“אנחנו האבנים ה-מת-גל-ג-לות” ( מיק ג’אגר)

Stoney Skys

Stoney Skys

The Rolling Stones

Tel-Aviv , 4.6.2014

מתעורר מחלום. הרולינג סטונס בתל אביב.אני חוזר.הסטונס בתל אביב.והנה אני והאשה האהובה שלצידי מתקרבים לבמה. רגע רגע. למה שלא להתחיל כמה ימים קודם.להכניס למתח.לא שלא קראתם כבר את כל הביקורות לפני ובכל זאת. לא האמנתי שאהיה כאן.שבע מאות שקל לכרטיס זה המון. שניים – אלף ארבע מאות.הזמנות? הס מלהזכיר, אפילו לא העזתי לבקש.והנה מגיע הלאקי דיפ.וצרחה יוצאת מגרוני.יש!!! זכיתי.  זוג כרטיסים לרולינג סטונס.זוג כרטיסים במחיר של אחד.ולא שזה זול.אבל על הופעה שכזו אסור לוותר.היסטוריה.נכון? בטח נכון.!

The Ticket !  Lucky me.

The Ticket !
Lucky me.

טוב. הלאה. למה להלאות?אנחנו בפארק.חם, ברחשים. מתרגשים.נורא מתרגשים.נכון שראיתי את הסטונס בנבוורת’ אנגליה 1976, אבל האמת שלא ראיתי אז כלום.מיליון איש ואני תקוע מאחור,מול מסך וידאו מקרטע, משועמם מוות מחימום מיותר של 10 סי סי, תקוע בלי שום יכולת לזוז ימינה ,קדימה, או אפילו אחורה.חווית סטונס משונה שכזו.רק מה, יכולתי להשוויץ שהייתי שם.אבל רגע, עוד רגע….ריוויינד קטן,תופסים חניה בבבלי, מצטרפים לשיירה.המוני אדם ,נחיל אין סופי של אנשים.מי אמר ששוקי בצרות. לא צרות ולא נעליים. הערב הולך להיות כאן מלא.מאוד מלא.ואיזה יופי של קהל.נותנים לך את הספייס להנות.מחוברים לסטונס באינפוזיה של זמן. ונא לשכוח מכל ליכלוכי הגיל שמסביב.לסטונס אין גיל. גם לקהל.

Ageless

Ageless

הלאה , פורטיס מחמם. פורטיס זה פורטיס,זה פורטיס.משוגע? לאו דווקא. פורטיס יודע שהערב הוא מחמם את הסטונס.את הסטונס,שמעתם?. עושה שורה של להיטים שכולם מכירים.יושב מצוין על הסאונד של הפארק.מקדיש את “אין קץ לילדות” לאיש אחד בקהל.איש אחד בן 100. עושה רושם שגם הסטונס יוסיפו להופיע בגיל 100. הלוואי.

מכיוון שפורטיס עושה אצלי את הסיבוב המי יודע כמה של הופעותיו אני מרשה לעצמי לרכוש מתנת חולצה לאשה שלצידי.חייבים מזכרת? בטח שחייבים.

Sticking Tongues on Rolling Memories

Sticking Tongues on Rolling Memories

עכשיו זה מתחיל,על אמת. הבמה מתפוצצת מפירוטכניקה. “סטארט מי אפ” .ואו.אני בוכה. בוכה כי אני כאן.בוכה כי אני קרוב.בוכה כי הרולינג סטונס נותנים הופעה בת זונה.ולא אכפת לי שאני לא שומר על נקיון השפה. גם הם לא. לא אכנס לרשימת השירים ( אולי כמה בכל זאת ).כל הלהיטים היו שם.ואני כמי שהסטונס תקועים כאינפוזיה לדמו, שולף את הנייד,וכמו כל אותם חמישים אלף איש, יודע שאיכות הצילום לא תהיה משהו ושאין באמת שום סיכוי לזמזם ( מלשון זום) על מיק וחבריו ללהקה.אבל התוצאה נתקעת לזכרון .הזכרון של להקה שמיק ג’אגר,קית ריצ’ארדס, רוני ווד וצ’ארלי ווטס,עושים את הבלתי אפשרי ולמעשה   עדיין פועלים חזק על הרוק המלוכלך , הדיסטורשנים,אי הדיוקים הקטנים, ובזה עושים את האפשרי מכל,חוגגים את מחיקת הגיל הביולוגי לטובת ההווה המטורף הזה, משפיכים אנרגיות על גבי אנרגיות ואין כמו ג’אגר,שרץ ומקפץ, ורוקד, ומניע את גופו האתלטי, ואין כמו קיף ואין ואין ואין,…וידיאו פליז:

איינג’י הו איינג’י

סימפטיה,הו סימפטיה…לשטן!

להצביע על שיאים? השניים שלמעלה – איך לא. הסשן המשותף עם מיק טיילור, בביצוע המטריף ל”מידנייט ראמבלר” , עשרים דקות של פייט מפוחית,גיטרות,מפוחית.ואו,ואו,ואו!.עוד? ליסה פישר.הזמרת שעושה להם את זה תמיד,וכאן, עם “גיב מי שלטר”. השערות סומרות.ובדרך אגב,ראיתם כמה שערות יש לכל חברי הלהקה. בארץ כולם קירחים.הספרית שלי אומרת שזה בגלל המים .עוד שיא?.קית’ ריצ’ארד מכריז שהוא שמח להיות כאן,ושנייה לאחר מכן שהוא בכלל שמח להיות.הבנתם את זה?.קית’ זה שהסניף מתים קרובים,זה שתקע כל סם אפשרי בגופו, הנה הוא כאן עם שני סולואים וסיפור חיים ,שלא יגמר לעולם.עוד שיא? …השעון מצביע על התקרבות לסיום.לא רוצה שיגמר. מקהלת הבנות המובטחת על הבמה. צלילים ראשונים של “יו קאנט אולווייס גט…וכו”,והנה העיניים שוב נוזלות.ועוד סטספקשיין אחד, ופיצוצים די נור, וככה אצלנו אומרים במשפחה, “פיצוצים די נור”, מין מסורת כזו מאז ימי “ווליום” העליזים , ,והשתחוויות ומחיאות כפיים.הרולינג סטונס היו כאן.כאן בתל אביב.מישהו אמר סטספקשן?

Boom!

Boom!

זהו נגמר

We'r Going Home

We’r Going Home

תודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

Advertisements
This entry was posted in art, City Life, music, photography, rock, Rock Concert, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to “אנחנו האבנים ה-מת-גל-ג-לות” ( מיק ג’אגר)

  1. גיל ראס says:

    מסכים עם כל מילה , הלהקה הגדולה ביותר לנצח נצחים , וכל הופעה שלהם היא היסטורית
    “חוגגים את מחיקת הגיל הביולוגי לטובת ההווה המטורף הזה,”
    כל כך מדויק המשפט הזה שלך

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s