דריקס , MIX, איקס

מוסררה מיקס # 14

20.5.2014

מוסררה מיקס, תמונת רחוב עם שולחן, 20.5.14

היום אמנות. בעצם אמנות + מוסיקה . בעצם גם אמנות פרופר , גם מוסיקה פרופר, גם החיבור שבין השניים. בית הספר לאמנות מוסררה עושה את זה מידי שנה. הבלוג אוהב לנסוע לירושלים. הבלוג אוהב אמנות. הבלוג אמן בפני עצמו. 🙂 גילוי נאות : הבלוג הציג שם בשנה שעברה.

והנה שוב פסטיבל מוסררה מיקס במלוא עוצמתו. מבנה בית הספר והרחובות ה סמוכים עמוסים בהמוני קהל משוטט : מיצגי וידאו, עבודות צילום, סביבות מטופלות, מופעי פרפורמנס, אמנות בכל פינה. האירוע נע בין הקסום למופשט, בין הברור לאניגמטי, בין הרציני למגוחך, בין השירה למלל, בין הנמוך לגבוה, בין החוץ לפנים, בין ההתרחשות האמנותית לחיי היום יום, ולא תמיד ניתן להבחין ביניהם. האירוע הוא בינלאומי ,גרמניה, ארצות הברית, הונגריה, קנדה הולנד,רוסיה,פולניה,ספרד,צרפת,יפאן. אמני תבל. כמובן שלא נפקד מקומם של המקומיים. גם תלמידי בית הספר .לא אכנס לשמות. כולם מעניינים.חלקם מרתקים.חלקם פחות. תוכים מצייצים, שערות ערווה ממוסגרות,זוגות מתעלסים, עירום אמנותי, ארגזי אור, קלטות וידאו במצבי התרסקות, פטישים, מיטה נושמת, כלבים דיגיטליים,טייפרקורדרים,סרטי הקלטה, רכבות משחק, נרות מתמוססים, דיסקים מצוירים מנגנים ציורים ( יש דבר כזה) , נגנית נבל יושבת בתיבת זכוכית מנגנת וחורקת

.., נערה עם גליל צינורי דורשת שמות…

מוסררה מיקס, נערה עם צינור על פרצופה,20.5.14צלליות על כסאות גלגלים … אם לצטט קומיניקט הרי שהפסטיבל עוסק ב “תפרים שבין האנלוגי לדיגיטלי, בין עולמות וירטואליים למוחשיים, בין מנגנונים , חברתיים, כלכליים ואמנותיים…” מעבר לכך כיף במוסררה דוכני חומוס, לאפות , מאכלים הודיים ,תה צמחים, פוקצות חריפות, קלחי תירס וקבבים ( למי שעדיין אוכל אותם)  מעניקים את הדלק להמשך, בהמשך יש גם הופעה של יוסי פיין והרמיקס שלו :

והיום העשרים ואחת לחודש פוטוטקסיס וכנסיית השכל ומחר העשרים ושתיים לחודש די ג’יי אלק אמפייר מגרמניה מה שאומר שיופי במוסררה. :

מוסררה מיקס, המגנט הלוהט, 20.5.14

למכונה הזו שלמעלה קוראים ” המשמדה” או בלעז “דאוס אקס מקינה”  וכל מה שנכנס לתוכה הופך לאבק ואפר. לדוגמה היעה הזה. נו טוב. זה לא תמיד מצליח אבל ברגע שכן נוצרים גלי בהלה בסביבה.מפחיד.!!!

והנה יוסי וגידו מר-חיים, אב ובנו ואינסטליישן מרתק של סרטי הקלטה, מכונות הקרנה וכל מיני כאלה מפעם מזמן. למשל טייפריקורדרים.,תקליטים ולופים אינסופיים.

והנה מבנה מרשים שכולו וידאו באמצע מגרש הספורט. או כפי שנכתב קודם צלליות על כסאות גלגלים. האמן : שרון פז. השם הרשמי : “פרלייזד מובמנט” עוד וידאו מרשים. מאוד מרשים.

והנה עלמה אלורו ודפנה קינן שרות. “אקסטנד אפ.אם.” כך הן קוראות למיצג הבין תחומי שלהן. הבלוג התרשם. ניסה להבין. לא הבין כלום. אבל מה, הסתקרן.

אסיים בציטוט קומיניקטי נוסף :

“לחוות את השכונה,לשוטט בין הסמטאות,להתארח בחצרות הפנימיות של בתיה, לפגוש את תושבי השכונה, ולהנות ממיטב היצירה הרב-תחומית הנוצרת עכשיו בישראל ובעולם”

אכן כך, הבלוג עלה לירושלים, גמע אמנות, לגם צ’איי מהביל, רקד,  נגס בפוקצ’ה החמה, והתרשם, מאוד התרשם.

בתודה

מיקרובי

הבלוג שמתנהג אחרת. 🙂

 C. כל הזכויות שמורות.

Advertisements
This entry was posted in art, Exhebition, exhibition, Festival, party, photography, rock, street party, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, מוסיקת עולם, פסטיבל, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s