שמח בדארפור

Darfur Allstars

יום התקליט

פסאג’ , אלנבי, 19.4.2014

(בלוגונצ’יק)

פעם בשנה.”יום התקליט”. ארוע טוב. הבלוג אוהב תקליטים. הבלוג מוצף בתקליטים. הבלוג לא קונה תקליטים ב”יום התקליט”. הבלוג קונה תקליטים כל השנה. ובכל זאת יום שכזה הוא חגיגה לאוהבי הויניל. אז מכל החגיגות הסובבות ( אוזן” ,”מוסיקה נטו” וה”פסאג'”) הבלוג מגיע לפסאג’, כי שם מובטחת חגיגה גדולה”. כי שם “קול הקמפוס” מפעילים את החגיגה.

הבלוג לא כל כך אוהב את הפסאג’. הבלוג אוהב הופעות. הפסאג’ תופס האצה היסטרית. הבלוג לא בדיוק מבין למה. משהו בפסאג’ הזה מפריע לו להנאה. ואולי זו תחושת האנרכיה , המעשנים בכמויות, ההזנחה, הלכלוך וחוסר הנוחיות בשהות  במקום,שרצוי והיה מקבל פנים סדורות יותר. ואולי מדובר במצבי רוח פרטיים, כי הבלוג מאוד אוהב את הצימר, וגם שם חוגגים האנרכיה והבלגן, רק שהאנרכיה שם בצימר איכשהו נעימה יותר לעינים ולנפש ההומה ,עובדת על אסתטיקה “נכונה” (מה זה?) , ואילו כאן בפסאג’ האסתטיקה יוק , ואולי מריחה אחרת ממה שהבלוג אוהב לאהוב , ( ואל תשאלו את הבלוג למה כוונתו, כי על כך ידרשו מחקרים וספרים של טובי האסתטיקנים באשר הם וראה למשל את : יאן מוקאז’ובסקי ב “פונקציה,נורמה וערך אסתטיים” הוצאת הקיבוץ המאוחד) ,ולמרות הסבל הסביבתי, כשההופעה תופסת,הכל תופס,וכשמקומות העמידה אל מול הבמה תופסים את הבייחדנס הזה של הקהל המתמוגג, הרי שהבלוג שוכח את עצמו ומתמזג. וזה מה שקרה עם הדרפורים, שהם בעצם סודנים ועכשיו גם תל אביבים, כי שם באפריקה החיים קשים וכאן בישראל, מדובר במפלט נוח יחסי (כשעוצמים עיניים הכל יחסי) , מפלט שהאלמנט האסקפיסטי המוזיקלי שלו, משליך אחורה לשורשי תרבות עליה גדלו חברי הלהקה, ואותנו חוגגי יום התקליט, מוביל להנאה רצופה של מוסיקה שעושה לנו את הקצב הרפטטיבי וההזדהות בנשמה. והנ הם ה”דרפור אולסטארס” במלוא לבושם והדרם הצבעוני, מתחילים את ההופעה מחוץ לפסאג’ כי יופי בחוץ, ואחר כך גם, עם כל מגבלות המקום יורדים פנימה,כי יופי בפנים.אופסה.

חג תקליט שמח

הבלוג שמתנהג אחרת:)

Advertisements
This entry was posted in City Life, clubbing, music, street party, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, מוסיקת עולם and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s