מוג’הדין- כיבוש נאור

מוג’הדין , מופע השקה : לבונטין , 2.5.14

למרות שהבטיחו הופעה באחד במאי, השעון שהראה שכבר אחרי חצות הקפיץ את יום המופע לשני במאי. לא נורא. הבלוג אוהב מהפכות. אז קודם להופעתם הופיעו היהודונים. הבלוג אהב את היהודונים. הבלוג גם התרגז על היהודונים. למה? .כי ככה לא עושים הופעה. פאנק,פאנק, אבל גם להופעה שכולה צרחות ופיתולים צריך להתכונן. אסור להם לחברי הלהקה ללמוד, או ללמד עצמם , ריפים ואקורדים על הבמה , אסור להם ליהודונים לקחת את החוק לידיים לתקוע פידבקים ולדסקס  בינם לבין עצמם, מי עושה מה, ולמה המתופף מפספס את השיר הנכון, ועוד למה דווקא עושים את השיר המסוים הזה ולא את האחר. מה שהופך את כל ההופעה לחלטורה חובבנית, אבל סליחה, באנגליה היו כבר מעיפים אותם מהבמה, המזל שיש לנו קהל מנומס.לפחות כאן. חוץ מזה השירים שכן בוצעו, והיו כמה הרבה כאלה ,הקפיצו לבלוג את תעלות האוזן, וזה כבר טוב , אז בעצם מה אכפת לו לבלוג אם הלהקה עבדה על תקן של חלטורה העיקר שהפאנק שלהם דופק על יסודות הג’אנר כאילו ולא חלפו איזה מיליון שנה מאז שהמציאו אותו.

והנה דוגמה :

 

נלך הלאה . מוג’הדין. מלא בלבונטין. הקהל יודע מה טוב. מוג’הדין משיקים אלבום : הבלוג רוכש לעצמו את הויניל : הבלוג אוהב ויניל.

Mujahideen : Dead Language

Mujahideen : Dead Language

 

הבלוג אוהב את קונצפצית ההופעה. אלקטרוניקה תעשיתית עכשוית על הרצפה. אלון אבנת, הראל שרייבר ואורי קריסטל. שלושת לוחמי הצדק הירושלמים כאן בלבונטין מחוברים לקיט של כפתורים, סימפולים אורות מנצנצים גיטרה ובס גיטרה, ואחד ( אלון ) שגם שר. החיבורים ההיסטוריים מתקשרים ללהקות נוסח קברט וולטר,ג’וי דוויזן, סוייסייד ואלמנטים מזרחיים פרי מגורים בעיר מפוצלת. התוצאה זרם בלתי פוסק של מוסיקה איכותית, על קו האמנותי, על הרצפה. רצפה, בגלל שלא על הבמה אלא מתתחתיה. הקהל מסביב. החיבור הזה של קהל – אמנים – מוסיקאים הוא חיבור שיוצר השתלבות פמיליארית , ובאמת שלא משנה אם מתחברים לטכסטים או לא. מכל מקום הכיוון פוליטי, אפוקליפטי והתוצאה מועדון רוחש וגואש, עם קטעים ארוכים יותר וארוכים פחות, ומה שיפה שלמרות כל הרצינות העוטפת , הקהל ( חלקו) גם רוקד , וזה היופי במעשי המוג’הדין. נלחמים אבל גם רוקדים.

והנה דוגמאות חיות :

הקטע הקצר ——

 

הקטע הארוך ——-

 

שבת שלום

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

 

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, Electronic, music, photography, Punk, rock, video, אלקטרוני, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s