Art & Fury – Mecano , Barby , Tel-Aviv.

“ועדת חריגים” מחממים,ועדת חריגים הם יופי של להקה,ועדת חריגים יושבים בדרך לתהילה הבינלאומית,שוגייזרים,אמרנו כבר. מכאנו של דירק (דיק) פולאק,במקרה הנוכחי הם הבינלאומים,כבוד לחמם להקה כזו.הבסיס הולנדי ( פלוס שני נגנים חצי מקומיים – עידן קרוצ’י וסוניה רוזנבלום מלהקת “סופיה” הישרא/הולנדית ), עם השפעות ברוכות על “מינימל קומפקט” שלנו.סמי בירנבך,ברי סחרוף ומקס פרנקן בקהל, מקס פרנקן אמור היה להצטרף להופעה ה”ישראלית” של מכנו,משום מה זה לא קרה,לא חשוב למה. מכאנו עולים ,קהל איכותי אבל מצומצם מידי, מלא בחלקית, יכלו להגיע עוד,חבל שלא הגיעו,כי אם לשפוט ולסכם כבר עכשיו,ההופעה של מכאנו הייתה מן הטובות והנפלאות שנראו אצלנו מזה זמן רב,אם לא ה! . והנה וידאו ההתחלה:

http://www.youtube.com/watch?v=hdHKzzyC6dI

וזו רק ההתחלה,כי בהמשך הם הריצו את כל הרפרטואר, זה של פעם וזה של היום ( יש שירים חדשים,מצוינים לא פחות)  ,והנה מוצא עצמו הבלוג ( זה אני ) נרגש, מה זה נרגש , מתרגש על סף דמעות, ולרגע דירק מפנה מבט לעברי,ואני שם למעלה ביציע, מאושר ומחייך בהנאה מאוזן לאוזן, מנופף ידי באכסטזה התלהבותית לעברו והוא,תאמינו או לא, מנופף אלי בחזרה ( ר’ וידאו ) ולא רק לי,כי אחר כך גם משליך אהבתו השופעת, אל עבר הקהל, זמר/חבר ללא גבולות, שמח ועליז, משתולל ומפלרטט עם הקהל,ככה הוא,הלהקה והקהל,מוצפים באנרגיות אדירות ,כוחות בלתי נדלים וזרם בלתי פוסק של מוסיקה  מצויינת שנעה בנון סטופ על כל הרפרטואר , משלבת בין האמנותי לאכספרימנטלי לחדירה המהפנטת אל תוך אוזניים קולקטיביות ומשם אל עבר כל מה שיכול לזעוק נוסטלגיה ( כי אז בזמנו כל כך אהבנו אותם) אבל לא רק נוסטלגיה.

מכנו,מעובד,3,ברבי,20.12.13

כי מכאנו של היום חוזרים בכוחות משודרגים. ואיזה כוחות שרצו שם,עם להקה תומכת ומתפקדת כאילו ולא נעלמו לעולם מהשטח,ובאמת שכבר לא משנה שההרכב הנוכחי רחוק מלהזכיר את זה המקורי, מכאנו של היום הם מכאנו עכשוויים,עכשויים על יסודות מוצקים של עבר.ואיך זה עובד? עובד חזק ועוד יותר חזק לאחד כמוני שקולט את שינויי הגרסאות , את הרמות הקצב, את הבלדות הענוגות העטופות בפאנק ששכח כבר מזמן שהיה כזה,אבל עדיין מלא ביופי,זעם וחרון סהרורי.ואם נחזור לדירק (דיק) פולאק, כי הוא המייסד והמוח ההוגה ,הרי שלמרות מרום גילו ,שומר על חינניות כובשת,ועל קולו היחודי ( לתאר קול במילים? ) שיכול להעיף את הנשמה לספירות העליונות של עונג עילאי, העונג של הידיעה שזמר מסוגו ממשיך גם היום,שנים אחרי,לכבוש לבבות בכח האמנות הכובשת של מכאנו.

והנה עוד וידאו נפלא מהופעה מופלאה:

http://www.youtube.com/watch?v=AJqfOWcLbPE&feature=youtu.be

מכאנו,מעובד,1.בארבי ,20.12.13

ועוד צילום לסיומו של ערב מרגש בבארבי התל אביבי.

עוד אחד?,בבקשה:

מכנו,מעובד,2,20.12.13

אז איך היה? נו טוב אם לא הבנתם. היה ואו!!!!

בתודה

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, music, photography, rock, video, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Art & Fury – Mecano , Barby , Tel-Aviv.

  1. Noam says:

    הקול נכון ,
    אין מה להוסיף

  2. omry says:

    הופעה מדהימה מיכאל כל מילה בסלע

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s