מת הבית ?

אור כשדים,בארבי,8.1.2014

אור כשדים,רונן בן טל, בארבי, 8.1.14 (2)לא!.דעו לכם שהבית חי,בועט ושומר על כושר.אפילו יותר.רונן בן טל הפך רקדן,וכמה שהוא רוקד עכשיו ! , המון רוקד, מניף ידיים, רגליים, רץ על הבמה, כמעט מיק ג’אגר ( טוב הגזמתי) , אוחז בידיו גיטרה דימיונית, משיק הופעה לכבוד אלבום חדש (“לאחותי”),רותם לצידו את החברה מן העבר,ור’ עובד אפרת,דודי לוי,ניר מנצור ושי להב,מביא אורחים, והנה עוד הופעה,כאילו ולא היו הפסקות באמצע,כאילו ואור כשדים לא גזה מן העולם,חזרה לתחיה ( ור’ אלבומים קודמים נוסח “שקיות” ו “תקלה במנגנון ההדחקה”) והנה הם היום,ושלא תעזו לקרוא לזה קאמבק,כי אור כשדים בבארבי הם האור כשדים העכשוי, מאוד עכשוי, נכון עם המון שירים ישנים,אבל גם עם אלבום שלם חדש,וצריך אולי זמן להתרגל אליו,כי כאן באלפיים ארבע עשרה הוא מתון בהרבה מאלו של תחילת הדרך, אבל כמו שאתם יודעים הזמן לא רץ אחורה וכרומוזום הפכו לנכס אספנים בחנות של האוזן .אז הנה אנחנו שוב בפינגוין , הפינגוין של השנה הנוכחית, ואופס זה בארבי,אבל מה שקורה אצלי ,וקורה בכל הופעה אחרונה של רונן והכשדים שלו,זה שהמיינד מוצא עצמו בפינגוין,ובאמת שלא משנה לי ששאול עומד בפתח ולוחץ עלי להיכנס מהר,כי הנה הם מתחילים,עצם העובדה שאור כשדים עדין כאן איתנו וחזק,עושה לי פינגוין על הלב.  נוסטלגיה אבל לא רק.

אור כשדים,רונן בן טל,בארבי ,8,1,14טוב,אני ממשיך. חלק גדול מגיעים בגלל הנוסטלגיה. אבל חלק אחר סקרן גם לגלות את השלב הנוכחי בהתפתחות החדשה. הבארבי מלא, לא נורא מלא,אבל מלא,וכמה כיף לראות שלרונן יש מעריצים שרופים,רובם מהמין הזכרי,ולא לדאוג, יש גם כמה בנות למרגלות הבמה,ואלה זזות בקצב,והמון זזים ולא רק עם מת הבית,אלא גם עם כל השירים האחרים. ההופעה ארוכה, שעה וחצי, לפעמים מטפסת ומנענעת, פעמים אחרות דועכת משהו,כי מה לעשות,רונן בן טל, למרות שהשוותי אותו פעם בעברי לבראיין פרי של הרוקסי מיוזיק, לא מצליח להרים בכל שיר,אבל כשהוא עושה את זה,וזה קורה די הרבה, התקרה מתרוממת והרצפה שוקעת , שלא לדבר על הלהקה שלצידו,מצויינים,ספונים עמוק בגיטרות משתוללות, ותופים שמזמן כבר לא מנסים להיכנס לנעליו של ז’אן ז’אק גולדברג, כי הנעליים דבוקות כבר חזק לרגליו של ניר מנצור,עושות את העבודה בדיוק כמו שצריך.ולא לשכוח את האורחים : אורנה כץ,שהופכת הערב משחקנית לזמרת ,ואורן ברזילי של הקספרים וערן צור,שמביא אותה בביצוע משותף עם רונן לכרמלה גרוס וואגנר,ביצוע חזק ודופק שכל,שלא מבייש את המקור של אז, מרגש , ואללה מרגש.

זהו נגמר.

וידאו בבקשה:

http://www.youtube.com/watch?v=eFH1q6COSmk&feature=c4-overview&list=UUyoB_7oWMNujbKqnNFyAOvQ

http://www.youtube.com/watch?v=Xtvmvf-Bk6Y

http://www.youtube.com/watch?v=YX8SM-YZyzA

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

This entry was posted in clubbing, music, photography, rock, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to מת הבית ?

  1. Pingback: ערבב את הטיח רונן | Mickroby (Michael Rorberger) הבלוג שמתנהג אחרת

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s