עושים רוח בלבונטין

הילה רוח

הופעה חיה

לבונטין 7, 23.8.2014

הילה רוח, לבונטין, 23.8.2014

הילה רוח, לבונטין, 23.8.2014

תל -אביב, מוצאי שבת , העשרים ושלושה לאוגוסט אלפיים וארבע עשרה . העיר חוגגת. בשמים טילים , ברידינג “בהמות” , בבארבי “נקמת הטרקטור” , בתדר עדי אולמנסקי שרה בתוך מכונית ( פלוס אחרים) בלבונטין הילה רוח. הבלוג , יענו אני, לא מתלבט הרבה, הבחירה שלו בהילה רוח מובנת מאליה, הבלוג חזה בא והתלהב במופע המחווה לזאב טנא  (https://mickrobi.wordpress.com/2014/07/23/%D7%94%D7%96%D7%90%D7%91-%D7%95%D7%94%D7%98%D7%A0%D7%90/ )

הבלוג יוצא לשדה הקרב, מתגבר על פחדי מלחמה, כולו ציפיה דרוכה לזמרת שתעשה לו את זה בגדול. ואם חבר טוב ׁ( “הגורו שבזי” , היה מישהו כזה, באמת) אמר לו פעם “שאם יש ציפיות יש אכזבות” הרי שהפעם לא צדק. כי נכון שהילה רוח, אקס “כלבי רוח” לא פוצצה לו את השכל, רק שמצד שני, ההנאה השפוכה על פניו (שלי) הסגירה לכלל העוטף את הנאתו מרצף השירים וכוח המוסיקה. אז אפשר שציפיתי ( נו,הגיע הזמן לעבור לנימה אישית יותר) לפריצה היסטרית, שהפעם בניגוד להופעה אצל טנא לא קרתה, ונכון שעשיתי השוואות במוחי הקודח לאיה פייגלין והחתיכים שלה, ונכון שדיברתי על אחיות תאומות, וכאילו שלא ידעתי שמדובר בחברות נפש (ידעתי) , הרי שהילה רוח של הערב בלבונטין היא סיפור לגמרי אחר, טיפה צנוע יותר, טיפה מהוסס יותר, סיפור אישי של ילדה יפה ( תכף בת שלושים, יש לה שיר כזה וראה וידאו בהמשך) עם שירים משלה ואלבום בכורה מיועד, ילדה שמופיעה מידי חודש בחודשו בלבונטין וצוברת קהל בגלל שכאן מדובר במשהו מיוחד שבטוח שעוד ילך ויגדל , כי זו רק ההתחלה , והתחלות שכאלה מלוות בהופעה הנוכחית ב “אני נורא מתרגשת” ו “אני נורא מבולבלת” אבל גם בחיבור מוצלח מאוד לקוסטה קפלן הגיטריסט ההוא מה”חיה מילר” ויונתן לויטל על הסמפלר והקלידים ,ועידו אשד, על התופים, והילה עצמה שמלווה את עצמה בגיטרה בס, מושפעת מבמאי קולנוע בולטים ( ר’ לינץ’ ופולנסקי , מתוך העיתונות) , סופרים, משוררים, משוררות , סיפורי ילדים ומה לא. וזה טוב ויפה ומופנם, ומוחצן ואפילו מצחיק לרגעים ( ביודעין או שלא, כי מי פותח הופעה עם הקלטה רפטטיבית של “יין מחזק ת’זיין” ) ואני שבשמיעה ראשונה, קשה לו להתחבר למילים ( הפרעות קשב בלתי רצוניות , טו מאץ’ בירה) מתחבר ונדבק חזק חזק  למוסיקה המצוינת, לקצבים, לריפים המטוגנים ( מה זה?) לקשר העוטף שבין הרוקנ’רול ,הפאנק וההגשה המרתקת , כי לפעמים גם כשלא קולטים את המילים ,(ואני בטוח שחוץ מ –   “דוב גריזילי” של יונה וולך, הכל כאן אישי, נורא אישי , בטח אישי) בטח שעם הזמן כשאחזור ואבקר בעוד הופעה של הילה רוח ( וזה חייב לקרות! ) אתרכז גם במילים. איי פרומיס!

והנה שני קטעי וידאו:

 

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

כל הזכויות שמורות C.)

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, music, photography, pop, Punk, rock, Rock Concert, video, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s