די מלא ( אבל לא מאוד) ויופי שכך מלא, כי לאהוב מוסיקה טובה, לא אומר רק לבוא ולחזות בשמות המוכרים לעייפה, אלא גם להגיע להופעה צנועה שכזו באמצע שבוע רגיל ולקלוט שאפשר גם לחוות את הלא ידוע ולא מוכר ואפילו להינות.

The KVB 10/2014

The KVB 10/2014

והנה נשאלת השאלה, האם נהנה הבלוג?

אז ככה שלא בדיוק. כי היו הנאות רגעיות. פרצי גיטרות שעשו לו את זה. מלודיות שעטפו את קיומו המלנכולי בסרעפי הרהורים פילוסופיים. ביטים תופיים שאיכשהו הניעו את לבבו הגואה מעלה מטה , ואת ראשו כנ”ל. אבל משהו לא דפק שם כראוי. הניכור הבימתי הציק. חוסר הקשר בין להקה לקהל. הריחוק הפיסי של דל מניק הקלידנית , הקור היוקד באפלה ( להזכיר שחוץ מכמה הבלחי אור עמומים, ההופעה חשוכה, מאוד חשוכה) הריחוק מכל מה שיכול אולי להיחשב כאנושי. כל אלה לא תרמו. אז או שאתה מתחבר או שלא.

נכון שנעשו שיעורי בית. ונכון שהיו התרגשויות שם בבית אל מול גלגל הפטיפון ( נו טוב – דיסק ויו טיוב) המסתובב. רק שכאן בבארבי עם כל הרצון הטוב אובחנו התנתקויות , כאלו מין , בו האינטלקט אומר לך ” אה  זה מענין” אבל הנוכחות הפיסית שלך דוחקת לחפש שיהיה מעניין יותר ובשל כך נודדת מקצה אולם לקצהו, נעמדת אל מול הקלידנית, חוזרת וניצבת  מול הגיטריסט/זמר, נסוגה לאחור אל מאחורי הקונסולה, עולה למעלה הבלקוני , בקיצר, מחפשת את הנקודה שבה יקרה משהו אחר, משהו שירתק מעבר למצוי בשטח. וזה אולי קורה בשניים או שלושה קטעים , אבל לא קורה מספיק. ואז אחרי שהכל נגמר בקול ענות חלשה וכמה מילמולי תודה, מי שהיו שם ולבשו הערב את ביגדי השחור ,מוחאים כפיים נימוסיות, ועוזבים בשקט.

ואולי ניסו לשחזר ימי פינגווין נשכחים, ואולי גם הצליחו, ואני /הבלוג , יוצא ומהרהר על מהות החיים.

תודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

C.) כל הזכויות שמורות למיקרובי

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, music, photography, rock, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s