White Night White Heat

לילה לבן

תל אביב, 26.6.2014

אז ככה. הבלוג מחליט לאסוף כוחות ולנסות את הלילה הלבן. התחושה המוקדמת של הנאה אפשרית מובילה להסכמה ביתית גורפת. בניגוד לשנים קודמות של היעדרות בשל חשש לעומס תחבורתי/אנושי/תרבותי, הלילה יהיה שונה – “זהו אנחנו הולכים”, בוז לאנטי הסנובי ,כי השנה שבה מוריס אל מדיוני והאחיות חיים, מופיעים בככר ביאליק, לא נפספס פוטנציאל הנאתי מובטח. ולא רק זה , הבלוג ואשתו מחליטים אפילו לאזור אומץ ולהמשיך הלאה, לשאת רגליים אל עבר התחנה, להפגין נוכחות אצל ג’ניפר אבסירה ( פתיחת תערוכה) , להציץ אל עבר דוכני האוכל, להמשיך משם ל”אן שיובילנו רגלינו”, לנחות על כל אירוע סביבתי ולא להיכנע, הלילה הלבן לפנינו ואנחנו בדרך לשם. אז הנה אנחנו עולים על אוטובוס ונוסקים לעבר הכיכר היפה, זו שמשקיפה על בנין העיריה הישן, זו שמארחת אותנו ( פריבילגית מדיה) בחצר ביתו של חיים נחמן ביאליק בצל העצים והתקרובת הקולינרית לעידוד הנשמה. ( יה וול,איש ליבה אלכוהול) . והנה הוא מוריס אל מדיוני. מתחיל. ולא, הפעם לא מדובר בביקורת, הפעם הבלוג מחליט  לזרום עם ההמונים. ויופי לו בכיכר. והנה הוידאו של מדיוני בן השמונים ושש הוא והפסנתר והג’אז האלג’יראי, מנגן ושר, שר ומנגן, והכל כאן באיזי, והשמש שוקעת לאיטה וילדים משחקים תופסת וקן לציפור בין העצים….

ומיד לאחריו האחיות חיים, לא אלה מאמריקה שמשחקות אותה בעולם, אלא החיים התימניות מן הערבה, החינניות,  האהווה והאהבה, החיבור המדליק של שירה תימנית ואלקטרוניקה עכשווית. והיה יופי.

לילה לבן,האחיות חיים, 26.6.14

והנה גם וידאו :

והנה אחת קטנה מן הקהל

לילה לבן, ילדה ליד גדר הבטחון,ככר ביאליק,26.6.14

ממשיכים. הולכים ברגל לתחנה. המונים בתחנה, מיליונים של אנשים. התחנה עובדת על מוטיבים תזונתיים. אוכל. הקהל אוהב אוכל. הולך להם בתחנה. שלושים ש”ח למנה. פסטיבל בירה בזעיר אנפין. עושה רושם שההמון יודע לאן להגיע. אה כן ויש גם שירה בציבור. עוזי חיטמן ודומיו. עולים לתערוכה, מתרשמים, לוגמים,מחבקים, מתחמקים החוצה מן התחנה ההומה. הלאה.

נווה צדק.סוזן דלל.הרחבה שלפני. די ג’יי איברהים עושה מזרחית. רקדניות בטן, יופי,יופי,יופי, הקהל זורם, הבלוג זורם. חלוקת קולה , יענו דיאטטית, חדשה בחינם. לילה לבן. והנה וידאו.

כיף לו לבלוג. ממשיכים , עוברים על פני גלריה לאמנות “ארמנו טדסקי” ככה קוראים לגלריה, אור לבן מציף תערוכה של אמנית איטלקיה/מצריה או משהו דומה, הבלוג נסחף פנימה, שירת קריוקי אדירה של עובדות הגלריה לא מתירות ברירה, אנחנו מחליטים לסיים כאן את הלילה הלבן. שימו לב למה שהלך שם :

מדהים, נכון?  זהו זזים, סיימנו. איזה סיימנו. רק יוצאים והנה במה. מול הפרונטו לצד הרוטשילד. על הבמה להקת רוק. הבלוג מנסה לברר מי. שואל אנשים. אף אחד לא יודע. מישהו בכל זאת חושב שיודע , דווקא הוא, הצרה שהוא מדבר אנגלית. “שפם” הוא אומר לי, ” ואולי ” לה-פאם” ואולי משהו אחר. הלהקה   מצויינת. זמרת צעירה צעירה ונגנים אנרגטיים. סאונד אלקטרוני מפוצץ אוזניים.  הבלוג עייף מידי לחקירות. הרגליים , הו הרגליים. הפעם אין וידאו. נגמרה הבטריה.

בתודה

כל הזכויות שמורות C. מיכאל רורברגר

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

This entry was posted in art, City Life, Electronic, Festival, jazz, music, party, photography, rock, street party, video, אלקטרוני, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, מוסיקת עולם, פסטיבל, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s